Aby, wykonując daną czynność, osiągnąć perfekcję, najlepiej opracować system działania. Lub z owego systemu skorzystać. Z takiego założenia wyszedł niemiecki producent – Festool – który opracował cały system wyposażenia i materiałów eksploatacyjnych, współpracujących z narzędziami

Kup w Narzedzia.pl
91,99
Łącznik domino buk Festool
dostawa
wysyłka
>12 dni
396,49
Frezy DOMINO Festool D 5-NL 20 HW-DF 500
dostawa
wysyłka
>12 dni
176,99
206,99
Frez DOMINO Festool D 4-NL 11 HW-DF 500
dostawa
wysyłka
>12 dni
203,49
396,49

System DOMINO gwarantuje operatorom narzędzi Festool porządek i dobrą organizację pracy. Jego celem jest po prostu ułatwienie użytkownikowi działań i zwiększenie ich wydajności. Dzięki wyposażeniu, które jest ze sobą kompatybilne: prowadnicy pryzmowej do elementów okrągłych, przykładnicy listwowej oraz przykładnicy poprzecznej, wykonujący czynności oszczędzi nie tylko sporo czasu, ale również miejsca.

 

Co więcej, jego działania będą bardziej efektywne. Przykładnica do listew i prowadnica pryzmowa do elementów okrągłych są wyposażeniem dodatkowym, bardzo przyśpieszającym pracę i gwarantującym precyzję w przypadku małych i okrągłych elementów. Nie zapominajmy o przykładnicy poprzecznej, której celem jest pomóc swojemu użytkownikowi w sprawnym przenoszeniu powtarzalnych odstępów między otworami i wykluczeniu błędów. Co więcej, także mocowanie odpowiednich frezów przebiega szybko i bezproblemowo.

 

 

Dzięki prowadnicy pryzmowej do elementów okrągłych, elementy drewniane o średnicy 35-60 mm ustala się i zabezpiecza przed skręcaniem jednym tylko łącznikiem DOMINO. Wystarczy założyć prowadnicę, wyregulować, przyłożyć element i wyfrezować.

 

Natomiast przykładnica do listew sprawnie pozycjonuje centralnie i ustala listwy, których szerokość mieści się w przedziale od 22 do 70 mm. Właściwość ta jest bardzo przydatna w przypadku połączeń stelaży.


A za pomocą przykładnicy poprzecznej bardzo łatwo przeniesiemy na obrabiany przedmiot powtarzające się odstępy między otworami w przedziale od 100 do 205 mm bez konieczności oznaczania na elemencie.

 

 

W Systainerze urządzenia przechowywane są w sposób uporządkowany, są zabezpieczone przed uszkodzeniami. Specjalny Systainer przeznaczono do łączników. Jako że są to stosunkowo małe elementy, podzielono go na przegródki na łączniki różnej wielkości. Ponadto, Systainery można podłączyć do mobilnych odkurzaczy Festool, przez co całe miejsce pracy również staje się mobilne.

 

Jeden z elementów systemu DOMINO – łączniki – wyróżnia się swoim kształtem – nie okrągłym, nie płaskim, ale DOMINO właśnie. Łączą w sobie cechy i okrągłych, i płaskich akcesoriów, przez co są stabilne tak, jak połączenia typu gniazdo i czop. Dla użytkowników z pewnością nie pozostanie bez znaczenia fakt, że występują one w 14 wielkościach, są też listwy do indywidualnego do cięcia. Można je zastosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, do masywnych, filigranowych elementów. Do konstrukcji płytowych, ramowych i korpusów, wytwarzania mebli, stelaży i drzwi.

 

Łączniki DOMINO, począwszy od pierwszego, w pełni zabezpieczono przed skręcaniem. Nie ma także potrzeby wyrównywania elementów obrabianych. Akcesoria charakteryzuje również posiadanie pęczniejących „kieszeni klejowych” i bocznych rowków wzdłużnych, dzięki którym powstałe połączenie jest iście niezawodne. Łączniki perfekcyjnie pasują do frezarek Festool, które dostosowują otwory do konkretnego z nich. Sama akcesoria mają specjalną geometrię rowków, służącą odpowiedniemu dopasowaniu. Produkuje się je z dwóch rodzajów drewna: buku (do zastosowań w pomieszczeniach) oraz odporne na niesprzyjajace warunki atmosferyczne, pleśń, insekty łączniki Sipo (do zastosowań na zewnątrz). Wszystkie akcesoria mają znak jakości PEFC (Pan European Forest Council).

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane