„Jaką wkrętarkę kupić?”, „Polećcie niedrogą wkrętarkę do użytku domowego”, „Pomóżcie w wyborze taniej i dobrej wkrętarki” - takich postów pełne są fora dla majsterkowiczów. Wiertarko-wkrętarki to bowiem narzędzia, których często używamy, więc zależy nam, by były urządzeniami trwałymi, wydajnymi i nie najdroższymi. Dobór takiego sprzętu jest jak najbardziej możliwy

Warto zacząć od wiertarko-wkrętarki DS12DVF3 Marki Hikoki. Już sam kształt urządzenia, nowoczesny, ergonomiczny i estetyczny, zachęca do użytkowania. Jego sprzęgło jest 22-stopniowe, co pozwala na dokładny dobór siły, z jaką będziemy dokręcać. W narzędziu możliwe jest dokonywanie zmiany kierunku obrotów (P/L). W dokręcaniu pomaga elektryczny hamulec, urządzenie charakteryzuje także nowoczesny, wydajny i żywotny silnik.

 

Wybierz wiertarko-wkrętarkę w sklepie narzedzia.pl

 

Do wiertarko-wkrętarki DS12DVF3 dołączono 30-minutową ładowarkę, regulowany w pięciu pozycjach hak oraz latarkę. Narzędzie ma gumową rękojeść, która nie tylko zwiększa komfort pracy, ale i posiada walory estetyczne. Jej napięcie elektryczne wynosi 12V, ma niewielką wagę – zaledwie 1,5 kg.

 

W wyposażeniu DS12DVF3 znajdują się także: 2 baterie Ah, walizka transportowa i zestaw bitów.

 

 

Majsterkowicze nie szczędzą dobrych słów także produktowi Boschawiertarko-wkrętarce GSR 14,4-2 Professional. Podobnie jak inne tego typu narzędzia, to urządzenie kompaktowe i poręczne. Dzięki tym cechom możemy operować nią w miejscach, do których dostęp jest utrudniony, także ponad głową. Uchwyt wiertarski jest szybkozaciskowy i składa się z dwóch części. Rękojeść środkowa jest smukła i ergonomiczna, ma czuły włącznik elektroniczny, który gwarantuje wygodę obsługi. Jak wiele urządzeń Boscha, posiada także wysokiej jakości przekładnię planetarną z odpornym na pył systemem szybkiego przełączania między biegami 1. i 2.

 

Jeśli wiertarko-wkrętarka GSR 14,4-2 Professional upadnie z dwóch metrów na beton, nie wyrządzi jej to szkody i nie przeszkodzi w działaniu. Nie zapominajmy o Systemie Electronic, dzięki któremu pojawia się funkcja przyspieszania tempa, która umożliwia pracę z wyczuciem. Urządzenie posiada także hamulec dwubiegowy, opcje obrotów w prawo/lewo i blokadę włącznika. Warto wspomnieć o 25 zakresach momentu obrotowego i trybie wiercenia.

 

 

Na wyposażenie standardowe wiertarko-wkrętarki GSR 14,4-2 Professional składają się: szybka ładowarka AL 1411 DV, dwa akumulatory NiCd 1,5 Ah, szybkozaciskowy uchwyt wiertarski, dwustronna końcówka płasko-krzyżowa i walizka transportowa.

 

Niemałą renomą wśród wiertarko-wkrętarek może się również poszczycić narzędzie Makity 6271DWAE – urządzenie bardzo wydajne i niezawodne. Wyposażona jest w potężny silnik o mocy 12V i mechaniczną dwubiegową przekładnię planetarną, która posiada dużą siłę przewiercania. Korpus aluminowy chroni skrzynię biegów i zapobiega przed przegrzaniem mechanizmu, gdy długo pracujemy. Urządzenie obsługuje się bardzo łatwo. Wbudowano w nią elektroniczny system kontroli prędkości, zapewniający wysoką wydajność wiercenia.

 

Doskonałą jakość wkrętów pozwala uzyskać wielozakresowa nastawa momentu obrotowego, optymalna dla różnych materiałów i elementów złącznych. Wiertarko-wkrętarka 6271DWAE ma wygodne przełączniki i przyciski, które czynią pracę z nią łatwiejszą, bardziej komfortową.

 

Keyless Chuck – cóż to takiego? Zacisk, dzięki któremu następuje szybka wymiana narzędzia. Wyposażono je w dwa akumulatory niklowo-kadmowe 2,0 Ah, co zapewnia operatorowi swobodę poruszania się i długotrwałą niezależność od stałego źródła zasilania. To idealne narzędzie do prostych prac w drewnie, metalu i tworzywach sztucznych. Wywiercimy nią małe otwory i wkręcimy/skręcimy odpowiednie elementy złączne.

 

Wyposażenie standardowe wiertarko-wkrętarki Makita 6271DWAE to: dwa akumulatory, ładowarka, walizka, uchwyt wiertarski szybkomocujący i (+ -) końcówka nr 2.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane