Niewiele narzędzi jest tak uniwersalnych jak zszywacz. Plastik, tkaniny, izolacja, boazeria, przewody, rośliny, papa… jedynymi granicami są te, które sam wytyczysz. Zszywacze występują w kilku różnych modelach, mających zastosowanie na wielu polach eksploatacji. Zszywacze podzielone są na 3 kategorie: profesjonalne użycie (PRO), majsterkowanie (HANDY) oraz hobby (HOBBY). Przybliżymy zszywacze dla każdego.

Zszywacze dla profesjonalistów

Zszywacze Rapid z serii PRO bez wątpienia spełnią wymagania profesjonalnych użytkowników i sprawia, że wykonywanie różnorodnych prac staje się lżejsze, a praca przebiega szybciej i wydajniej (co zwiększa opłacalność). Zszywacze Rapid gwarantują niezawodność, tak oczekiwaną na co dzień w branży budowlanej.  

Zszywacze dla majsterkowiczów


Zszywacze dla majsterkowiczów nazwane zostały HANDY. Zszywacze z tej serii mają do zaproponowania majsterkowiczom wszystko, czego oczekują od narzędzi do wykonania wszystkich pilnych przydomowych prac. Dzięki swoim ergonomicznym kształtom, zszywacze Rapid działają szybko i sprawnie oraz znacznie ułatwiają ich obsługę. 

 

Zszywacze dla hobbystów

Zszywacze Rapid z serii HOBBY nie nakładają żadnych ograniczeń w zakresie domowych udoskonaleń. W przypadku zszywaczy Rapid jedynym ograniczającym czynnikiem jest wyobraźnia użytkownika.
 


Ogólne zasady mocowania

Istnieją pewne ogólne zasady używania zszywek jako elementów mocujących. Łatwo się do nich zastosować w większości prostych sytuacji dotyczących mocowania. W normalnym przypadku zszywki powinny być 3 razy dłuższe niż grubość materiału, który ma zostać zamocowany.
a)    Zasady mocowania twardego materiału
W przypadku twardych powierzchni należy upewnić się, że długość zszywek jest 2 razy dłuższa niż grubość materiału, który mocujesz.
b)    Zasady mocowania cienkich i lekkich materiałów
Podczas pracy z cienkimi, lekkimi materiałami upewnij się, że długość zszywek jest o 4mm dłuższa niż grubość materiału. 


Sztuka prawidłowego doboru rodzaju zszywek do odpowiedniej pracy

W dalszej kolejności należy wybrać zszywki, które pasują do narzędzia i są odpowiednie do wykonania danej pracy. Jeżeli zszywacz ciągle się zacina, zazwyczaj oznacza to, że został załadowany nieodpowiednim rodzajem zszywek lub że używasz zszywek niskiej jakości. W celu uzyskania najlepszych rezultatów, załaduj swój zszywacz zszywkami marki Rapid.
a)    Jeżeli chcesz, aby zszywki były mniej widoczne, na przykład przy mocowaniu tkanin, materiałów, skóry, materiałów dekoracyjnych, etykiet czy plakatów, użyj zszywek z cienkiego drutu.
b)    Jeżeli wykonujesz wykończeniowe prace budowlane i izolacyjne, montując na przykład folię dachową lub paroizolacyjną, papę, drewniane panele ścienne i sufitowe, materiały kartonowe i PCV, użyj zszywek z płaskiego drutu.
c)    Gdy zszywka musi przejść przez twardy materiał, tam, gdzie wymagana jest duża głębokość zszycia, użyj wąskich zszywek lub gwoździ. Stosowane są szczególnie do trwałego mocowania podłóg, drewnianej boazerii, płyt budowlanych, np. OSB, ram, ścianek działowych itd. 


Technologie


a)    Nierdzewne – wysokiej jakości zszywki ze stali nierdzewnej do zastosowania w przypadku, gdy ze względu na niekorzystne warunki, konieczne są wytrzymałe zszywki.
b)    Rozbieżne końce – specjalny rodzaj zszywek posiadających rozbieżne końce, zapewniające maksymalną trwałość zespolenia pomiędzy dwoma częściami.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane