Po deszczowych i słonecznych dniach cała roślinność włączyła tryb intensywnego wzrostu. Wszystko wokół nabiera intensywnie zielonych barw, a trawa zdaje się rosnąć w oczach. Śmiało można powiedzieć, że sezon na koszenie trawników już trwa w najlepsze! Dobrze wiemy, że koszenie trawy nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Raczej kojarzymy to ze żmudnym obowiązkiem ciążącym na każdym właścicielu przydomowego ogródka, a przecież wcale tak nie musi być. Marka Bosch ma na to kilka rozwiązań.

Kup w Narzedzia.pl
Podkaszarka Bosch AFS 23-37
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
589
Podkaszarka Bosch ART 24
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
290,99 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
287,99
Kosiarka elektryczna Bosch ARM 34 4. Gen. Ergoflex
dostępne
9 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
679,99
Podkaszarka Bosch ART 30
dostępne
6 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
317,99
Podkaszarka elektryczna Bosch EasyGrassCut 23
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
176,99
Podkaszarka Heavy Duty Trimmer Bosch ART 35
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
454,99

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosiarki?

Kiedy planujemy zakup kosiarki warto zadać sobie pytanie, na jaki rodzaj powierzchni będziemy ją potrzebowali. Inna kosiarka sprawdzi się w małym, przydomowym ogródku, inna zaś na większym obszarze. Warto również wziąć pod uwagę miejsce, w którym mieszkamy. Jeżeli jest to zabudowa bliźniacza, warto pomyśleć o cichym napędzie akumulatorowym, który nie będzie przeszkadzał naszym sąsiadom. Zwrócić uwagę również należy na ukształtowanie terenu oraz ilość krzewów, ścieżek oraz innych naturalnych oraz sztucznych przeszkód łamiących ciągłość trawnika. Czynników, które należy wziąć pod uwagę jest wiele, który zatem model sprawdzi się najlepiej w swojej roli?

rotak

Dobra jakość oraz ciche użytkowanie

Nowej generacji kosiarki Bosch Rotak zapewniają wysoką jakość koszenia trawy dzięki systemom Powerdrive+ oraz Powerdrive LI+. Systemy te gwarantują znakomitą koordynację pracy silnika oraz noży. Oferują też najbardziej efektywną oraz czystą pracę w swojej klasie. Skutecznie zbierają do 99% pokosu, w rezultacie czego uzyskujemy doskonale zadbany trawnik z równomiernie przyciętą trawą. Kosiarki AdvancedRotak posiadają technologię ProSilence, która pozwala zachować ciszę w ogrodzie przy ograniczeniu emisji hałasu nawet o 75%, do 89dB oraz jednoczesnym zapewnieniu doskonałej jakości pracy. Jest to znakomite rozwiązanie dla użytkowników, którzy mieszkają na gęsto zabudowanych osiedlach domków jednorodzinnych. Sprawdzi się również u osób, które mają dużo miejsca na przechowywanie. Kosiarki AdvancedRotak wyposażono w składany kosz na trawę oraz całkowicie składane uchwyty kosiarki.

bosch rotak

Niedocenione podkaszarki - Universal GrassCut 18

W trakcie zakupu kosiarki zdecydowana większość użytkowników decyduje się na tradycyjne kosiarki rotacyjne, których głównym przeznaczeniem jest przycinanie trawy. W wielu przypadkach jednak okazuje się, że nasza tradycyjna kosiarka nie wszędzie jest w stanie się dostać. Wówczas z pomocą przychodzi podkaszarka, dzięki której z łatwością dotrzemy do miejsc trudnodostępnych, szczególnie gdy w ogrodzie mamy wiele krzewów i drzew. Podkaszarka akumulatorowa UniversalGrassCut 18 została zaprojektowana tak, aby wygodnie i efektywnie przycinać ogrody o średniej powierzchni. Dwa, regulowane na wysokość uchwyty mocowane w kształcie litery V równomiernie rozprowadzają cieżar na oba ramiona użytkownika, zapewniając ergonomiczną pracę i zmniejszając obciążenie pleców. Dzięki UniversalGrassCut 18 każdą pracę wykonamy nie tylko wygodnie, ale przede wszystkim szybko i sprawnie. Nowoczesny system zarządzania szpulami InteliFeed wykrywa, kiedy żyłka jest za krótka i automatycznie ją wydłuża, co sprawia, że ciągły monitoring długości żyłki nie jest konieczny. Dużym atutem podkaszarki UniversalGrassCut 18 jest teleskopowy system i regulowana głowica trymująca, która zapewnia elastyczność i jeszcze większy zakres możliwości zastosowań. Po skończonej pracy narzędzie można przechowywać bez zajmowania dużej przestrzeni - wystarczy złożyć uchwyty i opuścić system teleskopowy, a podkaszarkę umieścić w suchym i bezpiecznym miejscu.

universal grass

Nie lubisz kosić? Indego zrobi to za Ciebie!

W ofercie marki Bosch znajdziemy też opcję dla osób, które cenią swój czas, ale lubią mieć zadbany trawnik. Cichy robot koszący Indego będzie tutaj idealnym rozwiązaniem. Kosiarki Indego 350 i 400 w wersji connect i non-connect dedykowane są do pielęgnacji trawników o powierzchni 350 i 400m2 (w zależności od modelu). Korzyści są oczywiste: po instalacji urządzenia poświęcamy mniej czasu na pracę, a więcej na wypoczynek w ogrodzie. Głównym atutem kosiarek Indego Connect jest możliwość zdalnego sterowania za pomocą aplikacji na smartfona Bosch Smart Gardening. Dzięki systemowi Logicut kosiarka zna dokładny kształt i wymiary trawnika oraz oblicza najbardziej efektywną trasę koszenia. Obszar, na którym urządzenie ma pracować, wyznacza przewód ograniczający, dostarczany wraz z kosiarką. Dzięki wbudowanym czujnikom kosiarka jest w stanie rozpoznać przeszkody i ominąć je, a następnie powrócić do koszenia po zaplanowanej trasie. Nowa aplikacja z funkcją SmartMowing gwarantuje, że kosiarka Indego kosi trawnik w optymalnych warunkach, wykorzystując przy tym lokalne informacje o pogodzie oraz mapę ogrodu.

indego

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane