Wiertarko-wkrętarka - bardzo użyteczne 2w1

Komentarze Data publikacji: 2011-07-28

autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Wiertarko-wkrętarka to narzędzie, będące dobrą alternatywą wobec męczących, szargających nerwy prac remontowych w domu (i nie tylko). Dzięki niej nie trzeba dźwigać dwa razy większej ilości urządzeń i znosić plączącego się pod nogami kabla

Wiertarko-wkrętarki są użytecznym narzędziem zarówno w prostych pracach domowych, jak i w tych cięższych - budowlanych. Urządzenia te wykorzystują akumulator, dzięki czemu możemy pracować z nimi wszędzie tam, gdzie tylko chcemy. Gdy mamy w planach powieszenie obrazka na ścianie, skręcenie mebli, wywiercenie dziury pod karnisze, nie musimy już ciągnąć za sobą długiego kabla. Ponoć im większy wybór, tym lepiej, jednak wiertarko-wkrętarek jest na rynku tyle, że potencjalny klient może dostać zawrotu głowy. Zwłaszcza że duży przedział cenowy i różne funkcje tych urządzeń sprawy nie ułatwiają.

 

 

 

 

Mimo tych różnic, są pewne cechy, łączące wszystkie wiertarko-wkrętarki:

 

  > uchwyt z przyciskiem włączającym;

  > kilka różnej wielkości wierteł do większych/mniejszych prac;

  > akumulator i ładowarka.

  

 

 

 

Urządzenia te dzieli się ze względu na ich moc, mierzoną w woltach. Najniższe napięcie to 6V i takie narzędzia przeznaczone będą do bardzo podstawowych domowych prac. Największe napięcie to ok. 18V - te wiertarko-wkrętarki mogą być wykorzystywane przy ciężkich pracach budowlanych i są w stanie wiercić nawet materiały takie, jak stal.

 

Choć kupienie mocniejszego (pod względem ilości woltów, nie wytrzymałości) urządzenia może być bardzo kuszące, do prac takich jak wieszanie zasłon czy obrazów, urządzenia o niższym napięciu są zwykle lepszym wyborem. Z drugiej strony, np. wiercenie w twardym drewnie może spalić silnik narzędzi o mniejszej mocy. Ważne więc, aby rozważyć planowane zastosowanie wiertarki. Inną sprawą jest waga urządzenia – im większa moc, tym ono cięższe.

 

Kolejną z cech, na które warto zwrócić uwagę, kupując wiertarko-wkrętarkę są ustawienia szybkości. Wiele urządzeń ma dwa takie ustawienia, co pozwala na większa elastyczność podczas wykonywania zadań. Niektóre modele wyposażono również w sprzęgło, które pozwala ustrzec operatora przed niepotrzebnym dowiercaniem śruby, która już została prawidłowo wkręcona, chronią maszynę przed spaleniem silnika, działaniem w warunkach, do których nie jest przystosowana. Krótko mówiąc – zapewnia pełną kontrolę i optymalne warunki pracy.

 

Dostępność sprzęgła, moc, ustawienia prędkości, waga mogą pomóc potencjalnemu użytkownikowi wiertarko-wkrętarki w odpowiednim jej wyborze. Do wiercenia w miękkim drewnie i wykonywania podstawowych zadań w domu, najbardziej użyteczne będą urządzenia o najniższej mocy. Do budowania mebli, ogrodzeń, wiercenia w twardych rodzajach drewna potrzebne będą narzędzia z mocą co najmniej 9,6 V. Do bardzo ciężkich prac budowlanych odpowiednia będzie wiertarko-wkrętarka o mocy 18V. Większości użytkowników sprzęgło oraz różne ustawienia szybkości znacznie ułatwiają pracę. I na koniec – cena. Urządzenia o większej mocy są droższe od tych mniej silnych.

 

Sklep narzedzia.pl oferuje szeroki wybór wiertarko-wkrętarek. Wystarczy wpisać "wiertarko-wkrętarka" w okienko "szukaj" i wybrać odpowiednie - użyteczne 2w1 dla siebie.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl: Bosch Hitachi Makita Protool Skil Dedra
Dodaj komentarz
* Pola wymagane