Kosy spalinowe to praktyczne i bardzo ergonomiczne urządzenia, które pozwalają na cięcie trawy tam, gdzie kosiarka żadnym sposobem nie dotrze. Wybór odpowiedniego narzędzia pomoże odpowiednio zadbać o trawnik i pielęgnować go

Jaką kosę spalinową wybrać?

Pierwszy ważny czynnik, pomagający dokonać odpowiedniego wyboru to wielkość oraz rodzaj powierzchni, na której będziemy kosą spalinową operować. Nie bez znaczenia jest również rodzaj wykonywanej pracy - np. cięcie trawy, wycinanie krzewów bądź długotrwałe działania z chwastami. Warto pamiętać o wyborze sprzętu z wystarczającą mocą, odpowiednim uchwytem i bogatym wyposażeniem podstawowym.

 

Kosa spalinowa Makita EBH341U

Jednym z takich wydajnych narzędzi jest kosa EBH341U. Sprzęt przeznaczono do profesjonalnego użytku, wyróżnia się on dużą manewrowalnością, co pozwala na dotarcie z nim w najbardziej niedostępne zakątki ogrodu. Co więcej, ta kosa spalinowa posiada czterosuwowy silnik i listwę zaczepową, która umożliwia przestawienie zaczepu i tym samym ułatwia operowanie na terenach nierównych i zboczach. W wyposażeniu urządzenia znajdują się: osłona tarczy, osłona głowicy, 4-zębny nóż rozdrabniający, szelki oraz komplet kluczy.

 

Parametry techniczne kosy spalinowej Makita EBH341U:

Model: EBH341U

Moc: 1,07 kW/1,45 KM

Pojemność skokowa: 33,5 cm3

Zbiornik paliwa: 0,65 l

Masa: 7,5 kg

 

Kosa spalinowa HECHT 144BTS

Warto wspomnieć również o urządzeniu marki Hecht - kosie spalinowej 144BTS. Narzędzie napędza silnik dwusuwowy. Dodajmy, że szerokość cięcia narzędzia wynosi 41 cm. Sprzęt wyposażony w dzielony wał. Zaopatrując się w kosę spalinową HECHT 144BTS otrzymamy również: głowicę żyłkową, tarczę metalową oraz szelki. Wspomniana tarcza jest 3-zębna, dzięki czemu skutecznie kosi nawet wysoką czy zdrewniałą trawę, także chwasty i krzewy. Idealny sprzęt do pracy przy krawędziach, ścianach, wokół krzewów i drzew.

 

 

Parametry techniczne kosy spalinowej HECHT 144BTS:

Model: 144BTS

Moc: 2 kM

Pojemność skokowa: 42,7 cm3

Masa: 6,6 kg

 

Kosa spalinowa Hitachi CG22EADNM

Kosa Hitach CG22EADNM to kilka narzędzi w jednym - multi system. Wystarczy dokupić do niej, dostępne osobno, akcesoria: nożyce do żywopłotu, głowicę tnącą, glebogryzarkę, krawędziarkę, podkrzesywarkę i wysięgnik do podkrzesywarki i zmieni swoje właściwości. A to wszystko za pomocą jednego tylko przycisku. Warto dodać, że kosa spalinowa posiada ekologiczny silnik Pure Fire, zmniejszający zużycie paliwa o 40% i redukujący emitowane spaliny. Natomiast system S-Start redukuje siłę niezbędną do rozruchu.

 

 

Parametry techniczne kosy spalinowej Hitachi CG22EADNM:

Model: CG22EADNM

Moc: 0,63 kW

Pojemność skokowa: 21,1 cm3

Zbiornik paliwa: 0,45 l

Masa: 4,4 kg

 

Kosa spalinowa HECHT 152

Kolejny produkt, o którym warto wspomnieć - kosa spalinowa HECHT 152 - poradzi sobie nie tylko z krawędziami ścieżek, obrzeżami. Skutecznie skosi trawę wokół drzew i krzewów, w pobliżu ogrodzeń, ścian. Sprzęt posiada silnik dwusuwowy, a w jego wyposażeniu znalazła się 3-zębna tarcza, która skosi wysoką, zdrewniałą trawę, chwasty. Oprócz niej, wraz z kosą spalinową HECHT 152 - każdy otrzyma: głowicę żyłkową i szelki.

 

 

Parametry techniczne kosy spalinowej HECHT 152:

Model: Hecht 152

Moc: 2,6 KM

Pojemność skokowa: 51,7 cm3

Masa: 7 kg

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane