Jak przywrócić dawny wygląd metalowym kratom, kutym elementom furtek i bram? Jest na to sposób - urządzenie wielofunkcyjne PMF 180 E Multi oraz szlifierka Bosch Delta w prosty sposób pomogą w szybkim uporaniu się z tą sprawą.

Fot. BoschAby przywrócić dobry wygląd metalowym kratom i innym elementom ogrodzeń metalowych, potrzebna będzie szlifierka Bosch Delta – niezawodna w takich sytuacjach, lub bardziej uniwersalne urządzenie wielofunkcyjne PMF 180 E Multi z nasadką szlifierską Delta.

PMF 180 E Multi to wszechstronny pomocnik w pracach remontowych, który ułatwi wykonanie różnych czynności w domu i ogrodzie. Sprawdza się w miejscach trudno dostępnych, w pracy na krawędzi, wszędzie tam, gdzie liczy się dokładne wykończenie powierzchni.

 

Czynności krok po kroku:

  • W pierwszej kolejności musimy oczyścić kratę i usunąć rdzę, używając do tego celu szczotki drucianej. Głębszą rdzę możemy usunąć szlifierką Delta.
  • Teraz trzeba koniecznie zeszlifować starą farbę. Jeśli trójkątna płyta szlifierska nie poradzi sobie ze wszystkimi narożnikami, możemy użyć płaskiej ściernicy "języczek".
  • Idealnym narzędziem do szlifowania powierzchni wewnętrznych okrągłych ornamentów jest owalna ściernica "języczek". W pozostałych sytuacjach powinniśmy używać papierów ściernych typu „White Paint“ (najpierw ziarnistość 40, potem 60).
  • Po oszlifowaniu kraty najpierw nakładamy podkład antykorozyjny. Następnie malujemy kratę farbą wierzchnią. I Gotowe.
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane