Zastanawiasz się nad kupnem wiertarko-wkrętarkę? Szukasz sprawdzonego i godnego zaufania sprzętu? Przeprowadziliśmy krótki test Bosch PSR 14,4 LI-2. Sprawdź opinię użytkownika o wkrętarce Bosch. Przekonaj się, czy to narzędzie spełni Twoje oczekiwania.

Prezentowana wkrętarka to jeden z popularniejszych modeli z akumulatorem z linii zielonej, czyli dedykowanej majsterkowiczom właśnie. Okazuje się jednak, że wkrętarka PSR 14,4 LI-2 budzi zaufanie profesjonalistów, którzy przetestowali sprzęt.

Na pierwszy rzut oka

Wiertarko-wkrętarka PSR 14,4 jest dostarczana w walizce z 2 akumulatorami i ładowarką. Na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie bardzo solidnego narzędzia, a praca wkrętarką potwierdza tę opinię. Dodatkowy akumulator gwarantuje nieprzerwaną pracę. 

Możliwości pracy

Wiertarko-wkrętarka Bosch PSR 14,4 Li jest doskonała do prac montażowych i konstrukcyjnych. Z jej pomocą zmontujemy meble, wywiercimy otwór w metalu, drewnie, a także tworzywie sztucznym. Skutecznie poradzi sobie nawet z drewnem bukowym. Bosch PSR 14,4 jest rozsądnym kompromisem pomiędzy mocą, ergonomią i użytecznością. Stosunkowo wysoki moment obrotowy sprawi, że bez problemy wkręcimy nawet grubsze wkręty. Wkrętarka posiada 2-biegową przekładnie i moment obrotowy na poziomie 40Nm. Bosch PSR 14,4 jest bardzo lekka i poręczna – dobrze leży w dłoni, dzięki czemu sprawdza się w pracach montażowych. Wyposażona została w system zapewniający wygodne sterowanie prędkością obrotową, ale…  Trzeba się do tego przyzwyczaić, ponieważ jest to innowacyjne rozwiązanie wprowadzone tylko przez Boscha. W tradycyjnych wkrętarkach tego nie spotkamy.

Praca wkrętarką Bosch nie stanowi problemu. Model ten posiada bowiem wiele udogodnień. Między innymi 3-stopniowy wskaźnik stanu naładowania baterii, co pozwala przewidzieć długość działania. Co do akumulatora, jest on bardzo wydajny. Czas pracy na jednym ładowaniu jest wyraźnie dłuższy. Innowacyjny system Syneon Chip rzeczywiście przekłada się na jakość i wydajność pracy. Oprócz tego mamy diodę LED doświetlającą miejsce pracy, co może być praktyczne. Aczkolwiek, umieszczenie oświetlenia na akumulatorze, powoduje w niektórych przypadkach przyciemnienie punktu pracy, np. przy podtrzymywaniu kątownika. Szybkozaciskowy uchwyt wiertarski z systemem Bosch Auto-Lock umożliwia szybką i łatwą wymianę osprzętu. Nie trzeba się męczyć z kluczykiem, szukać go, itp.

Podsumowując

Plusy:

  • wkrętarka Bosch PSR 14,4 LI-2 wyposażona została w system zapewniający wygodne sterowanie prędkością obrotową,
  • szybkozaciskowy uchwyt wiertarski pozwala na łatwą wymianę narzędzi,
  • wkrętarka dobrze leży w dłoni i jest poręczna,
  • posiada 3-stopniowy wskaźnik stanu naładowania baterii, co ułatwia przewidzieć długość działania,
  • akumulator długo pozostaje naładowany, bardzo wydajna.

Minusy:

  • innowacyjny system sterowania energią, sprawia, że trzeba się do niego przyzwyczaić, ponieważ jest to inne rozwiązanie niż w innych dostępnych na rynku wkrętarkach,
  • umieszczenie diody LED  na akumulatorze nie jest zbyt trafione – powoduje w niektórych przypadkach przyciemnienie punktu pracy, np. przy podtrzymywaniu kątownika.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane