Marka Bosch poszerza swoją ofertę tarcz pilarskich "Expert for" o nowe średnice, które dodatkowo zwiększają obszar zastosowań. Profesjonaliści będą mieć w czym wybierać. O tym, jakie są rodzaje pił zębatych Expert For i, w jakich pracach się sprawdzą, dowiecie się w dalszej części.

Kup w Narzedzia.pl
Piła zębata 165x20mm Z30 Bosch Expert for Sandwich Panel
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
206,99
Tarcza pilarska 190x30mm Z4 Bosch Expert for Fiber Cement
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
326,99
Piła zębata 250x30mm Z6 Bosch Expert for Fiber Cement
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
498,49
236,99
271,49
356,49

Tarcze pilarskie – rodzaje

Program „Expert for” to szeroka oferta tarcz z węglików spiekanych, który obejmuje nie tylko piły do cięcia drewna, ale także do innych materiałów. Bosch proponuje użytkownikom osprzęt wyspecjalizowany, np. do cięcia aluminium („Expert for Aluminium”), stali (Expert for Steel”), stali szlachetnej („Expert for Stainless Steel”), płyt wiórowych („Expert for Laminated Panel”) oraz zróżnicowanych materiałów, takich jak tworzywa sztuczne, drewno i aluminium („Expert for Multi Material”).  Nowe średnice, o których była mowa we wstępie, znajdziemy wśród pił zębatych do cięcia drewna, materiałów drewnopochodnych, a także betonu komórkowego, cementu czy płyt kartonowo-gipsowych. Wśród nowych tarcz możemy wyszczególnić następujące rodzaje, sklasyfikowane ze względu na materiał do obróbki:

Expert for Wood: tarcze do cięcia twardego i miękkiego drewna. To osprzęt do ręcznych pilarek tarczowych i zagłębiarek, ukośnic, stołowych pił tarczowych i ukośnic z posuwem. Dostępne w średnicach 120-450mm, nowością jest tarcza o średnicy 254mm.

Expert for Construct Wood: tarcze do cięcia drewna montażowego, np. drewna z gwoździami. Przeznaczone są do ręcznych pilarek tarczowych. Dostępne średnice to: 160-235mm, nowością są piły 230mm i 235mm

Expert for High Pressure Laminate: tarcze do cięcia laminatów wysokociśnieniowych (płyty HPL). Są przystosowane do pracy z ukośnicami, ręcznymi pilarkami tarczowymi i stołowymi piłami tarczowymi. Zakres średnic to 140-305mm. Wśród nowych tarcz użytkownik znajdzie następujące średnice: 210, 216, 230, 235, 250, 254, 260, 300, 305mm.

Expert for Fiber Cement: tarcze do cięcia cementu włóknistego, betonu komórkowego, płyt gipsowo-kartonowych. Współpracują z ukośnicami i ręcznymi pilarkami. Dostępne średnice: 140-305mm, w tym nowości: 184, 210, 216, 230, 235, 250, 254, 260, 300, 305mm.

Expert for Sandwich Panel: tarcze do cięcia paneli wielowarstwowych. Są dostosowane do ręcznych pilarek tarczowych. Zakres średnic: 160-450mm. Do nowości należą piły zębate o średnicach 160, 165, 190 i 230mm.

Piły zębate Bosch Expert for

Zobacz także:  piły i pilarki w narzedzia.pl

Konstrukcja

Piły zębate „Expert for” łączą w sobie technologie Vibration Control, Microteq, Proteqtion i Cleanteq. System Vibration Control opiera się na specjalnie skonstruowanych szczelinach dylatacyjnych, które odpowiadają za obniżenie poziomu hałasu i drgań, co pozwala na spokojną i komfortową pracę. Technologia Microteq oznacza, że tarcze pilarskie Bosch są wykonane z najdrobniejszych ziaren węglików spiekanych. Grubość ziarna ma duże znaczenie dla żywotności tarczy. Im drobniejsze ziarno węglikowe, tym wolniej zużywa się ostrze, zachowując ostrość i trwałość przez długi czas. Do produkcji węglika spiekanego Bosch wykorzystuje odpowiednio odmierzone ilości kobaltu, tytanu oraz wolframu, dopasowując receptury do różnorodnych zastosowań. Jeśli chodzi o powłokę Proteqtion i Cleanteq to jej rolą jest minimalizowanie przywierania do tarczy i zębów substancji zawartych w obrabianym materiale, np. żywicy czy soków drzewnych. To sprawia, że zmniejsza się tarcie, a sama tarcza mniej się nagrzewa. Ponadto powłoka chroni tarczę przed korozją, co wpływa na wydłużenie jej żywotności. Wyjątkową konstrukcją cechują się tarcze z serii Expert for Fiber Cement. Ze względu na właściwości abrazyjne płyt włóknisto-cementowych, do produkcji zęba tarczy wykorzystano diamenty polikrystaliczne (PCD), które są jeszcze twardsze od węglików spiekanych. W efekcie tarcze Expert for Fiber Cement odznaczają się jeszcze dłuższą żywotnością.

Tarcze pilarskie Expert for

Podsumowanie:

  • program „Expert for” – to profesjonalny osprzęt przeznaczony do dokładnego cięcia różnorodnych materiałów;
  • szeroki zakres średnic – możliwość pracy z wieloma narzędziami (pilarki tarczowe, zagłębiarki, ukośnice, pilarki stołowe);
  • nowe średnice tarcz pilarskich Bosch – jeszcze więcej zastosowań;
  • węglik spiekany  - cechuje się wysoką trwałością i pozwala osiągnąć bardzo dobre efekty cięcia;
  • diament polikrystaliczny – wykorzystywany w tarczach Expert for Fiber Cement, jeszcze twardszy od węglików spiekanych.
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane