Szlifowanie dużych powierzchni płaskich to zadanie wymagające czasu, cierpliwości i przede wszystkim użycia dobrych narzędzi. Dlatego też do obróbki drewnianych przedmiotów jak meble, blaty lub drzwi, najlepiej sprawdzi się szlifierka oscylacyjna z prostokątną lub kwadratową podstawą. Takim narzędziem jest właśnie szlifierka oscylacyjna AEG FS 280, którą mieliśmy okazję dla Was przetestować.

Kup w Narzedzia.pl
Szlifierka oscylacyjna AEG FS 280
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
639

Stopa szlifierska

Szlifierka oscylacyjna AEG FS 280 to bez wątpienie narzędzie dedykowane do pracy na dużych powierzchniach. Prostokątna stopa szlifierska o wymiarach 115x230mm posiada 10 otworów odsysających, które skutecznie zbierają pył powstający podczas szlifowania. W zestawie ze szlifierką znajdziemy worek do zbierania pyłu, ale równie dobrze można zastąpić go odkurzaczem, aby zwiększyć wydajność odsysania.

AEG FS 280

Stopa szlifierska posiada okładzinę przyczepną, która pozwala na mocowanie papierów ściernych o wymiarach 115x230mm. Ponadto urządzenie wyposażono w zaciski do mocowania papierów o minimalnych wymiarach 115x280mm, co pozwala na smodzielne docinanie papierów ściernych z rolki i ich dziurkowanie.

aeg fs 280

Konstrukcja urządzenia

Jak na szlifierkę oscylacyjną, urządzenie jest dosyć sporych gabarytów, a masa 3kg wydaje się być całkiem spora. Konstrukcja urządzenia jednak została tak opracowana, aby zapewnić jak najlepszą ergonomię, która przekłada się na wysoki komfort pracy. Uchwyty z antypoślizgową powłoką do wygodnej pracy oburącz ułatwiają operowanie szlifierką, a ciężar urządzenia sprawia, że szlifierka sama dociska się do materiału, dzięki czemu operatorowi pozostaje już tylko manewrować urządzeniem.

AEG FS 280

Ponadto blokada przycisku włącznika do pracy ciągłej zwiększa komfort długotrwałej pracy. Dużym udogodnieniem jest także przewód o długości 4m, który szczególnie ułatwia pracę z bardzo długimi elementami.

Parametry urządzenia i wyposażenie

Szlifierka została wyposażona w silnik o mocy 500W, 6-stopniową regulację prędkości oscylacyjnej w zakresie 14000-26000osc./min. i średnicy oscylacji na poziomie 2,5mm.

AEG FS 280

Wszystkie te parametry w połączeniu z dobrze dobranym papierem ściernym zapewniają szybką i wydajną pracę. Szlifierka dostarczana jest w kartonowym opakowaniu. W zestawie znajdziemy 2 papiery mocowane na zaciski o gradacji 80 i 120 oraz jeden papier mocowany na rzep o ziarnistości 240. W opakowaniu znajduje się również wcześniej wspomniany worek na pył.

AEG FS 280

Wrażenia ogólne

AEG FS 280 to znakomity model do zastosowań stolarskich. Duża stopa szlifierska i odpowiednie parametry w połączeniu z masą urządzenia zapewniają doskonałe rezultaty pracy. Ponadto prostokątna stopa szlifierska pozwala także na szlifowanie narożników. Poziom wibracji urządzenia, przy ustawieniu pokrętła regulującego częstotliwość oscylacji w zakresie 1-3 jest nieznaczny, dzięki czemu można wygodnie pracować nawet przez dłuższy czas. Mocniejsze drgania odczujemy przy ustawieniu pokrętła w zakresie 4-6, gdzie przy granicznym ustawieniu (6) trzeba szlifierkę trzymać dosyć mocno, aby utrzymać ją w wybranej pozycji. Praktycznie cała górna część szlifierki została pokryta antypoślizgową, gumowaną powłoką, dzięki której zyskujemy aż 3 miejsca podparcia rąk: rękojeść z włącznikiem i blokadą, korpus oraz rękojeść przednia. Takie rozwiązanie zatem pozwala szlifować nie tylko powierzchnie poziome, ale również pionowe, przy czym warto mieć na uwadze fakt, że wówczas musimy trzymać w rękach aż 3-kilogramowe urządzenie. 

AEG FS 280

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
  • Aldona 2020-08-03

    Dużo przydatnych informacji!

Dodaj komentarz
* Pola wymagane