Elektronarzędziem wielofunkcyjnym AEG BWS 12 C można wiercić, wkręcać, szlifować, ciąć, podcinać i wbijać gwoździe. Tak różne operacje można wykonywać dzięki systemowi 4 wymiennych głowic roboczych.

 

BWS 12 C jest pierwszym narzędziem wielofunkcyjnym na rynku, które posiada 4 wymienne głowice: kątową (90º) wiertarską, uniwersalną (oscylacyjną), kątową (90º) udarową wkrętarską i służącą do wbijania gwoździ. Do głowic montuje się różnorakie narzędzia robocze: wiertła, bity, nasadki udarowe, trójkątne stopy szlifierskie, noże, szpachelki. Wymiana głowic jest szybka. Bez wysiłku mocuje się je na bowiem w napędzie zasilanym akumulatorami litowo-jonowymi 12 V. Urządzenie przeznaczone jest dla rzemieślników i majsterkowiczów pracujących z różnymi materiałami, takimi jak miękkie i twarde drewno, płyty pilśniowe, suche tynki, tworzywa sztuczne i metal.

Działanie głowicy uniwersalnej polega na wytworzeniu oscylacji osiowych o częstotliwości od 0 do 20.000 min-1. Za pomocą tej głowicy, w zależności od zastosowanych narzędzi roboczych, możemy szlifować, ciąć i podcinać itp. Głowica do wiercenia/wkręcania pod kątem prostym wyposażona jest w szybkomocujący uchwyt wiertarski 10 mm. Za jej pomocą generowane są moment obrotowy 14 Nm i obroty do 550 min-1. Przeznaczona jest do prac montażowych prowadzonych w ograniczonych przestrzeniach, w których nie można wykorzystać wiertarek o standardowych gabarytach. Głowica do wbijania wytwarza 3600 uderzeń/min i można za jej pomocą wbijać gwoździe o długości do 75 mm. W udarowej głowicy wkrętarskiej zastosowano kowadełkowy mechanizm udarowy i 6-kątny gniazdowy uchwyt narzędziowy 1/4". Wytwarza ona moment obrotowy wynoszący 62 Nm, obroty 20.000 min-1 i udary o częstotliwości 0-3100 min-1. Przeznaczona jest do obsługi połączeń gwintowych, a także do wiercenia.

Możliwość szybkiej zmiany 4 głowic sprawia, że AEG BWS 12 C jest najbardziej wszechstronnym elektronarzędziem akumulatorowym na rynku klasy 12 V. Można powiedzieć, że kupując je, otrzymujemy 4 narzędzia: wiertarkę kątową, wkrętarkę udarową, wbijak do gwoździ i szlifierko-przecinarkę oscylacyjną.Charakterystyka:
-Głowica wielofunkcyjna - zmienne głowice bez użycia narzędzi do łatwego przełączenia między różnymi zastosowaniami;
-Do użycia jedną ręką;
-Wbudowane oświetlenie diodowe oświetla powierzchnię roboczą;
-Głowica wielofunkcyjna do cięcia, szlifowania, obrabiania krawędzi oraz zdzierania;
-Kątowa głowica wiertarkowkretarki Idealna do wiercenia i wkręcania w trudnodostępnych miejscach;

Dane techniczne:
-Częstotliwość drgań 20000 obr/min
-Napięcie akumulatora 12 V
-Pojemność akumulatora 1,5 Ah
-Kąt oscylacji lewo 1.5 °
-Kąt oscylacji prawo 1.5 °
-Oscylacja bez obciążenia 0 - 20000 obr/min
-Prędkość bez obciążenia 0 - 550 obr/min
-Moment obrotowy 12 Nm
-Średnica wiercenia w drewnie 18 mm
-Średnica wiercenia w metalu 10 mm
-Uchwyt narzędziowy 1,0 - 10 mm

Wyposażenie podstawowe:

-2 x 1,5 Ah akumulatory litowo-jonowe
-ładowarka
-kątowa głowica wiertarko-wkrętarki
-wielofunkcyjna głowica
-młotek
-płaskie tarcze do cięcia
-tarcze do drewna/metalu
-podkładka do szlifowania
-torba
(joter)

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane