Szukasz oryginalnego pomysłu na stylowy zegar do Twojego salonu lub biura? Na półce leżą i się kurzą stare płyty winylowe, a gramofon już nie działa od lat? Stwórz zegar winylowy w stylu retro z kapslami zamiast godzin. Doskonała ozdoba mieszkania każdego miłośnika dobrej muzyki. Ten modny gadżet wnętrzarski może od dziś wyznaczać rytm Twoich dni i nocy.

Kup w Narzedzia.pl
Pistolet do klejenia Bosch GLUEY cupcake pink
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
185
Pistolet do klejenia Bosch GLUEY marshmallow
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
179,99
Pistolet do klejenia Bosch GLUEY lagoon blue
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
165,99
171,49
Pistolet do klejenia Bosch GLUEY evergreen
dostawa
wysyłka
8-11 dni
224,99

Niezbędne narzędzia:

Potrzebne materiały:

  • płyta winylowa
  • mechanizm zegarowy (można wymontować stary z zegara lub kupić nowy)
  • baterie do zegara
  • 12 kapsli
  • 4-5 korków od wina

Krok 1

Zmontuj mechanizm zegarowy zgodnie z instrukcją producenta i włóż baterie. Następnie umieść go od tyłu w otworze płyty winylowej, a z przodu zamontuj wskazówki zegara. W razie konieczności trwale przymocuj mechanizm zegara do płyty za pomocą urządzenia do klejenia Gluey. Wskazówka! Dobierz tak płytę, aby wskazówki zegara, nie wystawały poza nią, co pozwoli zachować właściwe proporcje. Jeżeli otwór jest zbyt mały, można go delikatnie powiększyć, używając do tego wiertarko-wkrętarki akumulatorowej z wiertłem 8mm. Z reguły wystarczy lekkie "wyrobienie" otworu.

gluey

Więcej na temat Gluey dowiesz się z artykułu: Bosch Gluey: klejenie i ozdabianie wygodne jak nigdy dotąd

Krok 2

Zmierz płytę, aby wyznaczyć punkty, w których zostaną przyklejone kapsle wyznaczające godziny. Aby prawidłowo odczytać czas, kapsle powinny znajdować się od siebie w równej odległości. Zaznacz na płycie wszystkie 12 punktów, w których zostaną umieszczone kapsle.

gluey

Krok 3

Kapsle wypełnij kawałkami korków do wina, za pomocą których kapsle zostaną przymocowane do płyty. W tym celu pokrój nożem korki na kawałki odpowiadające grubości wnętrza kapsla. Z każdego korka powinieneś uzyskać 3 takie elementy, które następnie wkleisz za pomocą urządzenia Gluey w środek kapsla i pozostawiasz do wyschnięcia.

gluey

Krok 4

Wszystkie kapsle rozmieść w dwunastu wcześniej zaznaczonych punktach. Za pomocą urządzenia do klejenia Gluey nanieś bezbarwny klej na powierzchnię korka i przyklej kapsle do płyty winylowej. Stylowy zegar jest gotowy do umieszczenia na ścianie.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane