Od niedawna w ofercie Bosch znajdziemy nowy detektor cyfrowy UniversalDetect do wykrywania metali, przewodów pod napięciem i elementów drewnianych. Wykrywaczem Bosch obsługujemy się tak, jak smartfonem - mamy jeden przycisk do włączania/wyłączania, a resztę funkcji wybieramy na ekranie dotykowym kolorowego wyświetlacza o przekątnej 2,4". Prosta obsługa wykrywacza sprawia, że jest to idealne narzędzie na domowe potrzeby.

Kup w Narzedzia.pl
Wykrywacz Bosch UniversalDetect
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
387,99

Wykrywacz do metalu, drewna i przewodów

Remont domu czy montaż elementów dekoracyjnych często wiąże się z wierceniem w ścianach, suficie czy podłodze. Nie jest to trudne zadanie pod warunkiem, że wiemy, gdzie wiercić. Możemy bowiem przypadkiem natrafić na przewód pod napięciem lub miedzianą rurkę i je uszkodzić, co przyniesie nam więcej problemów niż przewidzieliśmy. W przypadku montażu w płytach kartonowo-gipsowych, to dobrze jest wiedzieć, w którym miejscu znajduje się drewniana konstrukcja, w której moglibyśmy wywiercić otwór. Aby zdiagnozować miejsce położenia przewodów pod napięciem, metali czy drewnianych konstrukcji możemy posłużyć się właśnie cyfrowym detektorem Bosch UniversalDetect, który jest przystosowany do wykrywania tego rodzaju materiałów. Dzięki temu oszczędzimy sobie nerwów, które z pewnością dadzą o sobie znać przy nieudanej próbie wiercenia. Wykrywacz Bosch umożliwia odnajdowanie obiektów na następujących głębokościach: metale - do 10cm, przewody pod napięciem - do 5cm i elementy drewniane do 2,5cm (odpowiednik grubości grubości dwóch płyt kartonowo-gipsowych).

Wykrywacz Bosch UniversalDetect

Zobacz też inne:  wykrywacze w narzedzia.pl 

Obsługa wykrywacza

Wykrywacz UniversalDetect posiada menu w języku polskim więc wybór odpowiednich trybów pracy nie powinien sprawiać problemu. Podczas uruchomienia możemy obejrzeć krótkie wprowadzanie z poradami pomagającymi w uzyskaniu jak najlepszych wyników pracy. Na ekranie dotykowym detektora Bosch mamy możliwość wyboru spośród następujących trybów: detekcja metalu, detekcja przewodów pod napięciem lub detekcja konstrukcji drewnianych. Jeśli jest taka potrzeba, to podczas wykrywania można połączyć ze sobą dwa tryby pracy, dzięki czemu możemy stwierdzić, że w danym miejscu nie ma jednocześnie, np. rur, ani przewodów pod napięciem. Poszczególne tryby pracy kalibrują się automatycznie, dlatego nie musimy martwić się o to podczas pracy. Ważne, aby pamiętać o odpowiedniej pozycji detektora Bosch UniversalDetect względem ściany, żeby odczyt był prawidłowy. W tej kwestii również możemy liczyć na pomoc ze strony samego urządzenia, gdyż wykrywacz UniversalDetect posiada czujnik stykowy ściany. Czujnik wykrywa niewłaściwą pozycję, a na ekranie detektora pojawia się informacja o konieczności prawidłowego przyłożenia urządzenia do ściany. Wyniki dokonanych pomiarów widzimy na wyświetlaczu. Informuje nas o tym sygnał akustyczny i trójkolorowy, okrągły wskaźnik LED, który działa jak sygnalizator świetlny. Kolor zielony oznacza, że nie znaleziono żadnego obiektu, kolor żółty oznacza wykrycie sygnału, a kolor czerwony oznacza, że sygnał został jednoznacznie przypisany do obiektu. Jeśli natrafimy na obiekt możemy od razu zaznaczyć miejsce jego występowania, dzięki temu, że detektor UniversalDetect posiada specjalny otwór umożliwiający znaczenie na ścianie. Co więcej? Urządzenie jest zasilane 4 bateriami AAA, co pozwala na swobodną pracę w dowolnym miejscu.

Detektor cyfrowy Bosch UniversalDetect

Podsumowanie:

  • cyfrowy detektor UniversalDetect - pierwszy wykrywacz Bosch dla majsterkowiczów z ekranem dotykowym;
  • intuicyjna obsługa - menu w języku polskim, instrukcja "krok po kroku", łatwy wybór trybów pracy;
  • czujnik stykowy ściany - pomaga zachować odpowiednią pozycję wykrywacza Bosch względem ściany;
  • uniwersalny detektor - wykrywanie metali, przewodów pod napięciem i elementów drewnianych;
  • automatyczna kalibracja trybów pracy - wygoda użytkowania;
  • otwór w obudowie detektora - możliwość natychmiastowego zaznaczenia wykrytego obiektu
  • zasilanie bateriami - swoboda praca w dowolnym miejscu.
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane