W dobie urządzeń akumulatorowych, narzędzia sieciowe nadal cieszą się dużą popularnością. Szczególnie, gdy do czynienia mamy z wymagającymi i czasochłonnymi zadaniami, gdzie ciągłość pracy ma duże znaczenie. Dziś chcielibyśmy zaprezentować jedno z takich urządzeń, którym jest wyrzynarka AEG STEP 100. Narzędzie, którego zalety dostrzegą nie tylko majsterkowicze, ale i profesjonaliści.

Kup w Narzedzia.pl
Wyrzynarka AEG STEP 100
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
354,99
Wyrzynarka AEG STEP 100X
dostawa
wysyłka
>12 dni
448,99

AEG STEP 100

Wyrzynarka jest uniwersalnym narzędziem przeznaczonym do wykonywania cięć prostoliniowych i krzywoliniowych zarówno pod kątem prostym, jak i ukosem. Model AEG STEP 100 to znakomita propozycja dla osób ceniących sobie wysoką jakość wykonania oraz szeroki wybór funkcji w przystępnej cenie. 

wyrzynarka aeg step 100

Konstrukcja urządzenia

Model AEG STEP 100 ma konstrukcję typową dla większości dostępnych wyrzynarek z tzw. uchwytem żelazkowym. Praktycznie cała górna i przednia część korpusu wyrzynarki, czyli miejsca chwytne, pokryte są gumowaną mikroteksturą zwiększającą komfort pracy.

wyrzynarka aeg step 100

Narzędzie cechuje się znakomitą ergonomią. Duży włącznik on/off oraz usytuowany tuż ponad nim przycisk do pracy ciągłej, a także będące w zasięgu kciuka pokrętło do regulacji prędkości zapewniają wygodną obsługę jedną ręką, podczas gdy druga może przytrzymywać materiał. Model STEP 100 waży 2,3kg (bez kabla) i posiada 4-metrowy, elastyczny przewód zasilający ułatwiający manewrowanie urządzeniem na dużych powierzchniach.

wyrzynarka aeg step 100

Narzędzie wyposażono w odchylaną prawo/lewo stopę do cięć ukośnych pod maksymalnym kątem 45 stopni. Oprócz regulacji kąta nachylenia stopy można także regulować jej długość, co szczególnie jest przydatne podczas pracy blisko krawędzi. 

wyrzynarka aeg step 100

Model ten współpracuje z brzeszczotami typu T, mocowanymi w systemie FIXTEC, który pozwala na ich szybki i precyzyjny montaż bez konieczności użycia narzędzi. 

wyrzynarka aeg step 100

Wyrzynarka posiada zintegrowany wentylator do wydmuchiwania wiórów, zachowując w ten sposób czystość obrabianego przedmiotu i zapewniając bardzo dobrą widoczność linii cięcia. Istnieje także możliwość podłączenia odkurzacza albo odciągu wiórów do przejściówki (30/35mm), oszczędzając sobie w ten sposób czas na późniejsze sprzątanie.

Parametry urządzenia i wyposażenie

Największą zaletą wyrzynarki jest 700-watowy silnik, który przy współpracy z odpowiednim brzeszczotem gwarantuje znakomitą wydajność i szybkie postępy pracy.

wyrzynarka aeg step 100

Urządzenie posiada 6-stopniową regulacje prędkości skokowej w zakresie 1000-3200 skoków na minutę oraz 4-stopniową regulację oscylacji.

wyrzynarka aeg step 100

Duży wybór opcji w urządzeniu sprawia, że narzędzie znakomicie się sprawdza w różnego rodzaju pracach począwszy od obróbki zgrubnej, aż po zadania wymagające precyzji. Zdolność wyrzynania na głębokość 100mm w drewnie, 20mm w aluminium oraz 10mm w stali świadczy tylko o tym, że narzędzie jest bardzo wydajne i skuteczne przy większości zastosowań. W zestawie z narzędziem znajduje się brzeszczot do drewna, nakładka antyodpryskowa, osłona i końcówka do odsysania pyłu.

wyrzynarka aeg step 100

Model STEP 100X dodatkowo pakowany jest w walizkę narzędziową.

wyrzynarka aeg step 100

Wrażenia ogólne

Wyrzynarka AEG STEP 100 to znakomite narzędzie zarówno dla profesjonalistów, jak i majsterkowiczów. Jeżeli pracujemy głównie na powierzchniach płaskich, do jej atutów możemy zaliczyć masę, dzięki której narzędzie prowadzi się stabilnie i nie szarpie materiału. Zaletą jest także niski poziom drgań, co szczególnie ma znaczenie przy dłuższej pracy. W warunkach słabego oświetlenia brakuje diody LED, która doświetlałaby linię cięcia.

wyrzynarka aeg step 100

Komentarze
  • Olek 2020-11-16

    Mam tę wyrzynarkę i jest petarda. Bardzo fajnie się nią pracuje.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane