Wśród urządzeń grzewczych ciekawym rozwiązaniem promienniki olejowe. Służą one do ogrzewania punktowego choć oferują znacznie większą moc od tradycyjnych promiennik elektrycznych. Promienniki olejowe to idealne rozwiązanie, jeśli chodzi o ogrzewanie hal produkcyjnych i magazynowych, warsztatów, itp. Charakteryzują się niskim kosztem eksploatacji i prostą, nieskomplikowaną obsługą.

Promienniki olejowe przeznaczone są do ogrzewania miejscowego. Tego rodzaju urządzenia grzewcze posiadają niebywałą sprawność. Całkowite ciepło pochodzące ze spalania oleju jest bowiem dostarczane do ogrzewanego pomieszczenia. Promiennik olejowy zasilany jest olejem opałowym bądź olejem napędowym.

Godny uwagi w swojej klasie jest promiennik olejowy Xaram SF-1TK-R. Promiennik ten ma szerokie spektrum zastosowań. Doskonale nadaje się do rozmrażania i osuszania, ogrzewania miejscowego na halach produkcyjnych,  a także podczas prac wykończeniowych i budowlanych. Promiennik może być również używany jako ogrzewanie miejscowe na halach produkcyjnych, budowach, w sortowniach spożywczych, przy liniach produkcyjnych itp. Model SF-1TK-R to wysokiej jakości promiennik podczerwieni na olej opałowy lub napędowy. Należy zaznaczyć, że olejowy promiennik prawie nie wydziela spalin ponieważ jego komora spalania wyposażona została w specjalną wkładkę ceramiczną. Wkładka ta, w czasie pracy promiennika Xaram rozgrzewa się do bardzo wysokiej temperatury, a produkty spalania uderzając w nią ulegają niemal absolutnemu dopaleniu. Dzięki zastosowaniu wkładki ceramicznej osiągnięto niemalże całkowite spalanie, przy 100% efektywności.

Promiennik olejowy Xaram SF-1TK-R wykonany został z wysokiej jakości materiałów gwarantujący odporność na uszkodzenia i pozwalających na pracę w najtrudniejszych warunkach. Promiennik Xaram posiada ponadto zwartą konstrukcję. Panel sterowniczy jest niezwykle prosty w obsłudze, a umiejscowienie wlewu paliwa umożliwia wygodne napełnianie zbiornika. Co więcej, model SF-1TK-R wyposażony jest we wskaźnik poziomu paliwa, dzięki czemu użytkownik ma możliwość stałej kontroli. Zapobiega to niespodziewanemu przerwaniu pracy promiennika.

Promiennik olejowy to innowacyjne urządzenie grzewcze przeznaczone do ogrzewania punktowego, choć oferujące moc właściwą dla urządzeń olejowych.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane