Obróbka powierzchni betonowych odbywa się chemicznie lub mechanicznie przy użyciu ściernic diamentowych. Praca mechaniczna, polegająca na szlifowaniu betonu, związana jest z powstawaniem dużych ilości pyłu.

Kup w Narzedzia.pl
1 322,49

Drobiny pyłu betonowego dostają się przy tym do wnętrza szlifierki, co może prowadzić do szybkiej awarii urządzenia. Temu właśnie stara się zapobiec firma Bosch, wprowadzając na rynek nową szlifierkę betonową GBR 14 CA, wyposażoną w opatentowany system ochrony przeciwpyłowej. W znacznie lepszy sposób chroni on urządzenie przed wniknięciem do jego wnętrza pyłu betonowego. Dla użytkownika profesjonalnego oznacza to możliwość bardziej ekonomicznej pracy dzięki czterokrotnie dłuższej żywotności szlifierki do betonu GBR 14 CA.

Charakterystyka szlifierki do betonu Bosch GBR

Opatentowany system ochrony przeciwpyłowej umiejscowiony jest pomiędzy silnikiem a zewnętrznym kołnierzem. W tym narażonym na działanie kurzu miejscu znajduje się labiryntowy pierścień uszczelniający i dwa specjalne pierścienie korytkowe, które zapobiegają przedostawaniu się przy kołnierzu pyłu betonowego do wnętrza urządzenia. Dodatkowym zabezpieczeniem jest komora olejowa pomiędzy pierścieniami korytkowymi.

 

Dzięki czterem diamentowym ściernicom garnkowym do betonu, tynku wapiennego i jastrychu, termoplastycznych ochronnych powłok malarskich i granitu, ręczna regulacja prędkości obrotowej nie jest już konieczna.

 

Diamentowe segmenty ściernic zostały trwale połączone ze stalowym nośnikiem przy pomocy nowoczesnej techniki zgrzewania doczołowego. Zapobiega to oddzielaniu się poszczególnych segmentów i zapewnia tym samym większe bezpieczeństwo pracy.
Zmodyfikowane zostało również umiejscowienie włącznika szlifierki GBR 14 CA: włącznik znajduje się teraz z przodu po lewej stronie urządzenia, w dogodnym dla użytkownika położeniu.

 

Dzięki ergonomicznej konstrukcji znacznej poprawie uległa wygoda pracy przy użyciu elektronarzędzia. Dodatkowe szczeliny wentylacyjne w kołpaku nie tylko gwarantują, po podłączeniu do odkurzacza Bosch, prawie 100-procentową skuteczność odsysania pyłu, lecz także ułatwiają szlifowanie, gdyż dzięki ulepszonej konstrukcji kołpaka ochronnego maleje nacisk urządzenia na materiał. W ten sposób można bardziej równomiernie prowadzić elektronarzędzie, pracować w czystszym otoczeniu oraz uzyskać lepszą jakość szlifu. Do wszelkich prac z użyciem szlifierki do betonu firma Bosch zaleca stosowanie odkurzacza.

szlifowanie szlifierką bosch do betonu
Szlifierka wyposażona jest w zabezpieczenie przed ponownym rozruchem, co oznacza, że w przypadku przerwy w pracy spowodowanej brakiem prądu użytkownik musi sam ponownie włączyć urządzenie. Wypróbowanym rozwiązaniem jest również wskaźnik serwisowy: na około osiem godzin przed zużyciem szczotek świecąca się lampka sygnalizuje konieczność ich wymiany.
Szlifierka do betonu GBR 14 CA dostarczana jest w metalowej walizce. W wyposażeniu standardowym znajdują się trzy wieńce szczotkowe i diamentowa ściernica do zdzierania betonu.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane