Nowa szlifierka mimośrodowa GEX 150 Turbo firmy Bosch łączy w sobie trzy funkcje: szlifowanie wykończeniowe, szlifowanie zgrubne i polerowanie. Urządzenie jest dostępne w sprzedaży od stycznia.

Elektronarzędzie zostało opracowane z myślą o osobach, które wykonują dużo prac szlifierskich różnego typu. Użytkownik podczas pracy GEX 150 Turbo nie musi jej przerywać i stosować innej szlifierki w celu np. przeprowadzenia szlifu wykończeniowego. Wystarczy zmienić za pomocą przełącznika funkcję w szlifierce i można dokończyć rozpoczętą pracę.

Szlifierka mimośrodowa GEX 150 Turbo od Bosch - zalety i rozwiązania

Zrozumiałe symbole umieszczone na urządzeniu wyjaśniają zasadę jego funkcjonowania. Podczas szlifowania wykończeniowego szlifierka mimośrodowa GEX 150 Turbo pracuje jak tradycyjna szlifierka mimośrodowa. W trybie Turbo dodatkowo uruchamiana jest rotacja talerza szlifierskiego, co pozwala na osiągnięcie pięciokrotnie wyższej wydajności usuwania materiału i wykorzystanie urządzenia do szlifowania zgrubnego.

Stosując odpowiednie przystawki, po wybraniu trybu Turbo szlifierkę można wykorzystać także do polerowania. Przełączanie trybów pracy ze szlifowania zgrubnego na wykończeniowe możliwe jest także przy włączonym silniku, w trakcie szlifowania. Zmiana trybów pracy urządzenia dokonywana jest za pomocą zamontowanego przełącznika.
szlifowanie szlifierką mimośrodową bosch
Szlifierka wyróżnia się najmniejszym obwodem rękojeści wśród porównywalnych urządzeń dostępnych na rynku, dzięki czemu dobrze leży w dłoni i jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Obsługę oburącz umożliwia antypoślizgowa, gumowana pokrywa obudowy. Urządzenie jest lekkie, waży 2,4 kg.

Niewielki ciężar, odpowiednio umieszczony środek ciężkości i niski poziom drgań gwarantują wygodny pracę, również w przypadku szlifowania powierzchni pionowych lub w razie konieczności trzymania szlifierki nad głową.
 

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane