Nowa szlifierka oscylacyjna Skila 7365 o mocy 240 W została wyposażona w system kontroli siły nacisku, który przy pomocy czterech diod sygnalizuje użytkownikowi optymalne warunki pracy. Urządzenie jest w sprzedaży od marca.

Kup w Narzedzia.pl
Szlifierka mimośrodowa Bosch PEX 220 A
dostępne
9 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
237

Nowa szlifierka Skila 7365 została wyposażona w system kontroli siły nacisku, który rozwiązuje ten problem.
Cztery diody LED, trzy zielone i jedna czerwona, umieszczone w górnej części szlifierki, wskazują użytkownikowi dopuszczalną siłę nacisku. Gdy świecą się zielone diody użytkownik pracuje z odpowiednią siłą, a szlifierka osiąga optymalną efektywność ścierania materiału. Zaświecenie się diody czerwonej oznacza, że nacisk jest zbyt mocny.

Nowa szlifierka została wyposażona również w system mocowania na rzepy Velcro, który pozwala wymienić papier ścierny szybko i bez użycia dodatkowych narzędzi. Natomiast wbudowany system odsysania zmniejsza emisję pyłu podczas szlifowania. Przezroczysty pojemnik z podwójnym filtrem zatrzymuje nawet najdrobniejsze cząsteczki pyłu.

Podczas pracy szlifierkami oscylacyjnymi wielu użytkowników zbyt mocno dociska urządzenie do szlifowanej powierzchni. Za duża siła docisku zwiększa tarcie, które obniża efektywność szlifowania. Praca wymaga wtedy dużego wysiłku, a efekty są niezadowalające.

Produkt otrzymał nagrodę IF International Forum Design 2006 za wyjątkowo atrakcyjne i ergonomiczne wzornictwo.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane