Szlifierki do gipsu to popularne elektronarzędzia wykorzystywane do wygładzania ścian. Używają ich nie tylko profesjonaliści, ale też majsterkowicze, którzy doceniają efektywną i czystą pracę tych urządzeń. Szlifierka do gipsu Graphite mieści się w klasie urządzeń przeznaczonych dla majsterkowiczów. Cechuje się trwałością dzięki bezpośredniemu przełożeniu napędu z silnika na głowicę. Posiada regulację prędkości obrotowej, przyłącze do odkurzacza oraz przedłużenie wysięgnika.

Kup w Narzedzia.pl
Odkurzacz warsztatowy Graphite 59G607
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
598,99
Odkurzacz Bosch GAS 35 M AFC
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
2 929
Szlifierka do gipsu Graphite 59G261
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
745,99

Przeznaczenie i obsługa

Szlifierka żyrafa Graphite 59G261 o mocy 600W jest dedykowana dla użytkowników indywidualnych, którzy wykonują remonty we własnym zakresie. Jest przystosowana do obróbki ścian i sufitów pokrytych gładzią szpachlową. Przy pracy szlifierką do gipsu trzeba pamiętać, że jest to sprzęt do szlifowania na sucho. Podczas takiego szlifowania powstaje bardzo duża ilość pyłu, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest praca szlifierką w połączeniu z odkurzaczem. Szlifierka do gładzi Graphite posiada przyłącze do podłączenia zewnętrznego urządzenia odsysającego, co pozwala na bezpyłowe szlifowanie, a tym samym bezpieczną i komfortową pracę dla użytkownika. Jeśli pył pomimo odsysania rozprzestrzenia się warto zwrócić uwagę na mocowanie papieru i unikanie odrywania stopy od szlifowanej powierzchni. Papier powinien idealnie przylegać do stopy, a otwory na papierze pokrywać się z otworami tymi na stopie szlifierskiej. Otwory stosowane w papierach szlifierskich zwiększają skuteczność odsysania i wydłużają żywotność samych krążków. Warto pamiętać również o tym, że oderwanie stopy szlifierskiej od szlifowanej powierzchni spowoduje wydostawanie się pyłu na zewnątrz. Aby temu zapobiec należy płynnie przesuwać szlifierką po ścianie lub suficie, a w momencie zaprzestania pracy zmniejszyć nacisk na szlifierkę, wyłączyć silnik i odkurzacz (jeśli odkurzacz posiada automatyczne wyłączanie/włączanie, przestanie pracować chwilę po tym, jak wyłączymy elektronarzędzie).

szlifierka do gipsu graphite, graphite, szlifierka do gładzi, szlifierka żyrafa, szlifowanie ścian

Trwałość urządzenia

Na trwałość szlifierki wpływa w dużej mierze bezpośrednie przełożenie napędu z silnika na tarczę z pominięciem wałka pośredniego. Jest to lepsze rozwiązanie niż przenoszenie napędu poprzez linkę napędową, która często ulega zerwaniu. Producenci, którzy stosowali w swoich urządzeniach linkę napędową odchodzą od tej konstrukcji, właśnie na rzecz przekładni i bezpośredniego przełożenia napędu. 

graphite szlifierka, żyrafa graphite, szlifierka na wysięgniku, szlifierka wysięgnikowa

Zobacz krótki film: szlifierka podczas pracy

Precyzyjna obróbka i komfort użytkowania

Szlifierka do gipsu 59G261 Graphite posiada regulację prędkości obrotowej w zakresie 600-1500 obrotów na minutę, co pozwala na szlifowanie w różnym tempie dostosowanym do wymagań, jakie stawia przed nami szlifowana powierzchnia. Pokrętło regulacji znajduje się na korpusie szlifierki. W zestawie z szlifierką wysięgnikową Graphite 59G261 znajduje się pakiet 14 papierów ściernych, dlatego po zużyciu jednego materiału ściernego możemy od razu sięgnąć po kolejny, zamocować i pracować dalej. Papiery mają różne gradacje dzięki czemu możemy płynnie przechodzić od szlifowania wstępnego po wykończeniowe, co daje w efekcie idealnie gładką ścianę. Na komfort pracy wpływa także możliwość przedłużenia wysięgnika szlifierki. W zestawie znajduje się dodatkowa rura, którą należy zamocować, jeśli mamy do wyszlifowania sufit lub gdy ściany są na tyle wysokie, że trudno byłoby dotrzeć do każdego miejsca, używając podstawowej wersji żyrafy z krótkim wysięgnikiem. Jeśli chodzi o długość narzędzia bez przedłużenia i po przedłużeniu to wynosi ona odpowiednio 1,1m i 2m. Podobnie, jak przy innych tego typu urządzeniach, szlifierka żyrafa Graphite posiada ogumowane elementy na rękojeści, które zapewniają wygodne trzymanie narzędzia i mniejsze zmęczenie dłoni. 

jaka szlifierka do gipsu, jaka szlifierka do gładzi, szlifowanie gładzi, szlifierka do gipsu dla majsterkowiczów

Podsumowanie:

  • szlifierka Graphite 59G261 - do prac remontowo-budowlanych we własnym zakresie,
  • praca z odkurzaczem - bezpyłowe szlifowanie,
  • przeniesienie napędu z silnika bezpośrednio na głowicę - dłuższa żywotność szlifierki,
  • regulacja obrotów - precyzyjne szlifowanie powierzchni,
  • możliwość podłączenia dodatkowego wysięgnika - większy zasięg obróbki.
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane