Gdy tylko występuje potrzeba dokonania obróbki drewna, strug okazuje się narzędziem niezbędnym. Jakie urządzenie wybrać, by praca nim nie była męczarnią, a jej skutki – zadowalające?

Zacznijmy od GHO 26-82 Bosch Professional. To urządzenie bardzo wygodne w obsłudze - małe i poręczne. Warto podkreślić, że jego silnik jest wysoce wydajny i ma moc 710 W. Stanowi więc narzędzie idealne do wykonywania prac adaptacyjnych w terenie. Regulację położenia noża uproszczono do minimum. Również jego wymiana nie należy do skomplikowanych. Wręcz przeciwnie – jest jedną z najtańszych i najszybszych na rynku, a to dzięki żywotnym nożom Woodrazor. Dla każdego użytkownika bardzo ważnym czynnikiem jest komfort pracy. O poczucie jego osiągnięcia dba funkcja wyrzutu strużyn na prawą lub lewą stronę. Proste i elastyczne fazowanie zapewniają trzy rowki w kształcie litery V. Strug GHO 26-82 wyposażono w stopkę parkującą oraz miękką rękojeść Softgrip, dzięki której użytkowanie narzędzia jest wyjątkowo wygodne. Pamiętajmy o blokadzie włącznika do pracy ciągłej, którą bez problemu mogą obsługiwać zarówno osoby prawo-, jak i leworęczne.


Wybierz strug w sklepie narzedzia.com.pl

Wydajność nominalna maszyny to, jak wspomniano, 710 W, natomiast jej moc wyjściowa – 400 W. Urządzenie osiąga prędkość obrotową bez obciążenia równą 16500 1/min. Długość narzędzia wynosi 284 mm, jego szerokość – 163 mm, a wysokość – 173 mm. Szerokość strugania to 82 mm, jego regulowana głębokość – 0-2,6 mm, a regulowana głębokość felcowania – 0-9 mm.W wyposażeniu standardowym struga GHO 26-82 Bosch Professional znajdują się: worek na pył, jeden dodatkowy nóż Woodrazor, prowadnica równoległa 90°.

Wyjątkowe parametry pracy zapewnia kolejnemu urządzeniu, strugowi KW712 Black&Decker, silnik o mocy 650 W. Głębokość strugania, którą charakteryzuje się urządzenie, wynosi do 2 mm i zapewnia usunięcie większej ilości materiału podczas jednego ruchu roboczego. Dzięki szerokości strugania równej 82 mm możliwe jest sprawne wykonywanie pracy. Noże, które wykonano z węglika spiekanego, są dwustronne i bardzo trwałe. Dzięki temu operator nie musi się martwić o doskonałą jakość powierzchni obrabianej. Także zachowanie czystości w miejscu pracy nie powinno nikogo szczególnie martwić, ponieważ strug KW712 posiada adapter do odsysania pyłu. Aby kształtować krawędzie, zaopatrzono strug w rowek V w stopie. Głębokość strugania jest ustawiana co 0,2 mm, co umożliwia wszechstronność zastosowań i gwarantuje wykonanie perfekcyjnej obróbki. Urządzenie ma dwie rękojeści – jedną służącą do prowadzenia struga, drugą – do ustawiania głębokości strugania.

650 W to moc pobierana narzędzia, napięcie jego zasilania wynosi 230 V. Osiąga ono bez obciążenia prędkość 17000 obrotów na minutę. Długość jego przewodu zasilającego wynosi 3 m, a jego waga to 3,1 kg.Użytkownicy często wybierają strug Makita KP0800K – narzędzie idealne do załamywania krawędzi i strugania powierzchni. Stosując noże obracane wytworzone ze spieku twardego, zyskamy możliwość obrabiania drewna klejonego, płyt wiórowych oraz materiałów plastycznych. Natomiast obrabiając drewno miękkie, możemy także korzystać z noży ze stali szybkotnącej. Struganie krawędzi ułatwia duży rowek V. Pokrywa przekładni jest aluminiowa i odlewana ciśnieniowo, więc zapewnia jej to odpowiednią sztywność. Wydmuch powietrza jest lepszy niż w przypadku innych, poprzednich modeli Makity, a co za tym idzie – ulepszeniu ulega także wydmuch wiórów. Uzyskaniu precyzji głębokości skalowania co 0,1 mm służy specjalna gałka (regulacja z ogranicznikami typu „klik”). Owa gałka pokryta jest antypoślizgowym elastometrem, gwarantującym pewny i wygodny chwyt. Do struga KP0800K można podłączyć urządzenie odsysające, a po użyciu specjalnego stojaka stosować go jako narzędzie stacjonarne.


strug Makita

Strug Makity charakteryzuje moc znamionowa 620 W i prędkość obrotowa na biegu jałowym 17000 obrotów na minutę. Jego szerokość strugania to 82 mm, a grubość wióra regulowana bezstopniowo to 2,5 mm. Głębokość wręgu wynosi od 0 do 9 mm. Waga urządzenia to 2,6 kg.

W skład wyposażenia podstawowego narzędzia wchodzą: noże dwustronne, sprawdzian nastawczy noży, klucz nasadowy i walizka.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz