autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Wiosną Bosch wprowadził do sprzedaży nową kosiarkę rotacyjną Rotak 320. Silnik o mocy 1000 W oraz zwiększony moment obrotowy do 13 Nm sprawiają, iż urządzenie umożliwia cięcia twardej, wilgotnej lub dłuższej trawy.

Cięcie trawy może być zajęciem uciążliwym, wtedy, gdy musimy zatroszczyć się o duży obszar pokryty twardą, długą i czasem dodatkowo mokrą trawą. Do tego zadania powinniśmy dobrać wydajny sprzęt o odpowiedniej mocy i szerokości cięcia.

Kosiarka rotacyjna Boscha – Rotak 320.
Nowa kosiarka rotacyjna Boscha Rotak 320 została wyposażona w silnik Power Driver o mocy 1000 W. Oprócz wysokiej mocy model o szerokości cięcia 32 cm, posiada moment obroty zwiększony do 13 Nm, co zapewnia większą rezerwę energii przy cięciu trawy wymagającej większego nakładu pracy. Urządzenie wyróżnia się niewielkim ciężarem – waży 6,6 kg. Ergonomiczny uchwyt transportowy na obudowie silnika pozwala wygodnie przenieść urządzenie na miejsce pracy.

 

Zobacz też: jak wybrać kosiarkę oraz jak dbać o kosiarkę?

 

Nowością jest czytelny wskaźnik wysokości cięcia umieszczony na przedniej osi kół. Wskaźnik informuje użytkownika, do jakiej wysokości przycinana jest trawa. Do wyboru są trzy wysokości cięcia, regulator znajduje się na obudowie.
Rotak 320, tak jak inne kosiarki serii Rotak, został wyposażony w szybko obracający się nóż wytwarzający silny prąd powietrza, który prostuje źdźbła trawy, a po ścięciu przenosi odpady do pojemnika o objętości 28 l. W przypadku, gdy nóż natrafi na kamień, silnik wyhamowuje, aby zmniejszyć siłę uderzenia.

 

Przeczytaj: ranking kosiarek akumulatorowych

* Pola wymagane
Dodaj komentarz