Wybierając pilarkę tarczową, jak przy każdym zakupie, skupiamy się na tym, by zaopatrzyć się w produkt wytrzymały – taki, który bez problemów posłuży nam długie lata – a jego użytkowanie będzie bezpieczne. W które pilarki tarczowe się zaopatrzyć, by właśnie taki cel osiągnąć ?

Wyjątkowa technologia litowo-jonowa Bosch Premium, zastosowana w pilarce Bosch GKS 18 V-Li, sprawia, że akumulator będzie żywotny nawet o 400% dłużej i zapewnia więc maksymalny czas jego działania. Dzięki elektronicznemu systemowi ochrony ogniw ECP (Electronic Cell Protection) akumulator zabezpieczony jest przed przegrzaniem, całkowitym rozładowaniem ogniw, przeciążeniem. Kształt rękojeści jest ergonomiczny, posiada strefę Comfort w części Softgrip. Operator nie zmęczy się więc pracą, która będzie także bezpieczna.

 

Wybierz pilarkę tarczową w sklepie narzedzia.pl

 

Co więcej, regulacja głębokości cięcia jest bezstopniowa, a dokonuje się jej przy pomocy dźwigni szybkomocującej. Czym natomiast jest Bosch Hyper Charge? Systemem, dzięki któremu akumulatory naładowane są już w 75% po zaledwie połowie czasu ładowania. Co więcej, urządzenie nie ma efektu pamięci, co znaczy, że akumulator można doładować w każdej chwili, bez obaw o to, że uszkodzone zostaną ogniwa.

 

 

W wyposażeniu standardowym GKS 18 V-Li znajdziemy: 2 akumulatory Li-Ion 3 Ah, szybką ladowarkę, tarczę pilarską z węglikami spiekanymi 165 mm, prowadnicę równoległą, walizkę narzędziową L-BOXX.

 

Popularnością wśród użytkowników cieszy się pilarka Skil 5155 AA, przeznaczona do cięcia do głębokości 55 mm. Ma ona silnik o mocy 1150 W, osiąga dużą prędkość – 5400 obrotów na minutę. Biorąc pod uwagę ergonomię, konstrukcja narzędzia jest doskonała, ponieważ gwarantuje łatwe prowadzenie urządzenia i jego odpowiednią kontrolę. Dzięki wizjerowi linii cięcia, prowadzenie wzdłuż niej pilarki nie jest problemem, a wręcz przeciwnie – opcja ta bardzo je ułatwia. Natomiast sprawną wymianę tarczy umożliwi blokada wrzeciona.

 

 

Konstrukcję urządzenia oparto na łożysku kulkowym, poprzez skalę łatwo odczytamy głębokość i skos cięcia. Włącznik bezpieczeństwa, odpowiedni zarówno dla prawo-, jak i leworęcznych osób, chroni przed przypadkowym uruchomieniem narzędzia. Za pomocą dźwigni unoszenia dolnej osłony wykonać można także cięcia kieszonkowe. Skil 5155 AA posiada funkcję odsysyania pyłu. Otwór tego odsysania pasuje do większości standardowych odkurzaczy domowych lub opcjonalnego worka na pył. Skil 5155 AA ma wbudowany schowek na klucze.

 

Na wyposażenie standardowe narzędzia składają się: 12-zębowa tarcza o średnicy 170 mm z węglików spiekanych, klucz sześciokątny, który umożliwia łatwą wymianę tarczy i prowadnica równoległa.

 

I na koniec, pilarka tarczowa CD601 Black&Decker. Dla osiągnięcia jak największej wydajności wyposażono ją w silnik o dużej mocy. Głębokość cięcia można ustawiać, by optymalnie dostosować pilarkę do grubości obrabianego materiału. Także kąt cięcia ukosowego – do 45° - można precyzyjnie ustawić. Aby obsługa narzędzia była łatwiejsza, a komfort pracy większy, zamontowano w nim dodatkową rękojeść. W komplecie z urządzeniem dostępny jest adapter, co daje możliwość podłączenia zewnętrznego odsysania pyłu.

 

 

W wyposażeniu standardowym CD601 Black&Decker jest także tarcza tnąca o zębach z płytkami z węglików spiekanych.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane