Profesjonalne narzędzia akumulatorowe rozwijają się bardzo prężnie, o czym możemy się przekonać m.in. na przykładzie technologii akumulatorowej LiHD wypracowanej przez markę Metabo. Z założenia narzędzia bezprzewodowe mają być tak samo, a może nawet bardziej, wydajne jak narzędzia sieciowe. Stąd producenci szukają nowych rozwiązań, by ten cel osiągnąć. Marka Metabo proponuje technologię LiHD, dzięki której użytkownik znajdzie narzędzia akumulatorowe we wszystkich przedziałach mocy od 400 do 3200W.

Kup w Narzedzia.pl
Akumulator Metabo LiHD 18V 8,0Ah
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
608
Wiertarko-wkrętarka Metabo BS 18 LT BL
dostawa
wysyłka
>12 dni
1 268,99
Zakrętarka udarowa Metabo SSD 18 LTX 200 BL
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
1 808,99

Czym cechuje się akumulator LiHD?

Technologia ogniw LiHD Metabo w połączeniu z nową budową akumulatora sprawia, że narzędzia akumulatorowe nie ustępują narzędziom sieciowym. W akumulatorze LiHD zastosowano styki przewodzące prąd o większym natężeniu oraz zwiększono powierzchnię styku dla większej wydajności. Dzięki zastosowaniu łączników ogniw ze specjalnego stopu miedzi przewodność prądu zwiększyła się 3-krotnie. Ale wydajność to nie jedyny czynnik, który charakteryzuje akumulator. Liczy się jeszcze żywotność oraz trwałość. Jakie ulepszenia wprowadziła marka Metabo, aby te parametry wypadały jak najlepiej? Otóż w akumulatorze LiHD zastosowano całkowicie hermetyczną konstrukcję, powłokę z lakieru na całej powierzchni chroniącą podzespoły elektroniczne oraz optymalne uszczelnienie pokrywki. Wszystkie te elementy mają za zadanie chronić wnętrze akumulatora Metabo przed zabrudzeniem. Co więcej? Zewnętrzna powłoka gumowa akumulatora ma zapewniać stabilność, chronić przed poślizgiem oraz przed skutkami uderzeń. Także ogniwa akumulatora zaopatrzono w gumowe osłony. Warto jeszcze zauważyć, że większa ilość energii użytkowej ogniw to rzadsze ładowanie, a więcej materiału aktywnego w ogniwach i zastosowanie wysokiej jakości materiałów (srebro i miedź) to dłuższy czas działania. Podsumowaniem wymienionych rozwiązań jest 3-letnia gwarancja na akumulator, która dodatkowo świadczy o jego wysokiej sprawności, żywotności i efektywności. 

Akumulator LiHD Metabo

Zobacz także: wiertarko-wkrętarki Metabo w narzedzia.pl

Kompatybilność i technologia Ultra-M

Akumulatory LiHD Metabo należą do systemu akumulatorowego, dlatego pasują do wszystkich narzędzi akumulatorowych Metabo w danej klasie napięcia. Jak korzysta na tym użytkownik? Przede wszystkim może konfigurować swój własny system akumulatorowy, dobierając narzędzia mogące pracować na tym samym akumulatorze. W ten sposób oszczędza pieniądze, gdyż do każdego modelu nie musi osobno kupować baterii, ale też ma mniej kłopotów z przechowywaniem wielu narzędzi i akumulatorów. Nad optymalną współpracą narzędzia, akumulatora i ładowarki czuwa technologia Ultra-M, na którą składają się:

 • odpowiednio dobrany silnik do każdego urządzenia;
 • inteligentne sterowanie przepływem energii dla maksymalnej wydajności i trwałości akumulatora;
 • elektroniczna kontrola pojedynczego ogniwa (ESCP) dla długiej żywotności baterii;
 • opatentowana technologia ładowania „AIR COOLED” dla krótszego czasu ładowania i również dłuższej żywotności akumulatora.

Młotowiertarka Metabo

Praca akumulatora w praktyce

Poniżej kilka przykładów prac narzędzi w połączeniu z akumulatorem LiHD 8,0Ah:

 • kucie przez 35 minut z maksymalną mocą (kombimłotek KHA 36-18 LTX z 2 akumulatorami LiHD 8,0Ah);
 • wkręcenie w drewno 100 wkrętów Ø 8 o długości 450mm (zakrętak udarowy SSW 18 LTX 600 z akumulatorem LiHD 8,0Ah);
 • wycięcia w dźwigarze teowym w ciągu 3 minut (szlifierka kątowa WB 36-18 LTX 230 z 2 akumulatorami LiHD 8,0Ah).
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
 • Onegi 2020-08-03

  Dobry artykuł :)

 • Zenon 2020-08-03

  Świetne fotografie :)

Dodaj komentarz
* Pola wymagane