W ofercie marki Verto pojawiły się nowe wiertarko-wkrętarki akumulatorowe zasilane akumulatorem niklowo-cynkowym. Modele 50G185 i 50G187 są przeznaczone do amatorskich prac. O szczegółach dotyczących technologii niklowo-cynkowej i konstrukcji narzędzi przeczytacie w dalszej części.

Technologia niklowo-cynkowa

Akumulatory opracowane w technologii niklowo-cynkowej są przyjazne środowisku, gdyż nie zawierają kadmu i rtęci. Cechują się wyższym napięciem poszczególnych ogniw 1,65V w porównaniu do technologii niklowo-kadmowej (1,2V) przy jednoczesnym obniżeniu masy. Akumulator Ni-Zn charakteryzuje się także większym prądem rozładowania czyli większą mocą oraz brakiem efektu pamięci. Brak efektu pamięci oznacza w praktyce, że akumulator nie traci trwale pojemności i można go doładowywać w dowolnej chwili. Każde ogniwo akumulatora niklowo-cynkowego posiada diodę bocznikującą, która chroni akumulator przed obciążeniem w przypadku awarii pojedynczego ogniwa. Takiego rozwiązania nie ma w Ni-Cd jak i Li-Ion. Ponadto do zwiększenia wytrzymałości mechanicznej zastosowano zgrzewy 6-cio punktowe. Na rynku standardem są 4 punkty. W konstrukcji akumulatorów niklowo-cynkowych zastosowano także przewody o nadmiarowym przekroju i 8-io punktowe złącza zasilające dla większej efektywności przepływu prądu. Zewnętrzna obudowa baterii została wykonana z materiału ABS, który zapewnia dużą odporność i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa verto

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe Verto

Wśród wkrętarek Verto zasilanych akumulatorem niklowo-cynkowym możemy znaleźć dwa modele: 50G185 i 50G187. Pierwszy z modeli jest przystosowany do pracy z akumulatorem w klasie napięcia 14,4V, natomiast drugi 18V. Akumulatorowe wiertarko-wkrętarki Verto to propozycja dla majsterkowiczów. Technologia niklowo-cynkowa oscyluje pomiędzy niklowo-kadmową i litowo-jonową dzięki czemu akumulatory zapewniają narzędziu efektywną pracę przy stosunkowo niskiej cenie dla użytkownika. Parametry obu wkrętarek umożliwiają lekkie wkręcanie i wiercenie w drewnie i metalu. Narzędzia te sprawdzą się w domowych pracach montażowych. Dzięki 20-stopniowej regulacji momentu obrotowego użytkownik może odpowiednio ustawić siłę dokręcania wkrętów. Zarówno akumulatorowa wiertarko-wkrętarka 50G187, jak i wiertarko-wkrętarka 50G185 posiada solidny korpus wykonany z trwałego tworzywa odpornego na uszkodzenia. Komfort pracy podnosi rękojeść zaopatrzona w miękkie wkładki dla wygodnego trzymania narzędzia. W budowie wkrętarek Verto zastosowano również elektryczny hamulec wrzeciona zwiększający precyzję i bezpieczeństwo pracy. Dodatkowym udogodnieniem jest dioda LED podświetlająca miejsce pracy.

Wkrętarka Verto z diodą LED

Wyposażenie

Każda z wiertarko-wkrętarek Verto jest dostarczana w zestawie z 2 akumulatorami, ładowarką, walizką, 6 wiertłami, 6 bitami i uchwytem na bity.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane