Nowa szlifierka mimośrodowa GEX 150 Turbo firmy Bosch łączy w sobie trzy funkcje: szlifowanie wykończeniowe, zgrubne i polerowanie. Urządzenie pojawiło się w sprzedaży w połowie roku.

 

Elektronarzędzie zostało opracowane z myślą o osobach, które wykonują dużo prac szlifierskich różnego typu. Użytkownik podczas pracy szlifierką GEX 150 Turbo nie musi jej przerywać i stosować innej szlifierki w celu np. przeprowadzenia szlifu wykończeniowego. Wystarczy zmienić za pomocą przełącznika funkcję w szlifierce i można dokończyć rozpoczętą pracę.


Szlifierka mimośrodowa GEX Turbo.
“Fot.: Bosch”
Zrozumiałe symbole umieszczone na urządzeniu wyjaśniają zasadę jego funkcjonowania. Podczas szlifowania wykończeniowego szlifierka GEX 150 Turbo pracuje jak tradycyjna szlifierka mimośrodowa. W trybie Turbo dodatkowo uruchamiana jest rotacja talerza szlifierskiego, co pozwala na osiągnięcie pięciokrotnie wyższej wydajności usuwania materiału i wykorzystanie urządzenia do szlifowania zgrubnego. Stosując odpowiednie przystawki, po wybraniu trybu Turbo szlifierkę można wykorzystać także do polerowania.


Nowa szlifierka łączy w sobie trzy funkcje: szlifowanie wykończeniowe, zgrubne oraz polerowanie.
“Fot.: Bosch”
 
Przełączanie trybów pracy ze szlifowania zgrubnego na wykończeniowe możliwe jest także przy włączonym silniku, w trakcie szlifowania. Zmiana trybów pracy urządzenia dokonywana jest za pomocą zamontowanego przełącznika.

Szlifierka wyróżnia się najmniejszym obwodem rękojeści wśród porównywalnych urządzeń dostępnych na rynku, dzięki czemu dobrze leży w dłoni i jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Obsługę oburącz umożliwia antypoślizgowa, gumowana pokrywa obudowy. Urządzenie jest lekkie, waży 2,4 kg. Niewielki ciężar, odpowiednio umieszczony środek ciężkości i niski poziom drgań gwarantują wygodny pracę, również w przypadku szlifowania powierzchni pionowych lub w razie konieczności trzymania szlifierki nad głową.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane