Nowy produkt niemieckiego wytwórcy to akumulatorowe 3w1: wkrętarka udarowa, wiertarko-wkrętarka i wkrętarka kątowa

Kup w Narzedzia.pl
Zestaw: Wiertarko-wkrętarka udarowa Itamati PowerSystem 18Volt ISB1850-120
dostępne
9 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
356,25

Musisz, czy raczej chcesz, założyć taras, wykonać deskowania zakładkowe czy nawet wymontować okna? Jeśli zaopatrzysz się w TI 15 Impact Festool nie będziesz miał problemów z wykonaniem tych czynności. Jest to bowiem urządzenie wprost stworzone do wykonywania prac, podczas których konieczne jest użycie niemałej ilości naprawdę dużych śrub. Ogromna siła przenoszona jest na te śruby dzięki mechanizmowi udarowemu, podwyższającemu moment obrotowy, którym steruje się poprzez czujnik elektryczny. Wszystko to dzieje się bez efektu odbicia, więc operator nie musi martwić się o poczucie zmęczenia w nadgarstkach.

 

Wybierz wiertarko-wkrętarkę w sklepie narzedzia.pl

 

O to, by z akumulatora wydobyta została jak największa moc, efektywnie dba specjalnie zaprojektowany napęd EC-TEC. Dlatego okres żywotności akumulatora zostaje wydłużony, a jego zużycie zdecydowanie zminimalizowane.

 

Jak korzystać z tego urządzenia 3w1? Dzięki uchwytowi wiertarskiemu ze zintegrowanym wyłączaniem udaru następuje zmiana wiertarki udarowej w klasyczną wiertarkę, charakteryzującą się płynną regulacją prędkości obrotowej. Co więcej, złącze FastFix i nasadka kątowa i adaptera do wyłączania udaru czynią z TI 15 Impact wkrętarkę kątową.

 

Fot. Festool

Fot. Festool

 

TI 15 Impact charakteryzuje niezwykła żywotność – elektronika steruje położeniem elementów współpracujących poprzez odpowiednie czujniki. Precyzja uderzeń młotka i kowadła jest więc gwarantowana. Optymalnie przenosi się siłę momentu obrotowego na łeb wkrętu. Ma to wpływ na mniejsze zużycie mechanizmu udarowego.

 

Obroty w urządzeniu reguluje się bardzo płynnie – do 2600/min. I to nie tylko w trakcie wkręcania, ale i wiercenia – wszystko to za pomocą wspomnianego wcześniej uchwytu wiertarskiego z wyłączeniem udaru. Natomiast przenoszenie momentu obrotowego jest niższe niż w przypadku innych wiertarko-wkrętarek akumulatorowych.

 

Adapter FastFix to bardzo ciekawe i przydatne rozwiązanie. Dzięki niemu TI 15 Impact jest kompatybilne z całym systemem akumulatorowych wiertarko-wkrętarek Festool. Korzystanie z nasadek firmy jest nieograniczone – od ogranicznika głębokości po nasadkę mimośrodową.

 

Fot. Festool

 

Podsumowując, do zalet TI 15 Impact z pewnością należy sama jej konstrukcja – 3w1 – wiertarko-wkrętarka, wkrętarka udarowa i kątowa. Co za tym idzie, użytkownik narzędzia wydaje na nie mniej niż gdyby kupił każdą z jego części składowych osobno. Oszczędza także czas pracy i miejsce, którego kilka urządzeń zajęłoby po prostu znacznie więcej. Ponadto, narzędzie to jest bardzo trwałe, wymiana poszczególnych części łatwa, a dzięki zasadzie działania IMPACT użytkownik ma zapewniony długi czas pracy przy jej minimalnym nakładzie.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz