Szybsze, trwalsze, wydajniejsze. Hawera ustanowiła wiertłami SDS-plus S4 nowy światowy standard.

Kup w Narzedzia.pl
Zestaw wierteł i dłut SDS-plus Bosch Mixed Set
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
83,99
Wiertło SDS-Plus Bosch PLUS-5
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
piątek
159,99

Historia wierteł SDS

W 1999 r. Hawera rozwinęła nową generację wierteł udarowych SDS-plus S4. Wiertło SDS-plus S4 różni się już optycznie od swoich poprzedników. Zamiast dotychczasowej spirali dwuzwojowej zastosowano spiralę o czterech zwojach gwarantującą znacznie szybsze usuwanie zwiercin. Innowacyjna główka wiertła o nowej geometrii ostrza ze znacznie twardsza płytką z węglika zapewnia znacznie dłuższą żywotność wiertła.

Największy wybór wierteł  od Bosch


Wymierną konsekwencją tych zmian są wyniki osiągane przez użytkowników: 25% szybszy postęp wiercenia w betonie i o 25% dłuższa żywotność.

Wiertło SDS-plus S4 zachowuje swoją trwałość także w zetknięciu z prętami zbrojeniowymi. Należy zaznaczyć, iż firma Hawera oferuje wiertła o polepszonych właściwościach nie jako dodatkową top-linię, lecz zastępuje wszystkie dotychczasowe wiertła dwuspiralne SDS-plus wiertłami czterospiralnymi SDS-plus S4 w tej samej cenie.

Nowe wiertło SDS-plus S4 dzięki innowacyjnej główce wiertła, poczwórnej spirali o wąskim grzbiecie i większej przestrzeni rowków zapewnia minimalne opory wiercenia, znacznie szybsze wiercenie i spokojniejszą pracę.
trzon wiertła sdsGłówka wiertła SDS-plus S4 w zasadniczy sposób odróżnia się od poprzedników. Mniejszy kąt natarcia, mniejsza powierzchnia przyłożenia i dodatkowa przestrzeń do odprowadzania zwiercin - to podstawowe różnice cechujące wąską, wytrzymałą główką. Ma to również zasadniczy wpływ na zwiększenie szybkości wiercenia. Hawera zoptymalizowała również skład materiałów stosowanych do produkcji płytki ostrza z węglika spiekanego.

Wiertłem SDS-plus S4 można także wiercić bez udaru w materiałach o średniej twardości takich jak płytki ceramiczne i kafle wiertła uniwersalne.

Wiertła SDS-plus S4 są dostępne w średnicach 4-17 mm.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane