Nowe, duże szlifierki kątowe Boscha, GWS 22 LVI i GWS 24 LVI to urządzenia przeznaczone do wykonywania prac związanych z cięciem i szlifowaniem w budownictwie lądowym, przy budowie mostów, wykańczaniu wnętrz oraz w branży stoczniowej i budowy maszyn. Urządzenia charakteryzują się najlepszym stosunkiem wydajności do ciężaru w klasie urządzeń powyżej 2000 W. Światową nowością w dużych szlifierkach kątowych jest system ochrony przed odrzutem – blokada „KickBack Stop“. Urządzenia pojawiło się na rynku we wrześniu 2008.

Postęp technologiczny w dziedzinie silników napędowych

Szlifierki kątowe Boscha GWS 22 LVI Professional oraz GWS 24 LVI Professional odznaczają się najlepszym stosunkiem wydajności do ciężaru, w klasie urządzeń powyżej 2000 W mają. Poprawę wydajności umożliwił postęp technologiczny w dziedzinie silników napędowych. Nowe, mniejsze silniki pozwoliły obniżyć ciężar szlifierek nawet o 20 proc. w porównaniu do innych modeli dostępnych na rynku. Było to możliwe dzięki zwiększeniu strumienia indukcji magnetycznej, bez utraty mocy. Zmniejszenie ciężaru o 1 kg to duża ulga dla użytkowników dużych szlifierek, szczególnie w sytuacji wymagającej trzymania urządzenia nad głową albo przez dłuższy czas w poziomie.

Nowe szlifierki Boscha dostępne są w dwóch podstawowych klasach mocy: w wersji 2 200 W i 2 400 W (moc nominalna). Oznacza to nieosiągalną dotychczas wydajność w porównaniu do ciężaru, szybkie tempo pracy i mniejszy wysiłek, co daje w sumie maksymalną produktywność. GWS 22 LVI i GWS 24 LVI to odpowiednie urządzenia do wykonywania czasochłonnych prac związanych z cięciem i szlifowaniem w budownictwie lądowym, przy budowie mostów, wykańczaniu wnętrz oraz w branży stoczniowej i budowy maszyn.

Kompleksowy pakiet bezpieczeństwa

Nowe szlifierki Boscha są wyposażone w kompleksowy pakiet bezpieczeństwa. Światową nowością w dużych szlifierkach kątowych jest system ochrony przed odrzutem – blokada „KickBack Stop“, oparta na specjalnie opracowanym układzie elektronicznym. Pozwala ona znacznie lepiej chronić użytkownika przed niebezpieczeństwem odrzutu, niż tradycyjne mechaniczne sprzęgło przeciążeniowe. W razie zaklinowania tarczy w materiale urządzenie wyłącza się w ciągu ułamków sekund – działając podobnie jak ABS w samochodzie.

Maksymalne bezpieczeństwo pracy zapewnia także łatwy w obsłudze, wielofunkcyjny włącznik Tri-Control. Nowością jest jego połączenie z zabezpieczeniem przed ponownym rozruchem, które zapobiega przypadkowemu uruchomieniu się szlifierki po awarii zasilania, oraz z systemem łagodnego rozruchu. Opcjonalnie dostępna jest wersja włącznika z funkcją czuwakową.

Innym środkiem bezpieczeństwa, który chroni użytkownika w trakcie pracy jest nowa osłony tarczy, zabezpieczonej przed obróceniem. Chroni ona użytkownika przed odpryskami w razie pęknięcia tarczy. Z takim wyposażeniem urządzenia Bosch spełniają normę EN 60745-2-3. Osłona tarczy ma dodatkowo system beznarzędziowego ustawiania w dogodnej pozycji.

Szlifierki kątowe Boscha były pierwszymi na świecie tego typu urządzeniami wyposażonymi w system tłumienia drgań. Nowe szlifierki posiadają również system „Vibration Control“. Czerwone strefy tłumienia drgań na rękojeści głównej i dodatkowej redukują do minimum poziom drgań emitowanych przez urządzenia. Dzięki temu, przy typowych zastosowaniach poziom drgań w szlifierkach nie przekracza wartości 5 m/s2. Wartość ta (zgodnie z normą EN 60745) oznacza, że elektronarzędzie może być używane praktycznie przez cały dzień. Praca może być wykonywana z zachowaniem dbałości o zdrowie pracowników, a pracodawca notuje mniej przerw w pracy spełniając przy tym ustawowe przepisy.

Komfort obsługi nowych szlifierek kątowych zapewnia opcjonalna nakrętka szybkomocująca SDS-clic, dzięki której możliwa jest beznarzędziowa wymiana tarczy. Modele GWS 24 LVI Professional mają ponadto obrotową rękojeść zamkniętą, która umożliwia optymalne manewrowanie urządzeniem.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane