Bosch, Hitachi, Black&Decker? Taka o większej mocy, a przy okazji i gabarytach, czy jednak mniejsza, ale bardziej poręczna – którą szlifierkę kątową wybrać?

Każdy użytkownik ma własne preferencje, upodobania. To, co zadowoli jednych fachowców, inni mogą uznać za mniej odpowiednie. Ci, którzy lubią małe narzędzia, z których korzysta się komfortowo, powinni być zadowoleni z zakupu szlifierki kątowej Bosch Professional - GWS 660. Jest to zapewne jedno z najbardziej poręcznych tego typu urządzeń na polskim rynku. Odpowiednio je bowiem ukształtowano, nie można powiedzieć, że dużo waży, bo zaledwie 1,4 kg. Co ważne, mimo tak niewielkich rozmiarów, ciężaru, GWS 660 to narzędzie bardzo wydajne, mające moc 660 W.


Wybierz szlifierkę kątową w sklepie narzedzia.pl

 

Uzwojenia jego silnika zostały specjalnie opancerzone, posiada ono także samowyłączające się szczotki węglowe. Obudowa przekładni kątowej wykonana jest z metalu, a blokada wrzeciona służy do montażu i demontażu tarczy za pomocą jednego tylko klucza. Bez wątpienia służy to wzmocnieniu trwałości i wytrzymałości narzędzia. Dzięki wspomnianym rozmiarom oraz rodzajowi obudowy, szlifierka kątowa GWS 660 może być obsługiwana zarówno przez osoby prawo-, jak i leworęczne.

 

 

Wyposażenie podstawowe szlifierki zawiera osłonę ochronną, rękojeść dodatkową, podkładkę i nakrętkę mocującą tarczę, klucz widełkowy, kartę gwarancyjną oraz instrukcję w języku polskim.

 

A jeśli nie Bosch Professional GWS 660, to może Hitachi G12SS? Jej moc to 580 W, a średnica tarczy narzędzia wynosi 115 mm. Dzięki niskiej głowicy możliwe jest łatwe manewrowanie urządzeniem. Także żywotność szczotek węglowych nie powinna być zmartwieniem operatora tej szlifierki kątowej – jest ona bardzo długa. Silnikowi nowej generacji niegroźne są przeciążenia, a izolacja jego uzwojeń jest bardzo dobra. Obudowa szlifierki, która jest ergonomiczna, ma 254 mm długości.

 

Prędkość obrotowa Hitachi G12SS wynosi 11000/min, a jej napięcie elektryczne – 230 V. Urządzenie waży 1,4 kg.

 

 

Natomiast szlifierka kątowa KG725 Black&Decker posiada 125-milimetrową średnicę, co gwarantuje pewnego rodzaju kompromis między glębokością cięcia i manewrowalnością. Narzędzie posiada silnik o mocy aż 750 W, więc starczy mu mocy do wykonania większości prac (przy)domowych. Rękojeść boczna, która jest trójpozycyjna, zapewnia lepszą sterowalność i bezpieczeństwo użytkowania. Za to o sprawną i nietrudną wymianę akcesoriów zadba blokada wrzeciona. Operator ustawi osłonę beznarzędziowo, a blokada włączania obrotów do pracy ciągłej zapewnia mu wygodę obsługiwania narzędzia. O tę wygodę można być spokojnym także dzięki rękojeści tylnej, a także o to, że narzędzie, oprócz wykonywania dobrej pracy, będzie się ładnie prezentować, wyprodukowano je bowiem w nowoczesnej stylistyce. Przewód szlifierki KG725 ma długość aż trzech metrów, więc mamy dobry dostęp do pola pracy bez konieczności zaopatrywania się w przedłużacz.

 

 

W wyposażeniu standardowym szlifierki znajduje się osłona tarczy i rękojeść boczna.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz