Chyba nikt nie wyobraża sobie, by w ogrodzie mogło zabraknąć taczki. Ten podstawowy, ale i niezastąpiony w zieleńcu sprzęt spełnia bowiem wiele przydatnych funkcji i bardzo ułatwia wykonywanie prac ogrodowych

Zastosowanie taczki wszyscy znamy – służy do przewożenia kompostu, ściółki, innych materiałów zebranych w ogrodzie, na działce. Tak, by jak najbardziej ograniczyć wysiłek użytkownika i by ułatwić mu przetransportowanie za jednym razem jak największej ilości materiału. Dlaczego taczki mają najczęściej opływowy kształt? Dzięki temu rośliny się nie niszczą, a ogrodnik nie porani się materiałami umieszczonymi wewnątrz. Warto również wiedzieć, w taczkę o jakiej pojemności się zaopatrzyć. Nie ma co przesadzać z kupnem zbyt dużego sprzętu. Do zastosowań w ogrodzie najlepsza będzie taczka o pojemności od 60 do 120 litrów. Wiadomo, że każdemu zależy na jak najwygodniejszym prowadzeniu urządzenia. Dlatego wybieramy lekką taczkę z ergonomicznymi uchwytami. Na całą konstrukcję taczki składają się: jedno lub dwa koła, uchwyty, skrzynia ładunkowa oraz podpórka. Kolejna ważna sprawa to wytrzymałość taczki. Żeby nie musieć po jednym sezonie kupować drugiego sprzętu i w konsekwencji wydawać więcej pieniędzy na sprzęt gorszej jakości lepiej już za pierwszym razem kupić taczkę z materiału zabezpieczonego przed korozją.

 


Taczki firmy Romanik...
Jednym z czołowych producentów taczek jest firma Romanik. Na pewno warto docenić jakość tych sprzętów i fakt, że producent jest polski. W sklepie narzedzia.pl znajdą Państwo kilka taczek tej marki. Najmniejsza, o numerze katalogowym 80411, ma pojemność 60 litrów. Taczka jest wykonana ze stali szwedzkiej, malowanej na pomarańczowo. Sprzęt waży 12,5 kg i ma 2 koła. Kolejna maszyna to taczka o pojemności 80 litrów – numer katalogowy 48969. Jej skrzynia ładunkowa utrzymuje się na jednym kole, ma również wygodne uchwyty, co sprawia, że łatwo się ją prowadzi. Kolor taczki jest srebrny. Podobnie jak i inne sprzęty Romanik, tak i ten wyprodukowano z wysokiej jakości stali. Dostępne są również taczki o pojemności 100 litrów – 48976 i 48983. Pierwsza waży 16, druga 20 kg. Pierwsza jest srebrna, druga – grafitowa. Obie zostały skonstruowane w taki sposób, by jak najbardziej zminimalizować wysiłek użytkownika.

 

 

... i Inbud-Faro...

A może sprzęt innego polskiego producenta – Inbud-Faro? Jedna z nich ma pojemność 75 litrów i ładowność 80 kg. Misę taczki wyprodukowano z blachy cynkowanej o grubości 0,8 mm, posiada ona również solidne koło - 4.00-6 cali. Komfort użytkowania sprzętu zapewniają pokryte okładziną antypoślizgową rączki. Masa całej taczki wynosi 10 kg. Dostępne są wersje z ramą czerwoną i zieloną.

 

 

... oraz Hecht

Swoją ofertę taczek prezentuje również czeski Hecht. Model HCP 402 dysponuje pojemnością 110 litrów. Sprzęt doskonale sprawdzi się podczas codziennego użytkowania. Można nią również przewozić narzędzia lub drobne sprzęty ogrodnicze. Taczka jest bardzo wytrzymała i odporna na działanie rdzy, pękanie, odkształcenia i odbarwienia. Posiada koła o średnicy 225 mm oraz szeroki uchwyt, który pozwala na ciągnięcie taczki jedną ręką lub pchanie jej dwoma rękoma. Dlatego wygodnie nam będzie nią operować nawet z ciężkim ładunkiem – maksymalna ładowność wynosi 150 kg. Całość, wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, waży 7 kg. Warto również przyjrzeć się taczce HCG401. Jej pojemność wynosi 60 litrów, a maksymalne obciążenie – 30 kg. Dodajmy, że taczkę wyprodukowano z plastiku, który wyróżnia się odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

 

 

Często w pracach ogrodowych chcą nam pomagać najmłodsi. Świetnym sposobem na zapewnienie małemu pomocnikowi zabawy i włączenie go do zajęć ogrodowych jest zakup specjalnej taczki przeznaczonej do użytkowania przez dzieci. Hecht oferuje model HCG411 o pojemności 20 litrów i maksymalnym obciążeniu 15 kg. Taczka ma solidne koła i można nią przewozić takie materiały jak chwasty, liście, ziemia i nawóz.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane