Poddaliśmy testom wiertarko-wkrętarkę Graphite 58G216. Oddaliśmy ją w ręce eksperta, który wykończeniami mieszkań zajmuje się od lat. Praca wiertarko-wkrętarką akumulatorową była dla niego czymś nowym, gdyż do tej pory pracował głównie narzędziami sieciowymi. Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem wiertarko-wkrętarki, warto by zapoznał się z wynikiem przeprowadzonego testu.

Plusy

 1. Pozytywne wrażenie zrobiło już samo rozpakowanie urządzenia, które zostało umieszczone w poręcznej, trwałej walizce z tworzywa sztucznego. Co ważne, walizka posiada metalowe zatrzaski, które są gwarancją pewnego zapięcia.

2. W zestawie znajdują się, oprócz wiertarko-wkrętarki Graphite 58G216, także 2 akumulatory, ładowarka, bit oraz uchwyt do pasa monterskiego. Szczególnie na plus jest tu zaopatrzenie sprzętu w dwa akumulatory, dzięki czemu po rozładowaniu jednego możemy zamontować drugi, a pierwszy od razu podłączyć do ładowarki.

wiertarko-wkrętarka

3. Wiertarko-wkrętarka Graphite 58G216 posiada bezkluczykowy uchwyt wiertarski do 13mm, który pozwala na szybką wymianę osprzętu. Wystarczy poluzować uchwyt, aby wyjąć wiertło lub bit. Jeśli chcemy zamocować osprzęt to należy go umieścić w uchwycie, skręcając tak długo aż odpowiednio zaciśnie się na wiertle/bicie. 

4. Obroty prawo-lewo umożliwiają wkręcanie oraz wykręcanie wkrętów.

graphite 58g216

5. Urządzenie zostało zaopatrzone w 20-stopniowy moment obrotowy oraz 2 biegi, dzięki czemu możemy odpowiednio dobrać siłę wkręcania do rodzaju materiału, w którym chcemy umieścić wkręty, a także skutecznie wiercić.

6. Wiertarko-wkrętarka Graphite 58G216 posiada wbudowaną lampkę LED, dzięki czemu miejsce, w którym wiercimy lub wkręcamy jest lepiej oświetlone.

wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

7. Uchwyt do pasa monterskiego pozwala na noszenie sprzętu przy sobie i użycie w każdym momencie.

8. Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa jest lekka (1.5kg) i poręczna, co zwiększa komfort pracy, który jest ceniony szczególnie podczas długotrwałych prac budowlanych czy remontowych.

 

Minusy

Sprzęgło nie zadziałało po 16 ustawieniu momentu obrotowego. Po całkowitym wkręceniu wkręta sprzęgło blokuje dalsze wkręcanie. W tym przypadku, gdy sprzęgło nie zadziałało, wkręcanie trwało dalej pomimo wkręconego wkręta.

wiertarko-wkrętarka


Do jakich prac posłuży wiertarko-wkrętarka Graphite?

 Wiertarko-wkrętarka 58G216 została sprawdzona pod kątem zastosowań. Według eksperta nadaje się do wiercenia w miękkich materiałach budowlanych oraz drewnie, a także do wkręcania. Praca narzędziem Graphite przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Dzięki temu, że sprzęt jest zasilany akumulatorem łatwo było nim manewrować w pomieszczeniu, bez obaw o zaplątanie w kabel. Wkręcanie wkrętów w drewno przebiegało bardzo sprawnie, podobnie jak wiercenie w ścianie. 

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane