Bosch sierpień '05 - nowość w ofercie. Produkt można zamówić w naszym sklepie.

Kup w Narzedzia.pl
Wykrywacz Bosch UniversalDetect
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
418,99

Wykrywacz firmy Bosch DMF 10 Zoom

W maju Bosch wprowadził do sprzedaży wykrywacz DMF 10 Zoom. Urządzenie lokalizuje nie tylko metale i przewody elektryczne, ale także konstrukcje drewniane w ścianach. Dzięki funkcji zoom przyrząd umożliwia znacznie dokładniejszą pracę niż inne modele porównywalnej klasy.

Naciskając odpowiedni przycisk użytkownik decyduje, czy urządzenie ma wykrywać metale, jak np. stal zbrojeniową lub rury miedziane, czy też konstrukcje drewniane. Nowy wykrywacz został wyposażony w dodatkowy wskaźnik zoom ułatwiający precyzyjną lokalizację obiektów. W przypadku wykrycia w ścianie metalu lub przewodów elektrycznych i przytrzymania przycisku zoom możliwe jest dokładniejsze sprawdzenie położenia obiektu. Urządzenie lokalizuje metale żelazne do głębokości 10 cm. W przypadku miedzi maksymalna głębokość detekcji wynosi 8 cm. Dzięki wykrywaczowi DMF 10 Zoom nie ma już ryzyka uszkodzenia przewodu elektrycznego podczas wiercenia.Nowy produkt nie tylko wskazuje miejsca, w których nie powinno się wykonywać wierceń, lecz również może zlokalizować odpowiednie elementy w ścianie.

Nowy produkt nie tylko wskazuje miejsca, w których nie powinno się wykonywać wierceń, lecz również może zlokalizować odpowiednie elementy w ścianie. Taka informacja przydaje się w momencie, gdy zamierzamy zamocować szafki wiszące bezpośrednio do konstrukcji drewnianej w ścianie. W trybie detekcji drewna czułość wykrywacza Bosch można zwiększyć przytrzymując odpowiedni przycisk, co umożliwia lokalizację również głębiej usytuowanych elementów drewnianych, np. pod grubymi płytami gipsowo-kartonowymi.

Dzięki funkcji zoom produkt umożliwia dokładniejszą pracę niż inne modele porównywalnej klasy.

Pozytywny wynik wyszukiwania wykrywacz sygnalizuje zmianą koloru diody LED w kształcie pierścienia – z zielonego na czerwony – oraz dodatkowo sygnałem dźwiękowym. Rezultat detekcji ukazuje się w formie graficznej na dużym wyświetlaczu ciekłokrystalicznym (LCD). Jeżeli wykrywacz zlokalizuje przewody elektryczne pod napięciem, pojawi się symbol błyskawicy oraz dodatkowy 5-segmentowy wskaźnik umożliwiający dokładniejszą lokalizację na wyświetlaczu. Jeżeli natomiast DMF 10 Zoom znajdzie się w pobliżu przewodu dioda zacznie migać na czerwono i rozlegnie się sygnał ostrzegawczy.

Przez otwór w diodzie użytkownik może zaznaczyć zarys lub środek zlokalizowanego obiektu. Obsługa wykrywacza jest łatwa. Funkcja automatycznej kalibracji zapobiega błędom pomiarowym i umożliwia szybszą pracę. Płaską obudowę łatwo przesuwać wzdłuż ściany dzięki antypoślizgowej okładzinie Softgrip. W wyposażeniu standardowym urządzenia znajdują się bateria i pokrowiec.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane