Wybór wiertarki elektropneumatycznej KRESS 550 HMSL to najlepsze rozwiązanie, jeśli marzy Ci się urządzenie, które przetrwa najcięższe warunki użytkowania, będąc jednocześnie narzędziem ultralekkim

Wiertarka elektropneumatyczna KRESS 550 HMSL to urządzenie niezwykle lekkie, a mające osiągi tak świetne, jak maszyny dużo cięższe. Ciężkie prace, jak montowanie podwieszanego sufitu czy okladzin ściennych na betonowych murach, ogólne działania wykończeniowe i korekcyjne w drewnie lub betonie często są zmorą fachowców. Tak trudne, męczące zadania ułatwi wiertarka elektropneumatyczna 550 HMSL, jedna z najlżejszych w Europie.

 

Wybierz mlotowiertarkę  w sklepie narzedzia.pl

 

Dzięki zastosowaniu kompaktowego i innowacyjnego silnika MAXX POWER MOTOR, wiertarka elektropneumatyczna 550 HMSL przy swojej niewielkiej wadze – ledwie 1,7 kg i rozmiarach mamy gwarancję maksymalnego wydatku jego realnej mocy narzędzia o wartości 550 W. Silnik, podobnie jak całe urządzenie, skonstruowano modułowo. Jaki z tego pożytek dla użytkownika? Taki, iż rozwiązanie to stanowi olbrzymie ułatwienie i oszczędność czasu przy ewentualnym serwisie.

 


 

Kolejną ochronę przed przerwami w robotach budowalanych, które są zdecydowanie niepożądane, stanowi innowacyjne zabezpieczenie termniczne – czujnik temperatury. Osłonę przekładni wykonano ze stali magnezowej, będącej, w porównaniu z aluminium, znacznie lżejszą i bardziej wytrzymałą na wszelkie urazy mechaniczne z zewnątrz. Do jej zalet należy również lepsze oddawanie ciepła, co natomiast gwarantuje optymalną wydajność i dłuższą żywotność narzędzia.

 

 Do skruszenia najtwardszego materiału – udar elektropneumatyczny

 

 Tryb wiercenia z elektropneumatycznym mechanizmem udarowym przy energii udaru wynoszącej 1,7 J gwarantuje, że wiertło modelu 550 HMSL marki KRESS świetnie poradzi sobie nie tylko z każdym ceramicznym materiałem budowalnym, np. cegłą, okładziną ścienną, a także z betonem, który jest wyjątkowo oporny na wiercenie.

 

Umieszczone z boku maszyny pokrętło służy do tego, by za jego pomocą wyłączyć udar, aby wywiercić otwory w podłożu drewnianym lub drewnopochodnym. Inteligentny mechanizm maksymalnego momentu obrotowego przy prawych i lewych obrotach, daje możliwość pracy ze stałą, elektronicznie sterowaną siłą. Mechanizm ten zapobiega także zerwaniu gwintu i uszkodzeniu materiału, w którym dokonujemy odwiertu.

 

Przekręcając szczotkotrzymacz, przy zmianie kierunku obrotów, stale utrzymujemy maksymalny moment obrotowy. W porównaniu z konkurencyjnymi produktami jest on większy o 50%. Kolejny niewątpliwy atut wiertarki elektropneumatycznej KRESS 550 HMSL to wyraźnie mniejsze zużycie wierteł przy wykorzystaniu optymalnej prędkości obrotowej (0-1450 1/min).

 

Czuła i zaawansowana elektronika posiada funkcję łagodnego startu i automatycznego zatrzaskiwania wierteł w uchwycie SDS-Plus, co pozwala na utrzymanie wysokich parametrów pracy oraz chroni przed spadkiem precyzji wykonania. O bezpieczeństwo pracy wiertarką elektropneumatyczną 550 HMSL zadba sprzęgło przeciężeniowe, ponieważ jeśli wiertło się zakleszczy, nastąpi automatyczne zatrzymanie pracy silnika, co uchroni narzędzie przed usterką, a użytkownika przed naruszeniem stawów.

 

Wykorzystanie uniwersalnego, gumowanego kabla na zatrzask o długości 4 m, to kolejna zaleta wiertarki elektropnaeumatycznej 550 HMSL. Dzięki niemu chronimy się przed ryzykiem odłączenia od zasilania, spowodowanego gwałtownym szarpnięciem maszyny. Przewód zasilający jest uniwersalny – paduje do każdego urządzenia KRESS o wadze do 4 kg. Na wyposażenie składa się również dwukomponentowa, miękka rękojeść z ogranicznikiem głębokości wiercenia oraz prosta, a jednocześnie elegancka walizka, gwarantująca szybki i bezpieczny transport narzędzia.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane