Nowa akumulatorowa wiertarko-wkrętarka GSR 12 VE-2 firmy Bosch to poręczne elektronarzędzie do zastosowań profesjonalnych. Wydajny silnik oraz wytrzymała przekładnia planetarna pozwalają na osiąganie wysokiej mocy i długiej żywotności. Urządzenie pojawiło się w lutym bieżącego roku na rynku polskim.

Wiertarko-wkrętarka GSR 12 VE-2 firmy Bosch

Źródłem energii dla nowej, bezprzewodowej wiertarko–wkrętarki jest akumulator 12 V typu „O-Pack” o pojemności 2,4 Ah – o 20% większej niż oferowały dotychczasowe akumulatory. Odpowiednio o 1/5 zwiększyła się liczba wkręceń i wierceń, jakie można wykonać po jednokrotnym naładowaniu akumulatora. Kolejną zaletą nowego systemu akumulatorów Bosch jest wygodna wymiana akumulatora przy pomocy łatwych w obsłudze przycisków.

Maksymalny moment obrotowy urządzenia GSR 12 VE-2 wynosi w przypadku twardego wkręcania 47 Nm. Przy takim momencie obrotowym wiertarko-wkrętarka wkręca śruby o maks. średnicy 10 mm. 15 stopniowa regulacja momentu obrotowego pozwala przy seryjnym wkręcaniu ograniczyć moment obrotowy w zakresie
1-10 Nm.

Zakres średnic wierceń dla stali wynosi 13 mm, a dla drewna maks. 30 mm.

Elektroniczny system sterowania prędkością obrotową umożliwia ostrożne nawiercanie i wkręcanie śrub. Hamulec wybiegowy zatrzymuje wrzeciono natychmiast po zwolnieniu przycisku włącznika.

W celu szybkiej wymiany końcówek wkręcających i wierteł urządzenie wyposażono w szybkozaciskowy uchwyt wiertarski o średnicy 13 mm. Dzięki automatycznej blokadzie wrzeciona (Auto Lock) osprzęt można wymieniać przy użyciu jednej ręki.
Rękojeść środkowa wiertarko-wkrętarki jest optymalnie wyważona, dzięki czemu urządzenie pewnie układa się w dłoni. Wygodną obsługę zapewnia także miękka okładzina Softgrip oraz niewielki obwód rękojeści wynoszący 49 mm. Narzędzie waży zaledwie 2,1 kg.
Użytkownicy profesjonalni, którzy od czasu do czasu wykonują wiercenia w murze, mogą wybrać wiertarko-wkrętarkę 12 V w wersji GSB 12 VE-2, z dodatkowym trybem pracy udarowej. To urządzenie jest przeznaczone do wykonywania wierceń o maksymalnej średnicy 13 mm.

W wyposażeniu standardowym obu urządzeń akumulatorowych znalazły się:
- 1-godzinna ładowarka
- walizeczka narzędziowa

Dodaj komentarz
* Pola wymagane