Szlifierka prosta precyzyjna PRAA3AEO z akcesoriami została poddana próbie - trafiła w ręce specjalisty. Fachowe oko dostrzegło wszelkie plusy i minusy szlifierki. Przekonaj się sam!

Szlifierka Celma PRAA3AEO do prac precyzyjnych o dużej mocy oraz z płynnie działającą regulacją obrotów. Szlifierka prosta, oprócz bogatego wyposażenia standardowego, posiada szereg przemyślanych udogodnień. Zabezpieczony przed przypadkowym przełączeniem wyłącznik zasilania, precyzyjnie działająca blokada wrzeciona ułatwiająca wymianę narzędzia, czy łatwy dostęp serwisowy do szczotek, zapewniają długie i bezproblemowe użytkowanie. Również długi elastyczny przewód, praktyczny wieszak czy walizka narzędziowa przyczyniają się do pozytywnej opinii na temat szlifierki prostej Celma PRAA3AEO.


Rewelacyjnie nadaje się do prac hobbystycznych


Praktyczny wieszak zapewnia montaż szlifierki w dogodnej dla nas pozycji


Długie elastyczne wrzeciono ułatwia manewrowanie narzędziemBogate wyposażenie pozwala na wykonywanie najróżniejszych pracPraca bez elastycznego wrzeciona również jest łatwa i przyjemna. Bogaty osprzęt ułatwia wykonywanie czynnościRegulacja prędkości zabudowana przed przypadkowym przełączeniem, łatwy dostęp do szczotek ułatwia późniejsze serwisowanieBlokada wrzeciona znacznie ułatwia wymianę osprzętuWalizka narzędziowa zabezpiecza przechowywany sprzęt przed zniszczeniem i zabrudzeniem, jednocześnie zapewnia, iż wszystko jest pod ręką

Zalety:

  • Bogate wyposażenie (zapasowe szczęki; klucze; wiertło; kamienie szlifierskie różne kształty; polerki; itp. 40 elementów)
  • Lekko działający przycisk blokujący wrzeciono
  • Łatwy dostęp do szczotek
  • Płynna regulacja obrotów
  • Włącznik oraz regulacja obrotów zabezpieczona przed przypadkowym wyłączeniem lub zmianą obrotów
  • Dobre wyważenie (szlifierka dobrze leży w ręce)
  • Przenośny wieszak na szlifierkę

Wady:

  • „Zawiasy” w walizce w postaci odlewu przy częstym otwieraniu mogą pękać
  • Połączenie elastycznego przewodu z szlifierką, podczas demontażu bardzo ciężko się rozłącza (wrzeciono klinuje się w uchwycie)
  • Na imadełku brak gumowych osłon zabezpieczających się przed ślizganiem

Podsumowanie
Miniaturyzacja to znak naszych czasów. Oszczędności (wagi, miejsca, czasu, pieniędzy) są widoczne na każdym kroku. Również detale nas otaczające stają się coraz to mniejsze i coraz ładniejsze. Już nie tylko producenci, ale również rzemieślnicy świadczący usługi coraz większą uwagę poświęcają estetyce swojej pracy. Również majsterkowicze, modelarze oraz użytkownicy chcący precyzyjnie obrabiać niewielkie elementy będą poszukiwali narzędzia pozwalającego na precyzyjną i dokładną pracę. W ślad za zmieniającymi się produktami musi nadążać i przemysł narzędziowy. Szlifierka jest bardzo wszechstronnym (i niedrogim) narzędziem do prac precyzyjnych. Dzięki bardzo bogatemu wyposażeniu standardowemu szlifierka prosta Celma nadaje się do pracy od razu po zakupie bez konieczności natychmiastowego inwestowania w osprzęt. Zadowoleni z PRAA3AEO będą użytkownicy, którzy wymagają mocnego dobrze wykonanego narzędzia z płynna regulacja obrotów. Jedyną niedogodnością jaka wystąpiła w posiadanym narzędziu jest ciężko rozłączający się przewód elastyczny (wrzeciono bardzo mocno trzyma się w głowicy). Z tego powodu nie mogę narzędzia polecić osobom, które chcą często zmieniać tryb pracy szlifierki (bez przewodu elastycznego/z przewodem elastycznym). Wykorzystywanie elastycznego przewodu w połączeniu z wieszakiem na szlifierkę (na wyposażeniu standardowym) jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Dzięki temu znacznie zmniejszamy wagę trzymanego w rękach elementu, a przez to mniej męczymy ręce, mogąc przez długi czas wykonywać precyzyjne prace.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane