Precyzyjne obliczenia odległości, powierzchni lub kubatur to najważniejszy warunek uzyskania optymalnych wyników pracy na budowie. Zamiast czasochłonnych prac przy użyciu calówki i łaty mierniczej można do tego celu wykorzystać inteligentne przyrządy pomiarowe, które wciągu kilku sekund wykonują konieczne obliczenia.

Nowy dalmierz laserowy Bosch

Obecnie na polski rynek wprowadzana jest seria udoskonalonych narzędzi pomiarowych Boscha.
Nowa seria produktów do wykonania pomiarów odległości obejmuje dalmierz laserowy Bosch DLE 60, ultradźwiękowy miernik odległości DUS 20 plus oraz taśmę mierniczą z cyfrowym wskaźnikiem DMB 5 plus. DUS 20 plus i DMB 5 plus są już dostępne na rynku polskim, natomiast DLE 60 jest wprowadzany do sprzedaży w miesiącu marcu.

Narzędzia są utrzymane w nowej linii wzorniczej „Silver Line” ze srebrną przesłoną wokół wyświetlacza. Wszystkie urządzenia posiadają metryczny system miar, dzięki czemu nie ma potrzeby przełączania pomiędzy pomiarami w calach i metrach Nie ma też ryzyka otrzymania błędnego wyniku na skutek wyboru nieprawidłowej jednostki pomiarowej.

Laserowy dalmierz DLE 60 to niewielkie i poręczne urządzenie za pomocą którego można dokonać pomiaru odległości, powierzchni lub objętości, nawet w miejscach trudno dostępnych. Urządzenie mierzy również wysokość, także w sytuacjach, kiedy na skutek przeszkód (np. wystających gzymsów) nie są możliwe pomiary bezpośrednie. Wyniki w ciągu sekundy pojawiają się na wyświetlaczu, a ich dokładność wynosi plus/minus trzy milimetry.

Zasięg pomiarowy nowego dalmierza wynosi od 30 centymetrów do 60 metrów. Wychodząca w skład wyposażenia standardowego tablica celownicza i okulary do pracy z laserem poprawiają widoczność promienia. Za naciśnięciem przycisku można mierzyć odcinki i wysokości oraz obliczać powierzchnie i kubatury. W celu łatwiejszego pomiaru przekątnych pomieszczeń urządzenie zostało wyposażone w dodatkowy klips.
sposoby mierzenia dalmierzemTechniczną nowością w mierniku DUS 20 plus jest zastąpienie dotychczasowego jednorodnego strumienia przez rozczepiony promień lasera. Siedem punktów lasera otacza stożek fali ultradźwiękowej (kąt stożka ± 5°), dokładnie wskazując powierzchnię pomiarową. Za pomocą urządzenia można również mierzyć odległości, powierzchnie i kubatury pomieszczeń. Murarze czy malarze mogą dzięki niemu precyzyjnie określić odpowiednią ilość potrzebnych materiałów budowlanych.

W przypadku cyfrowej taśmy mierniczej DMB 5 plus ulepszono koncepcję obsługi przyrządu, zmieniono układ przycisków oraz nadruki. Dodatkową pomoc stanowią nowe symbole pojawiające się na wyświetlaczu. O ile poprzedni model taśmy wymagał oprócz baterii 1,5 V typu paluszek dodatkowo dwóch drogich baterii okrągłych do wyświetlacza, o tyle nowa taśma DMB 5 plus potrzebuje już tylko jednej zwykłej baterii typu paluszek.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane