Szlifierka kątowa to wszechstronne narzędzie. Może służyć nie tylko do szlifowania, ale także do cięcia i polerowania. Jest jednym z podstawowych narzędzi każdego majsterkowicza. Szlifierka kątowa jest narzędziem, które przyda się również w Twoim domu.

Kup w Narzedzia.pl
Szlifierka kątowa Metabo W 750-125
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
225,99
Szlifierka kątowa Bosch GWS 9-125
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
333
599
Szlifierka kątowa AEG BEWS18-125BL-0
dostawa
wysyłka
>12 dni
793,49
407,49
536,99

Co prawda szlifierka kątowa nie jest uznawana za sprzęt niezbędny. Są jednak majsterkowicze, którzy chcą mieć swój sprzęt do różnych prac domowych. Własna szlifierka kątowa przydaje się dużo częściej niż nam się wydaje. Dopasować płytkę w łazience, zeszlifować starą farbę na ogrodzeniu, przeciąć pręt bądź drut, dociąć blachę – niezbędna okaże się szlifierka kątowa. Znakomicie nadaje się do cięcia oraz szlifowania nawet bardzo twardych powierzchni. Z łatwością możesz ciąć nią blachę oraz metal. Wbrew pozorom kupno nowej szlifierki wcale nie jest dużym wydatkiem. Szlifierkę kątową można kupić już za niecałe 200 zł.

 

Przed zakupem warto…

… odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań. W pierwszej kolejności  musimy ustalić do czego posłuży nam szlifierka kątowa. Jest to niezwykle istotne, gdyż inny sprzęt wybierzemy, jeśli będziemy używać jej sporadycznie, a inny gdy myślimy o częstszej eksploatacji. Powinniśmy również zwrócić uwagę na masę szlifierki, a także na moc urządzenia. Jeżeli ma to być szlifierka wyłącznie na użytek domowy zainwestujmy w nieco tańszą opcję. Nie ma bowiem sensu wydawać kilkuset złotych, by w efekcie używać sprzętu kilka razy w roku. Obecnie na rynku mamy bogaty wybór szlifierek kątowych. Wachlarz jest tak szeroki, że laik najzwyczajniej nie wie w jaki sprzęt zainwestować. Niektóre szlifierki kątowe nęcą znaną firmą, a co za tym idzie gwarancją jakości, inne korzystną ceną. Nierzadko także obie te cechy idą ze sobą w parze i wtedy powstaje poważny dylemat.

 

Jaką szlifierkę kątową wybrać?

Szlifierka kątowa nie jest sprzętem jednorazowego użytku i odpowiednio wybrana, powinna nam długo służyć. Na własny użytek nie potrzebujemy sprzętu profesjonalnego. Wystarczy nam szlifierka o mniejszej mocy. Na rynku mamy szeroki wybór szlifierek kątowych, ale tylko kilka jest godnych uwagi. Dobrej jakości szlifierkę dla miłośnika majsterkowania możemy kupić w atrakcyjnej cenie. Godny plecenia jest model oferowany przez markę ITAMATI. Szlifierka ta jest lekka i przeznaczona do pracy jedną ręką. Ma moc 920 W, która okaże się optymalna przy drobnych pracach w domu. Pozornie szlifierki kątowe w określonym przedziale mocy niewiele różnią się miedzy sobą. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka elementów decydujących o wyborze konkretnego modelu.

 

Czy tani sprzęt może być dobry?

Na dobrze postawione pytaniem znaleźliśmy właściwą odpowiedz. Warto jednak przyjrzeć się tematowi bliżej i mieć otwarty umysł. Nie należy zakładać, że niedrogi sprzęt musi być gorszy jakościowo. Dla tych, którzy ufają wyłącznie znanym markom polecamy nieco droższą szlifierkę kątową Bosch PWS 10-125 CE electronic, choć o porównywalnych parametrach, jak jej tańsze odpowiedniki. Jeśli jednak zależy Ci na dobrym sprzęcie, lecz w nieco korzystniejszej cenie oferujemy szlifierkę kątową ITAMATI. Jest to sprzęt wyróżniający się spośród produktów konkurencyjnych poręcznością oraz atrakcyjną ceną.

Szlifierka kątowa ITAMATI jest elektronarzędziem, które idealnie posłuży do szlifowania, przecinania metalu lub innych materiałów o dużej twardości. Dzięki silnikowi o mocy 920W szlifierka sprosta różnorodnym zadaniom. Narzędzie przystosowane jest do użycia z tarczami o średnicy 125 mm, są one chronione specjalną osłoną. Można ją wyposażyć w szereg akcesoriów dodatkowych. Istotną zaletą szlifierki kątowa ITAMATI jest fakt, iż z myślą o kliencie, zapakowana została ona w walizkę transportową. Dzięki temu możemy być pewni, iż nasze narzędzie będzie bezpieczne i gotowe do użycia zwłaszcza po dłuższym okresie przechowywania, a także nie ulegnie uszkodzeniu w trakcie transportu.

Godna uwagi jest także szlifierka kątowa BT-AG 950 E marki Einhell. Produkt ten ma niemal identyczne parametry, choć jego cena jest nieznacznie wyższa. Urządzenie to jest lekkie, a jego moc wynosi 950W.

Alternatywą dla szlifierki kątowej ITAMATI może być również  szlifierka kątowa G13SR3 oferowana przez Hikoki. Model ten jednak ma niższą moc, która wynosi 730W, co wpływa na sprawność urządzenia. Cena też nie jest już tak niska. Szlifierka Hitachi wyposażona została jednak w silnik nowej generacji odporny na przeciążenia, co zwiększa jej żywotność. Bez wątpienia każdy dokona optymalnego wyboru i znajdzie coś dla siebie. Radzimy dokonać zakupu szlifierki kątowej w profesjonalnym sklepie. Mamy bowiem gwarancję, że zakupiony sprzęt jest urządzeniem dobrej jakości w atrakcyjnej cenie. Może nie będzie ona tak mocna i wytrzymała, jak sprzęt profesjonalny, ale pomoże nam w remoncie, drobnych pracach domowych, czy w ogrodzie.  

 

Warto też pomyśleć o osprzęcie

Wbrew swojej nazwie szlifierka kątowa nie służy wyłącznie do szlifowania, ale również do cięcia i polerowania. Wszystko zależy od końcówki jaką zamontujemy. Możemy użyć tarczy przeznaczonej do cięcia metali (tarcza tnąca, prosta, do metalu A 30 S BF, 125 mm, 22,23 mm, 2,5 mm), betonu lub innych materiałów, tarczy służącej do szlifowania – tarcza ścierna, wygięta, do metalu A 30 T BF, 125 mm, 22,23 mm, 6 mm –  tzw. tarczy polerskiej. Szybkie i precyzyjne cięcie zapewnia tarcza do cięcia metalu 125 x 1,2 x 22 mm.

Jednak nie tylko. Istnieje również możliwość zamontowania szczotki drucianej, która służy usuwaniu warstw farby oraz rdzy. Do szlifierek kątowych używane są również tarcze diamentowe i korundowe. Godne polecenia są diamentowe tarcze tnące do zastosowań uniwersalnych do szlifierek kątowych. Ich zastosowanie zależy oczywiście od materiału, jaki mamy szlifować lub przecinać. Można też kupić tarcze uniwersalne, ale wykonywane nimi czynności nie będą tak precyzyjne, jak przy zastosowaniu tarcz specjalistycznych. Pozwala to na pewną oszczędność, bowiem zamiast trzech tarcz kupujemy jedną, ale korzyści mogą być niewspółmierne.

Nie należy oszczędzać na tarczach zwłaszcza, że ich zakup nie jest dużym wydatkiem. Najbezpieczniej jednak kupować tarcze sprawdzone. Są one nieco droższe, jednakże mamy pewność, że nie pękną. Przy jakimkolwiek wypadku, łatwo uszkodzić  obrabiany materiał, ale także zagrożone jest nasze zdrowie. Musimy pamiętać, że do właściwej pracy szlifierki kątowej potrzebne są odpowiednie tarcze. Przy ich wyborze najlepiej stosować się do zaleceń producenta.

 

Co zrobić, by szlifierka kątowa działała poprawnie i służyła nam jak najdłużej?

Jest to urządzenie, którego użytkowanie nie należy do najbezpieczniejszych, dlatego też użytkownik powinien pamiętać o przestrzeganiu pewnych zasad. Szlifierka kątowa jak każde urządzenie elektryczne wykorzystywane w pracy ponad jego siły może się po prostu spalić z przegrzania. Musimy pamiętać, aby urządzeniu dać odpocząć i poczekać aż spadnie jego temperatura. Możemy zrobić sobie przerwę na kawę i po odpoczynku zacząć ponownie wykonywać pracę dalej.

Czynność będziemy wtedy wykonywać dłużej, jednak zapewnimy bezpieczeństwo sobie i przedłużymy żywotność szlifierki kątowej. Podczas pracy nie należy zbyt mocno dociskać szlifierki do przedmiotu. Zbyt silny docisk niepotrzebnie obciąży silnik i może skutkować rozerwaniem tarczy. W trosce o bezpieczeństwo pracy należy również zwrócić uwagę na kierunek i odległość padania iskier. Nieprzemyślenie tej kwestii może skutkować zniszczeniami, a nawet pożarem.

 

Podsumowując

Szlifierka kątowa nie jest sprzętem jednorazowego użytku i odpowiednio wybrana, powinna nam posłużyć przez lata. Po głębszej analizie dochodzimy do wniosku, że idealna okazuje się szlifierka kątowa ITAMATI. Sprzęt ten jest optymalnym rozwiązaniem dla majsterkowiczów. ITAMATI to dobra jakość w atrakcyjnej cenie.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane