Lampa Steinel RS 16 to nowoczesne urządzenie do stosowania wewnątrz budynków

Kup w Narzedzia.pl
317,99

 

Można powiedzieć, że lampa RS 16 zapala się i zgasza wraz z nadejściem i odejściem człowieka. Lampy reagują bowiem niezawodnie, szybko, a przede wszystkim – automatycznie. Działanie lampy Steinel RS 16 opiera swoje działanie na czujniku ruchu, funkcjonującym jak radar. Na czym dokładnie polega to działanie? Na emitowaniu fal i analizowaniu ich echa i wykrywaniu na tej podstawie ruchu obiektu. Gdy taki ruch zostanie wykryty, włącza się światło. Inaczej niż detektory ruchu, działające na podczerwień, czujnik lampy RS 16 wykrywa ruch obiektu natychmiast, a jednocześnie równie skutecznie, bez względu na jego kierunek i temperaturę otoczenia.


Wybierz lampę z czujnikiem w sklepie narzedzia.com.pl


Światło w pomieszczeniu zapala się więc tylko wtedy, kiedy poruszający się obiekt znajdzie się w pobliżu czujnika i gaśnie, gdy obiekt się oddali. W lampie RS 16 zastosowano technologię wysokiej częstotliwości, która pozwala na zredukowanie kosztów energii elektrycznej aż o 70-90% w porównaniu z instalacjami opartymi na tradycyjnym oświetleniu.

Co ważne, dzięki lampie RS 16 Steinel możemy poczuć się bezpiecznie. Ogromna precyzja czujnika urządzenia zapobiega sytuacjom, w których łatwo o wypadek, np. podczas wejścia do nieoświetlonej piwnicy czy klatki schodowej.Zasięg detektora reguluje się bezstopniowo, w zakresie średnicy od jednego do ośmiu metrów. Lampę Stainel RS 16 wyposażono w zintegrowany czujnik zmierzchowy (2 do 2000 luxów). Istnieje także ułatwiająca użytkowanie lampy opcja ustawiania przez użytkownika czasu, w jakim lampa ma pozostać zapalona. Szkło nie stanowi przeszkody dla fal wysokiej częstotliwości, można więc umieścić czujniki wewnątrz lamp, przez co będą niewidoczne od zewnątrz. Żadne więc elementy czujników lamp nie zmieniają wyglądu lampy, nie zachęcają do kradzieży, wandalizmu w miejscach publicznych.

Lampa Steinel RS 16 jest do nabycia jako lampa naścienna i sufitowa w szeroko zróżnicowanym wzornictwie. Jej instalacja jest prosta, ponieważ do lampy i czujnika służy jedno przyłącze. Lampy z czujnikiem wysokiej częstotliwości firmy Steinel zostały zaprojektowane specjalnie do pomieszczeń wewnętrznych takich jak korytarze, przedpokoje, klatki schodowe, kuchnie i łazienki z możliwością montażu na ścianie lub suficie. Jeśli o montażu mowa – nie jest on skomplikowany, wygląda tak samo jak w przypadku tradycyjnych lamp oświetleniowych. Do osobnego zacisku przyłączeniowego można podłączyć dodatkowy odbiornik energii elektrycznej. Dostępna jest 5-letnia gwarancja na zakup klosza szklanego.
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz