Szukasz szlifierki mimośrodowej dla profesjonalisty i nie wiesz, na jakie narzędzie się zdecydować? Podpowiadamy. Oddaliśmy szlifierkę GEX 150 TURBO Bosch w ręce fachowca, który poddał urządzenie testom i przedstawił opinię o jego pracy. Poniżej zostały zebrane informacje o zastosowaniu, najważniejszych funkcjach, a także komforcie pracy i wyposażeniu narzędzia.

Dla kogo i do jakich prac?

Szlifierka mimośrodowa Bosch GEX 150 TURBO to urządzenie o mocy 600W, które ułatwi pracę każdego profesjonalisty. Przetestowana w warsztacie stolarza nie zawiodła. Była wykorzystywana do szlifowania powierzchni z drewna jesionowego, a także usuwania lakieru typowo parkietowego, którym był pokryty dębowy blat. Elektronarzędzie Bosch możemy wykorzystać także do usuwania starych farb. Sprawdzi się również podczas polerowania. 

usuwanie lakieru, szlifowanie blatu dębowego, szlifierka mimośrodowa, szlifierka gex 150 turbo bosch

Usuwanie lakieru z dębowego blatu w szybkim tempie, dzięki funkcji TURBO

Najważniejsze funkcje

Regulacja prędkości obrotowej na 6 poziomach sprawia, że szlifierka GEX 150 TURBO wygładza idealnie materiał, nie niszcząc go. Dzięki funkcji TURBO możemy zwiększyć dodatkowo moc, co znacznie przyspiesza pracę, zwłaszcza podczas bardziej zgrubnego szlifowania. Różnica pomiędzy prędkością pracy przy włączonej i wyłączonej funkcji TURBO jest wyraźna. Szlifierka została zaopatrzona w stopę szlifierską, do której materiał ścierny jest mocowany na rzep. Takie rozwiązanie umożliwia bardzo szybką i łatwą wymianę zużytego papieru na nowy, a to z kolei pozwala oszczędzić czas. 

szlifierka mimośrodowa bosch, mocowanie na rzep, papier ścierny 8 otworów, szlifowanie drewna

Mocowanie na rzep - wymiana papieru w kilka sekund

Komfort pracy

Szlifierka mimośrodowa Bosch została skonstruowana tak, aby pewnie leżeć w dłoni. Narzędzie nie jest zbyt ciężkie, dlatego utrzymanie go podczas pracy nie sprawiało problemów. GEX 150 zaopatrzono także w dodatkową rękojeść, dzięki której jeszcze łatwiej utrzymać kontrolę nad urządzeniem. Jeśli o komforcie pracy jest mowa to należy również wspomnieć o utrzymaniu porządku w obszarze roboczym. Jest to możliwe, dzięki przyłączu do odkurzacza, który zbierze powstały podczas szlifowania pył. 

szlifierka mimośrodowa gex 150 turbo, szlifowanie i polerowanie, funkcja turbo, szlifowanie zgrubne

Łatwy w obsłudze przełącznik funkcji TURBO

Wyposażenie szlifierki 

Urządzenie jest dostarczane w walizce systemowej L-BOXX z wypełnieniem na narzędzie, dzięki czemu łatwo się je przechowuje i transportuje w miejsce pracy. Do urządzenia GEX 150 TURBO dołączono także papier ścierny o granulacji 120, który można wykorzystać od razu do pracy. Oprócz tego w walizce znajdziemy wspomnianą rękojeść dodatkową, a także klucz kołkowy sześciokątny. 

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane