autor: Redakcja www.narzedzia.pl

System TPS (Theft Protection System – aktywny system zabezpieczenia przed kradzieżą) to nic innego jak elektroniczna blokada uruchomienia silnika, która może być porównana do rozwiązań typu „immobilizer” stosowanych powszechnie w samochodach.

Kup w Narzedzia.pl
Młot wyburzeniowy Bosch GSH 27 VC
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
7 688

Celem systemu TPS jest ochrona przed użyciem urządzenia przez osoby niepożądane. Zabezpiecza on, więc z jednej strony przed kradzieżą, a z drugiej strony ogranicza dostęp do elektronarzędzia osobom nieupoważnionym do ich obsługi po godzinach pracy.

Jak działa zabezpieczenie TPS?

System opiera się na elektronicznym module, który stanowi integralną część elektronarzędzia oraz elementach zewnętrznych (Karta klienta i Klucz aktywacyjny), które z nim współpracują i służą do kodowania i odkodowywania maszyny.

Z jednostki kontrolnej, jaką jest Karta klienta („company card”), elektroniczny kod jest transmitowany do modułu TPS w urządzeniu. Następnie programuje się Klucz aktywacyjny, który będzie służył do odblokowania zabezpieczenia maszyny systemem TPS w codziennej pracy.
Jeśli użytkownik nie posiada Klucza aktywacyjnego, nie będzie w stanie uruchomić narzędzia, w której aktywowano system TPS.

Kradzież nie ma sensu?

Jeśli urządzenie zostało skradzione, a jest w nim uaktywniony system zabezpieczenia TPS, bez użycia Klucza aktywacyjnego nie uda się uruchomić maszyny nawet, gdyby ktoś próbował usunąć cały moduł elektroniczny. Takie działanie prowadzi do trwałego uszkodzenia maszyny. Nigdy nie będzie ona w stanie działać poprawnie.

Przechowywanie urządzenia z aktywnym systemem zabezpieczenia TPS?

Karta klienta i Pilot klienta muszą być trzymane w bezpiecznym miejscu, gdyż zawierają one kody dostępu do wszystkich Państwa maszyn Hilti zabezpieczonych systemem TPS.

Klucz aktywacyjny nie może być trzymany razem z maszyną (np. w walizce z maszyną). Jeśli trafi on w ręce osób nieupoważnionych, będą one mogły normalnie używać Państwa maszyn.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane