Szlifowanie ścian to praca niełatwa, składająca się z kilku czynności. Ważne, by wykonać je w odpowiedniej kolejności, pamiętając o najważniejszych zasadach

O czym warto pamiętać, kiedy sami zabierzemy się za szlifowanie ścian?

 

Przejrzyj ofertę szlifierek do gładzi w sklepie narzedzia.pl

 

 1. Kładzenie gładzi należy rozpocząć na podłożu suchym, czystym. Trzeba więc odpowiednio je przygotować, oczyścić. Najlepiej zrobić to za pomocą miotły. Przydatnym będzie także posypanie ściany luźnym, delikatnym piaskiem.

   

 2. Kolejną czynnością jest gruntowanie – grunt ma za zadanie wzmocnić słabe podłoże oraz zmniejszyć i wyrównać jego chłonność. Wybór preparatów do gruntowania jest szeroki.

   

 3. Następnie pokrywamy ścianę gładzią gipsową; to białe masy szpachlowe, najczęściej na bazie gipsu naturalnego i środków modyfikujących.

   

 4. Teraz szlifujemy. Możemy robić to packą – okrągłymi, miękkimi ruchami i zmnieniając kierunki lub specjalnie do tego przeznaczoną szlifierką. Większość tego rodzaju urządzeń umożliwia szlifowanie ścian i sufitów, działanie pod różnymi kątami oraz w różnych prędkościach. Posiadają one również wyłączniki z osłoną przeciw pyłom. Pamiętajmy, by pracę wykonywać przy takim oświetleniu, z jakiego będziemy korzystać w danym pomieszczeniu. Pozwoli to uniknąć sytuacji, gdy nagle pojawi się niedostrzeżona przy gorszym świetle nierówność.

   

 5. Teraz możemy rozpocząć malowanie.

Czego NIE robić:

 1. Nie szpachlować za długo w jednym miejscu.

 2. Nie zaopatrywać się w najtańsze packi, szlifierki – koniec końców na naprawy, nowy sprzęt wydamy więcej niż gdybyśmy od razu kupili narzędzia dobrej jakości.

 

Warto pamiętać:

 1. Do szlifowania w kątach najlepsza jest gąbka ścierna.

 2. Dokładne wykonanie pracy ułatwia podświetlanie zeszpachlowanych ścian latarką, lampą.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane