autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Marka Festool proponuje serię wiertarko-wkrętarek akumulatorowych skonstruowanych tak, aby sprostały największym wymaganiom profesjonalistów. Wiercenie, wkręcanie i wykręcanie za pomocą tych narzędzi należy do prac skutecznych i wygodnych

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Festool C15

Dzięki wiertarko-wkrętarce akumulatorowej Festool C15 możliwe jest wiercenie w różnego rodzaju materiałach: metalu, drewnie, tworzywach sztucznych, pomoże także wkręcić i przykręcić śruby. Sprzęt idealnie nadaje się do codziennego użytku, do działań, w których potrzeba lekkiego i mobilnego narzędzia. Prace remontowo-budowlane, montaż mebli nie stanowią problemu z wiertarko-wkrętarką Festool. Podobnie jak swobodne manewrowanie urządzeniem, także w miejscach o utrudnionym dostępie. Nie zapominajmy o wyposażeniu C15 w ergonomiczną rękojeść Softgrip, zapewniającą pewny chwyt i pozwalającą na zachowanie pełnej precyzji działania.

 

Wybierz wiertarko-wkrętarkę Festool w sklepie narzedzia.pl

 

Do niewątpliwych atutów narzędzia należy również funkcja elektronicznej regulacji i wyłączania momentu obrotowego dla dokładnego wkręcania. Co więcej, można swobodnie przełączać tryby C15 z wkręcania na wiercenie bez konieczności zmiany ustawionego momentu obrotowego. Wiertarko-wkrętarkę wyposażono w złącze FastFix dla wszystkich nasadek FastFix oraz systemu szybkiej wymiany narzędzi CENTROTEC. C15 zasila wyprodukowany w najnowszej technologii litowo-jonowej akumulator.

 

Napięcie akumulatora wiertarko-wkrętarki wynosi 14,4 V, a prędkość obrotowa na biegu jałowym 1/2: 0-450/0-1500 obr./min. Średnica wiertła do drewna wynosić powinna 35 mm, a do stali - 16 mm. Natomiast regulacja momentu obrotowego 1/2: 0,5-8/0,5-6 Nm. Warto dodać, że maksymalny moment obrotowy C15 w drewnie wynosi 25 Nm, a w stali - 40 Nm. Ponadto, pojemność akumulatora Li-Ion to 3,0 Ah, a masa C15 z akumulatorem - 1,6 kg.

 

Wiertarko-wkrętarka akumualtorowa Festool T15+3

Wiertarko-wkrętarka T15+3 skutecznie wierci, wkręca i wykręca śruby. Dzięki swojej lekkości, krótkości i odpowiedniemu wyważeniu zapewnia duży komfort pracy. Wyposażona w złącze FastFix do wszystkich nasadek FastFix oraz system szybkiej wymiany narzędzi CENTROTEC zapewnia łatwą obsługę sprzętu. Rękojeść główną wiertarko-wkrętarki pokryto okładziną Softgrip, co gwarantuje pewny chwyt i swobodne manewrowanie urządzeniem. Nie zapominamy, że możemy w 100% elektronicznie regulować i wyłączać moment obrotowy, a przełączanie funkcji pracy T15+3 z wkręcania na wiercenie następuje bez zmiany ustawionego mementu obrotowego.

 

Napęcie akumulatora T15+3 wynosi 14,4 V, a jej prędkość obrotowa na biegu jałowym 1./2.: 0-450/0-1500 min-1. Średnica wiertła do drewna to 35 mm, a do stali - 16 mm. Regulacja momentu obrotowego na 1. biegu wynosi od 0,5 do 8 Nm, a na 2. biegu - od 0,5 do 6 Nm. Warto wspomnieć o zakresie mocowania uchwytu wiertarskiego w wiertarko-wkrętarce, wynosi on od 1,5 do 13 mm. Masa T15+3 razem z akumulatorem litowo-jonowym wynosi 1,5 kg.

 

Wiertarko-wkrętarka akumualtorowa Festool T18+3

Za pomocą tego urządzenia dokonamy wiercenia, wkręcania oraz zwalniania śrub. Podobnie jak w przypadku wyżej omawianych modeli, tak i dzięki T18+3 łatwo i sprawnie połączymy wiele nasedek, używając złącza FestFix. Co ciekawe, wiertarko-wkrętarka dostarczana jest w Systainerze SYS 1 T-LOC, a więc do wszystkiego, co niezbędne, mamy swobodny dostęp. Elektroniczna regulacja i wyłączanie momentu obrotowego zdecydowanie usprawniają działanie narzędzia. Dzięki ergonomicznemu kształtowi T18+3 niestarszne jest nawet prowadzenie długotrwałych działań z wiertarko-wkrętarką. Warto dodać, że bezszczotkowy silnik EC-TEC z wbudowanym sterowaniem zapewnia sprzętowi długą żywotność. Urządzenie zasila akumulator litowo-jonowy.

 

Napięcie akumulatora T18+3 to 18 V, a prędkość obrotowa na biegu jałowym - 1/2 bieg: 0-450/0-1500 obr./min. Dodajmy, że średnica wiertła do drewna powinna wynosić 45 mm, a do stali - 16 mm. Regulacja momentu obrotowego na 1.biegu wynosi od 0,5 do 8 Nm, a na biegu 2. - od 0,5 do 6 Nm. Warto wspomnieć, że zakres mocowania uchwytu wiertarskiego w T18+3 wynosi od 1,5 do 13 mm. Masa wiertarko-wkrętarki z akumulatorem litowo-jonowym to 1,7 kg.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane