Wśród urządzeń i maszyn stolarskich nie może zabraknąć szlifierki. Mieliśmy okazję przyjrzeć się bliżej, jak działa szlifierka mimośrodowa i jakie ma zastosowanie w warsztacie stolarza. Testom zostało poddane narzędzie GEX 125-150 AVE Bosch, które posiada regulację obrotów, system tłumienia drgań, filtr do odsysania pyłu, a także kabel zasilający o długości 3m.

Szlifierka mimośrodowa - zastosowanie

Szlifierka mimośrodowa Bosch GEX 125-150 AVE służy do szlifowania gładkich i wypukłych powierzchni, dlatego bardzo dobrze sprawdzi się przy obróbce mebli. Jest przeznaczona do bardziej zgrubnego szlifowania niż szlifierka oscylacyjna. Znajdzie zastosowanie przy szlifowaniu drewna, metalu, szpachlowaniu czy lakierowaniu. Podczas testu była użytkowana do obróbki drewna i bardzo dobrze sprawdziła się w tej roli.

szlifowanie drewna szlifierka mimośrodowa Bosch, szlifierka GEX 125-150 AVE, szlifierka z tłumieniem drgań

Regulacja obrotów i montaż talerza szlifierskiego

Szlifierka mimośrodowa GEX 125-150 AVE Bosch posiada regulację prędkości obrotowej na 6 poziomach. Możliwość ustawiania tempa pracy pozwala na dostosowanie szlifierki do rodzaju wykonywanych działań. Przy wyborze obrotów warto również zwrócić uwagę na średnicę talerza szlifierskiego. Model GEX 125-150 AVE jest dostarczany z trzema, wymiennymi talerzami o średnicach 125/150/150mm. Papier ścierny jest mocowany na rzep do stopy szlifierskiej, co znacznie usprawnia pracę i pozwala w prosty sposób wymienić zużyty materiał ścierny. Sama wymiana stopy szlifierskiej odbywa się za pomocą klucza imbusowego. 

szlifierka mimośrodowa Bosch, montaż i demontaż stopy szlifierskiej, klucz imbusowy,

Jak działa tłumienie drgań i odsysanie pyłu?

Drgania, które powstają podczas szlifowania szlifierką mimośrodową Bosch GEX 125-150 AVE nie są przenoszone z talerza obrotowego na rękojeść. Dzięki temu użytkownik może pracować elektronarzędziem przez długi czas, mając pewność, że jest chroniony przed szkodliwym wpływem wibracji. System tłumienia drgań to ważny atut, który przydaje się zwłaszcza przy profesjonalnej obróbce drewna, gdyż takie szlifowanie wymaga precyzji, a więc też poświęcenia więcej czasu na pracę szlifierką. Jeśli chodzi o odsysanie pyłu to szlifierkę mimośrodową wyposażono w filtr do pochłaniania pyłu, który najlepiej sprawdza się przy mniejszych pracach. Do bardziej wymagających zadań warto podłączyć odkurzacz do szlifierki GEX 125-150 AVE Bosch, gdyż to nam zapewni dokładne oczyszczanie miejsca pracy. System odsysania pyłu zapewnia nie tylko porządek, ale wydłuża żywotność papieru ściernego, pod którym nie zalega urobek powstały w wyniku szlifowania. 

szlifowanie narożników, szlifierka mimośrodowa z regulacją obrotów, szlifierka bosch GEX 125-150 AVE, szlifierka mimośrodowa Bosch GEX 125-150 AVE, zgrubne szlifowanie,

Zobacz także: odkurzacze do elektronarzędzi

Komfort pracy

Wysoki komfort użytkowania zapewnia także długi przewód zasilający 3m, który pozwala na swobodne poruszanie się i manewrowanie elektronarzędziem Bosch. Do plusów możemy doliczyć ogumowaną rękojeść odpowiednio wyprofilowaną do kształtu dłoni. Szlifierka mimośrodowa Bosch została wyposażona we włącznik z blokadą, dzięki czemu nie musimy trzymać przycisku podczas pracy, co znacznie ułatwia pracę.

szlifierka mimośrodowa GEX 125-150 AVE Bosch, szlifierka do drewna, szlifierka mimośrodowa, obróbka drewna, profesjonalna szlifierka do drewna

Szlifierka do drewna - podsumowanie:

  • Szlifierka mimośrodowa Bosch GEX 125-150 AVE bardziej do szlifowania zgrubnego
  • Regulacja obrotów - odpowiednia obróbka różnych materiałów, optymalna praca tarczy szlifierskiej
  • Mocowanie papieru ściernego na rzep - oszczędność czasu, bezproblemowa wymiana zużytego krążka ściernego
  • System tłumienia drgań - ochrona użytkownika przed szkodliwymi wibracjami, większy komfort
  • Odsysanie pyłu - porządek w miejscu pracy, dłuższa trwałość papieru ściernego
  • Kabel 3m i ogumowana rękojeść - swoboda ruchów i wygoda manewrowania
  • Włącznik z blokadą - praca bez konieczności trzymania przycisku, a więc wygoda i mniejszy wysiłek
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane