Nowe narzędzia firmy Bosch dla profesjonalistów (wiertarko-wkrętarka GSR 10,8-2-LI oraz wkrętarka GSR 10,8-LI) charakteryzują się niewielkim rozmiarem, który znacznie ułatwia pracę w miejscach trudno dostępnych oraz gdy wymagane jest trzymanie urządzenia w górze. Obie nowości zasilane są ogniwami litowo-jonowymi z technologią Bosch Premium wydłużającą żywotność akumulatora nawet o 400%. Cechą charakterystyczną narzędzi jest również 2-biegowa przekładnia osiągająca moment obrotowy 30 Nm.

Swobodne manewrowanie urządzeniami możliwe jest dzięki ich niewielkim wymiarom: model GSR 10,8-2-LI Professional ma długość 169 mm, a GSR 10,8-LI Professional mierzy 143 mm. Kompaktowość jednak nie jest ich jedyną zaletą. Wydajna, 2-biegowa przekładnia gwarantuje optymalne przeniesienie siły napędu oraz wysoki moment obrotowy dochodzący
do 30 Nm. Umożliwia to wkręcanie wkrętów o maks. średnicy 7 mm. Jednak nowe narzędzia Bosch są przeznaczone zwłaszcza do wkręcania małych wkrętów (3,5 x 3,5 mm i 4 x 40 mm) w płytach wiórowych, miękkim i twardym drewnie oraz tworzywie sztucznym.

Komfort pracy

„Wypróbowałem już oba modele nowych wkrętarek Bosch w klasie 10,8 V  i muszę przyznać, że w znaczny sposób ułatwiają one moją codzienną pracę. Byłem początkowo nieufny wobec tak małych rozmiarów tej wkrętarki, ale okazała się zaskakująco silna i mogę nią swobodnie wykonać wszystkie prace, które przewidywałem dla tego narzędzia. Istotną cechą narzędzi jest przede wszystkim hamulec silnika, który bezzwłocznie zatrzymuje urządzenie po wkręceniu wkrętu. Zapewnia to dokładność pracy, zwłaszcza w momencie, gdy wkręca się szereg wkrętów pod rząd. Duże ułatwienie pracy, szczególnie w ciemnych i trudno dostępnych zakamarkach, gwarantuje również zintegrowana lampa LED, która doskonale oświetla miejsce pracy.” – mówi Cezary Wiśniewski, właściciel firmy remontowo-budowlanej.

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Bosch GSR 10,8-2-LI Professional posiada uchwyt wiertarski 10 mm z systemem Auto-Lock, który umożliwia łatwą wymianę wierteł z chwytem cylindrycznym. Można nimi bez trudu wiercić otwory o maks. średnicy 19 mm, w różnego rodzaju materiałach. Wkrętarka akumulatorowa Bosch GSR 10,8-LI Professional jest natomiast wyposażona w uchwyt uniwersalny, w którym można bez problemu mocować wszystkie popularne wiertła i końcówki wkręcające z chwytem sześciokątnym 1/4".

Akumulator litowo-jonowy Premium

Długą żywotność akumulatora litowo-jonowego Premium zapewnia system elektronicznej ochrony ogniw ECP (Electronic Cell Protection) firmy Bosch. Niezawodnie chroni on akumulator przed przeciążeniem, przegrzaniem  i całkowitym rozładowaniem ogniw. Akumulatory nie wykazują przy tym efektu pamięci ani samorozładowania, dzięki czemu są gotowe do użycia nawet po kilku miesiącach przechowywania. W wyposażeniu seryjnym wiertarko-wkrętarek znajduje się 45-minutowa ładowarka. Dzięki technologii szybkiego ładowania Hyper Charge firmy Bosch akumulatory są naładowane w 75 % już po upływie połowy czasu ładowania. W trakcie pracy praktyczny wskaźnik stanu naładowania akumulatora z trzema diodami LED, umieszczony na akumulatorze litowo-jonowym obu urządzeń informuje o dostępnych rezerwach energii.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane