Szlifierki mimośrodowe, dzięki temu, że wykonują nie tylko ruch oscylacyjny, ale i obrotowy, sprawdzą się w wielu zastosowaniach, np. podczas szlifowania zgrubnego materiałów. Aby osiągnąć zadowalające efekty pracy wystarczy wybrać odpowiedni model urządzenia

Szlifierka mimośrodowa Makita BO6040

Produkt Makity jest profesjonalnym urządzeniem wyróżniającym się dużą wydajnością, dzięki której sprawnie usuwa materiał i wykonuje obróbkę wykańczającą powierzchni. Prędkość obrotowa ruchu swobodnego pozwala na szlifowanie i szlifowanie dokładne. Producenci BO6040 zadbali również o komfort użytkowania urządzenia - obudowę przekładni pokryto gumą, aby umożliwić pewną pracę. Natomiast talerz szlifierski posiada hamulec w celu łatwego przyłożenia narzędzia. Nie zapominajmy o pełnym układzie elektronicznym szlifierki mimośrodowej BO6040, odpowiedzialnym za stałą prędkość obrotową pod stałym obciążeniem. Co więcej, ogranicznik prądu rozruchowego umożliwia rozpoczęcie działania bez odbicia przy włączeniu. Ponadto, zabieranie wymuszone zostało zredukowane przekładnią do najcięższych zastosowań: usuwania rdzy i lakierów.

 

Wybierz szlifierkę mimośrodową w sklepie narzedzia.pl

 

Warto dodać, że szlifierka pobiera moc 750 W. Prędkość obrotowa - ruch swobodny - wynosi 1600-5800 obr./min, a prędkość obrotowa - zabieranie wymuszone - 180-670 obr./min. Wielkość mimośrodu to 5,5 mm, a papier ścierny mocuje się na rzep. Talerz szlifierski BO6040 ma średnicę 150 mm. Masa urządzenia wynosi 2,7 kg.

 

Akumulatorowa szlifierka mimośrodowa Makita BBO180Z

Tym, którym najbardziej zależy na mobilności urządzenia, a co za tym idzie - braku kabla - odpowiadać powinna akumulatorowa szlifierka mimośrodowa Makita BBO180Z. Narzędzie przeznaczone jest do pracy na powierzchniach płaskich i nierównych. Wyposażono je w praktyczny 3-stopniowy elektroniczny wybór częstotliwości prędkości oscylacyjnej. Pozwala to na dostosowanie parametrów działania urządzenia do rodzaju wykonywanej pracy i konkretnego materiału. Co więcej, ergonomiczne pokrętło nastawcze umożliwia sprawne i łatwe ustawienie żądanej prędkości. Dzięki odpowiednio wyprofilowanemu uchwytowi szlifierką BBO180Z bezproblemowo się manewruje. Sprzęt idealnie dopasowuje się do dłoni, nie powoduje obciążenia i bólu ręki. Do narzędzia można podłączyć urządzenie odsysające pył, jego emisja jest także minimalizowana przez płytę podstawy. Łatwa wymiana papieru szlifierskiego dzięki mocowaniu na rzep. Ta szlifierka mimośrodowa współpracuje z akumulatorami Li-Ion 1830 (18 V/3.0 Ah). 

 

BBO180Z na biegu jałowym osiąga prędkość obrotową 7000/9500/11000 obr./min, a jej prędkość oscylacyjna to 14000/19000/22000 osc./min. Natomiast wielkość mimośrodu wynosi 2,8 mm. Dodajmy, że talerz szlifierski ma 12 mm, a papier szlifierski - 125 mm. Szlifierka mimośrodowa waży 1,7 kg.

 

Szlifierka mimośrodowa Skil 7405AA

Dzięki kombinacji ruchu osyclacyjnego i obrotowego Skil 7405AA wyróżnia się dużą wydajnością działania, co więcej - można za jej pomocą precyzyjnie wykończyć powierzchnię, nie stosując dużego nacisku. Urządzenie przeznaczono do polerowania powierzchni płaskich i zakrzywionych. W szlifierce mimośrodowej zastosowano kilka praktycznych rozwiązań. Jedno z nich stanowi hamulec szlifowania, który zapewnia delikatne szlifowanie bez rys. Natomiast dzięki dodatkowemu fartuchowi przeciwpyłowemu odbieranie pyłu staje się optymalne. Kolejnym atutem szlifierki Skil 7405AA jest krótki czas zatrzymania, co zapobiega uszkodzeniom przy odkładaniu narzędzia. Nie zapominajmy o przycisku blokady do pracy ciągłej oraz niskim poziomie hałasu i drgań. Narzędzie posiada rękojeść boczną do pracy oburącz, szlifowania na płasko i dla optymalnej pozycji uchwytu przy wszelkiego typu zastosowaniach.

 

 

Nie bez znaczenia są podstawowe dane techniczne pracy narzędzia. Moc nominalna szlifierki mimośrodowej wynosi 380 W, a oscylacje biegu jałowego - 11000 1/min. Średnica talerza to 125 mm, urządzenie waży 2,2 kg. W wyposażeniu standardowym szlifierki mimośrodowej Skil 7405AA każdy użytkownik znajdzie 3 tarcze szlifierskie oraz praktyczny worek na pył.

 

Szlifierka mimośrodowa Einhell BT-RS 420 E

Kolejnym urządzeniem, którego zakup warto przemyśleć jest szlifierka mimośrodowa Einhell BT-RS 420 E. Zastosowane w jej konstrukcji mocowanie zatrzaskowe umożliwia sprawną wymianę papieru ściernego. Narzędzie posiada takie funkcje, jak regulacja liczby obrotów, zintegrowane odsysanie pyłów z workiem na pył. BT-RS 420 E wyposażono w uchwyt dodatkowy. Narzędzie firmy Einhell ma moc 420 W i liczbę obrotów biegu jałowego - 6000-12000 obr./min. Średnica tarczy to 125 mm, a masa szlifierki mimośrodowej - 2,55 kg. Sprzęt dostępny w przystępnej cenie, odpowiadającej wysokiej jakości.

 

 

Szlifierka mimośrodowa Bosch GEX 125-1 AE

Szlifierka mimośrodowa Bosch GEX 125-1 AE umożliwia niemęczącą pracę w każdej pozycji. Wszystko dzięki konstrukcji z trzema powierzchniami chwytowymi. W narzędziu nie zabrakło funkcji wstępnego wyboru prędkości obrotowej do działania w konkretnych materiałach. Uszkodzeniom elementów obrabianych zapobiega hamulec talerza szlifierskiego. Operator GEX 125-1 AE nie musi też obawiać się zapylenia miejsca pracy -  o jego czystość dba system mikrofiltracji Bosch. Dodajmy, że szybka i sprawna wymiana papierów ściernych w szlifierce mimośrodowej jest możliwa dzięki systemowi mocowania na rzepy.

 

 

Średnica talerza szlfierskiego GEX 125-1 AE wynosi 125 mm, a prędkość obrotowa urządzenia bez obciążenia to od 7500 do 12000 min -1. Moc nominalna narzędzia równa jest 250 W, a jego mimośrodowość - 1,25 mm. Natomiast średnica oscylacji to 2,5 mm. Szlifierka mimośrodowa waży 1,3 kg.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane