Przebywanie w parku lub na plaży z całą rodziną to świetny sposób na odpoczynek. Zrobiony własnoręcznie latawiec będzie dodatkową atrakcją dla Twoich dzieci. Dzięki niemu czas spędzony na dworze sprawi im wiele radości!

Kup w Narzedzia.pl
Lutownica Versa tip hobby Dremel F0132000KA
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
226,49
Pistolet do klejenia Dremel Glue gun 930
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
105,99

Potrzebne narzędzia i materiały:

  • Dremel 300 Series i Dremel VersaTip
  • Akcesoria: trzpień SpeedClic (SC4020), tarcza tnąca do drewna SpeedClic (SC544), tarcza ścierna SpeedClic (512S), uchwyt uniwersalny (4486), zestaw wierteł (S628)
  • Pistolet do klejenia Dremel Glue Gun 930 i sztyfty kleju bezbarwnego 7 mm (GG02)
  • Papier lub bibuła do pokrycia szkieletu
  • Deski lipowe, o grubości 2 mm i szerokości 1,3 cm do zrobienia szkieletu
  • Bibuła lub krepina na wstążki na ogon
  • Sznurek i mały, plastikowy krążek
  • Pieczątka, pisak i puder do embossingu

Krok 1

Deskę lipową podziel na trzy kawałki o długości 61 cm, używając narzędzia Dremel 300 Series z trzpieniem SpeedClic (SC402) i tarczą tnącą do drewna SpeedClic (SC544). Tego samego ostrza użyj do wycięcia 1 cm rowków na końcu każdej listewki. Wygładź krawędzie listew i otworów tarczą ścierną (512S). Ułóż stos z trzech listew i zaznacz środek na zewnętrznej. Do narzędzia Dremel 300 Series załóż uchwyt uniwersalny (4486) i wiertło precyzyjne (628), aby wywiercić otwór o średnicy niewiele większej od używanego sznurka. Trzymając wszystkie trzy deski, wywierć otwór w zaznaczonym miejscu. Koniec sznurka o długości 61 cm przewlecz przez wywierconą w deskach dziurkę i zabezpiecz go supłem od spodu. Rozsuń deski tak, aby były oddalone od siebie równomiernie. Poprowadź sznurek od ramienia do ramienia, owijając każdy otwór na końcu ramienia szkieletu tworzącego gwiazdę tak, aby konstrukcja zachowywała kształt i umożliwiała zamocowanie papieru. Końce sznurka zawiąż na supeł, aby zabezpieczyć ramę.

Krok 2 

Narzędziem Dremel 300 Series z uchwytem uniwersalnym i wiertłem precyzyjnym wywierć niewielkie otwory około pół centymetra od końca dwóch sąsiadujących ramion latawca, które umożliwią sterowanie latawcem w powietrzu. Utnij kawałek sznurka o długości 122cm, złóż go na pół i zahacz o plastikowy krążek. Końce sznurka przewlecz przez otwory wywiercone w ramionach i zabezpiecz supełkami. Wolny koniec przywiąż precyzyjnie do plastikowego krążka. W ten sposób powstanie 3-ramienna konstrukcja. Aby zrobić pętlę do przymocowania ogona, wywierć kolejne dwa otwory po drugiej stronie szkieletu i przewlecz przez nie sznurek o długości 61 cm, zabezpieczając go supełkiem od spodu.

Krok 3

Wykonany szkielet przyłóż do papieru lub bibuły i zaznacz końce ramion ołówkiem. Cięcie przesuń o około 12mm od zaznaczonych linii. Na jednej stronie papieru odciśnij wybrany motyw pieczątką, używając fluidu do embossingu. Motywy posyp pudrem do embossingu. Strzep nadmiar pudru z papieru i podgrzej go palnikiem Dremel VersaTip z końcówką do usuwania farby.

Krok 4

Odwróć ozdobiony papier i dopasuj do niego szkielet. Wzdłuż każdego ramienia wykonaj niewielkie nacięcia, które umożliwią złożenie papieru dookoła szkieletu. Użyj pistoletu Dremel Glue Gun do nałożenia kleju na sznurek przebiegający między ramionami. Złóż papier tak, aby schować sznurek i wzmocnić brzegi szkieletu. Zakończ, przyklejając papier do końca każdego ramienia. Dodatkowo nałóż kroplę kleju w połowie każdego ramienia i w punkcie centralnym, zabezpieczając jeszcze lepiej poszycie latawca.

Krok 5

Do zrobienia ogona latawca wykorzystaj kolorowy papier lub bibułę pociętą na paski o rozmiarach 3x14cm. Papierowe paski skręć na środku i przyklej je pistoletem Dremel Glue Gun do sznurka o długości 3m, w odległości około 6cm. Ogon przywiąż do szkieletu. Sznurek nawinięty na szpulkę, umożliwiający sterowanie latawcem w powietrzu, przywiąż do plastikowego krążka.

Krok 6

Gotowe! Teraz możesz już puszczać latawiec ze swoją rodziną!

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane