Szlifowanie – pozornie jedna czynność, a tak wiele możliwości. Pod słowem tym kryje się bardzo zróżnicowane działania – szlifowanie precyzyjne, zgrubne. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy dedykujemy odpowiednie szlifierki: PRAA3AEO Celma (ok.170zł), PEX 400 AE Bosch (ok.460zł).

Szlifierka precyzyjna prosta PRAA3AEO Celma

Zaczniemy od detalu. Chcąc precyzyjnie wykonać pracę, dokładnie i kunsztownie obrobić niewielkie elementy sięgniemy po szlifierkę prostą precyzyjną. Godnym polecenia narzędziem jest szlifierka PRAA3AEO Celma. Zyskała ona uznanie specjalistów w swojej dziedzinie: rzemieślników – kamieniarzy, złotników, artystów, ale także hobbystów, np. modelarzy, amatorów handmade.

Jest to bardzo wszechstronne urządzenie pozwalające wykonać szereg prac wymagających precyzji, dzięki bogatemu wyposażeniu standardowemu: zapasowe szczęki, klucze, wiertło, kamienie szlifierskie o różnych kształtach, polerki – łącznie 40 elementów. Niewątpliwie ucieszy to użytkownika, ponieważ nie musi od razu inwestować w osprzęt. Atutem jest również płynna regulacja obrotów, która pozwala dostosowań parametry szlifierki do rodzaju wykonywanej pracy. Po raz kolejny producent zadbał o przystosowanie urządzenia do wymagań operatora, któremu zależy na dokładności.

Ale na tym nie koniec. Do szereg przemyślanych udogodnień musimy jeszcze dodać blokadę wrzeciona ułatwiającą wymianę narzędzia roboczego, co wpływa na komfort użytkowania. Praktycznym rozwiązaniem gwarantującym precyzyjną pracę jest innowacyjna konstrukcja szlifierki prostej. PRAA3AEO wyposażona została w elastyczny przewodu oraz dodatkowy wieszak na szlifierkę. Dzięki temu nie musimy trzymać całego urządzenia, a jedynie przewód - mniej męczymy ręce, mogąc przez długi czas efektywnie szlifować. Musimy jednak przyznać, że szlifierka mimo szeregu zalet ma jeden minus, który wynika z przystosowania jej do wykonywania działań wymagających precyzji.

Wrzeciono mocno trzyma się głowicy i przewód elastyczny jest ciężko rozłączyć. Dlatego też osoby, które chcą często zmieniać tryb pracy – bez przewodu elastycznego/z przewodem elastycznym – mogą być niezadowolone ze szlifierki precyzyjnej prostej PRAA3AEO. Producentowi w jednym małym szczególe zabrakło konsekwencji – na imadełku nie ma gumowych osłon zabezpieczających przed ślizganiem urządzenia.


Szlifierka mimośrodkowa PEX 400 AE  Bosch

Szlifierka mimośrodowa służy do wykonywania prac o zupełnie innym charakterze. Tego typu urządzenie przeznaczone jest do szlifowania zgrubnego. Szlifierka PEX 400 AE idealnie sprawdza się przy pracy na dużych płaszczyznach. Model ten adresowany jest także do innej grupy użytkowników –  majsterkowiczów, którzy sporadycznie będą pracować szlifierką. PEX 400 AE sprawdzi się w takich działaniach, jak: renowacja mebli, drobne remonty, itp. Podobnie jak w przypadku wyżej opisanego modelu, szlifierka mimośrodowa marki Bosch posiada bogate wyposażenie.

Wraz z urządzeniem producent dostarcza znaczny zapas papierów ściernych o różnych ziarnistościach, zapasową stopę oraz narzędzie ułatwiające zakładanie papieru. Dzięki temu szybko zmienimy papier, a także bez problemu dobierzemy rodzaj i ziarnistość papieru ściernego do obrabianego materiału. Wszystko to sprawia, że praca z urządzeniem jest łatwa i przyjemna. Ponadto wszelkie działania możemy zacząć od razu po dokonaniu zakupu. Niewątpliwym atutem szlifierki jest także płynna regulacja prędkości, gwarantuje to dokładną pracę i osiągnięcie doskonałych efektów. Co więcej ogumowana rękojeści główna i dodatkowy uchwyt pozwalają na długotrwałe, precyzyjne działanie.

Kolejną zaletą jest zintegrowany system odpylania. Jest to udogodnienie, które zapewnia czystą pracę. Powstający podczas szlifowania pył gromadzi się w specjalnie do tego przystosowanym pojemniku, który zawiera filtr wielokrotnego użytku. Po skończonej pracy wystarczy go tylko wytrzepać, co znacznie obniża koszty eksploatacji szlifierki. Warto podkreślić, że pojemnik na pył jest szczelny, ale "coś za coś". Niestety sprawia to, że ciężko się go wyciąga, co utrudnia oczyszczanie i wydłuża czas przygotowania szlifierki do kolejnego cyklu pracy.

Reasumując

W zależności od rodzaju wykonywanej pracy sięgniemy po różne szlifierki. Urządzenia, które wzięliśmy pod lupę pozwolą nam załatwić wszystko w temacie szlifowania. Do działań precyzyjnych godna polecenia jest szlifierka PRAA3AEO Celma. Urządzenie to jest w pełni przystosowane do prac wymagających dokładności. Do obróbki dużych powierzchni sięgamy po szlifierkę mimośrodową PEX 400 AE Bosch, która przeznaczona jest do szlifowania zgrubnego. Różni je wiele, łączy jedno – zarówno pierwsza, jak i druga szlifierka znajduje się w walizce z tworzywa sztucznego z miejscem na wszystkie niezbędne akcesoria, które producenci dostarczają wraz z urządzeniem, dzięki czemu zawsze mamy wszystko pod ręką. Zatem od zaraz możemy przystępować do akcji – zaczynamy szlifowanie.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane