Standardowo do poziomowania płytek używa się krzyżyków, jednak coraz bardziej odchodzą dziś one do lamusa. Na rynku pojawił się bowiem system poziomowania płytek składający się z klinów i klipsów do płytek. Sprawiają one, że układanie glazury jest o wiele szybsze i wygodniejsze. Na ogół są one wykonane z tworzywa sztucznego i każde z nich ma trochę inne zadanie – klipsy spełniają rolę podstawki dla płytek i pokazują szerokość fugi, a kliny dociskają je do płytek, co ma zapobiec przesuwaniu się płyt.

Kup w Narzedzia.pl
170,99
Zestaw do poziomowania delta 1,5mm (3-12mm) Rubi 3914
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
161,99
206,49

Gdzie wykorzystuje się system poziomowania płytek?

Klipsy i kliny wykorzystywane są przez firmy remontowe, ale i osoby prywatne chcące dobrze ułożyć płytki we własnym domu. Użytkowane są podczas układania płytek nie tylko na podłodze, ale również na ścianach, schodach itp. Nie ma znaczenia, czy chcecie wykorzystać ten system poziomowania płytek do rodzaju kamiennego, czy ceramicznego, ponieważ w każdym takim przypadku system ten sprawdzą się doskonale.

Jak działa system do poziomowania płytek?

System do poziomowania płytek służy wyłącznie do tego, aby glazura była ułożona na odpowiedniej odległości i wysokości. Klipsy i kliny użytkowane są jeszcze zanim zostanie nałożona fuga. Klipsy wkłada się pod a kliny pomiędzy płytki, aby zapewnić dobry docisk. Ilość wykorzystanych klipsów i klinów zależy od tego, z czego są one wykonane i jak duże są płytki.

System poziomowania płytek

System wykonany z tworzywa sztucznego stanowi dobre rozwiązanie nawet dla bardzo ciężkich płytek. Kliny nie pozwalają na różnice pomiędzy poziomami, ponieważ klej jest w stanie zastygnąć na takiej samej wysokości. Nie ma żadnej różnicy w przypadku układania płytek na ścianie i na nierównej powierzchni. System poziomujący płytki pozwala na zachowanie jednolitego poziomu.

Jaki system poziomowania wybrać?

W sklepach budowlanych można znaleźć wiele różnych rodzajów systemów poziomowania płytek. Podczas wyboru najodpowiedniejszego dla siebie, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na grubość płytek. Chodzi o to, aby system jak najlepiej je utrzymywał. Standardowe płytki ceramiczne są o wiele cieńsze niż np. płytki tarasowe gresowe. Szerokość fugi również ma znaczenie.

Kupując system nie należy decydować się na ten najtańszy i o najmniejszym zasobie. Lepiej wybrać klipsy i kliny, które zapewnią najlepsze wypoziomowanie płytek i w razie czego, nie zabraknie ich podczas pracy. Nie jest wskazane, aby wykorzystywać ten sam system podczas kolejnego układania płytek. Jeden system powinien być użyty tylko raz, zwłaszcza w przypadku klipsów.

System poziomowania płytek warto kupować od profesjonalnych firm, np. takich jak RUBI. Zawodowcy wykorzystują te systemy, które składają się z dzwonków (klinów) i pasków (klipsów). Pozwalają one na zniwelowanie jakichkolwiek uskoków i innych nierówności pomiędzy glazurą układaną na podłodze lub na ścianie. Do użytkowania tych systemów nie potrzeba żadnych narzędzi a ich usuwanie jest dziecinnie proste. W ofercie firmy RUBI można znaleźć wiele różnych, profesjonalnych systemów do poziomowania płytek. Poszczególne elementy mogą różnić się od siebie nazwami.

System poziomowania płytek

Jak krok po kroku wykorzystać system do poziomowania płytek?

Praca glazurnicza przy wykorzystaniu systemu do poziomowania płytek jest niebywale prosta. Poniżej znajdziecie informacje, jak krok po kroku użyć systemu:

 • W pierwszej kolejności płytka, jak i miejsce, na którym ma się znaleźć, powinno być posmarowane profesjonalnym klejem.
 • Następnie płytka powinna być umieszczona w danym miejscu za pomocą poziomicy. To właśnie od tej pierwszej płytki będzie zależało układanie kolejnych. Stanowić więc będzie punkt odniesienia.
 • Kiedy kafelek jest już odpowiednio ustawiony należy włożyć pod niego klips. Na każdą krawędź płytki powinny przypadać dwa klipsy. W przypadku większych płyt można wziąć pod uwagę większą ilość klipsów.
 • Kolejny etap to układanie płytek na wcześniej zainstalowanych klipsach.
 • Teraz przyszedł czas na zamocowanie klinów pomiędzy płytkami. Należy pamiętać, aby były ustawione w odpowiedniej pozycji.
 • Kiedy klej ulegnie już zawiązaniu, wystarczy wyłamać klipsy a kliny odstawić do jakiegokolwiek pojemnika. W przypadku systemów poziomujących RUBI wiele klinów może być wykorzystanych ponownie.

Układanie płytek przy pomocy systemu poziomującego może być proste nawet dla osoby, która nie miała wcześniej styczności z tego typu zadaniem.

Jeśli chcecie mieć pewność, że kupujecie wysokiej jakości system poziomujący płytki, koniecznie zapoznajcie się z ofertą firmy Rubi. Z nią macie gwarancję estetycznego, sprawnego i łatwego ułożenia płytek, gdziekolwiek tylko zechcecie.

Komentarze
 • karol 2021-10-14

  jak szef kupil, to wydziwiały chłopaki, że zwykłe gwiazdki i koniec. teraz zaden, zaden by nie oddał. podłoga to sie w oczach uklada, a przeciez i tak juz sprawnie sie to robiło.

 • Łuki 2021-09-30

  to jest coś innego niż zwykłe układanie płytek?

Dodaj komentarz
* Pola wymagane