Liczba komarów, które próbują nas zaatakować podczas letnich spacerów, posiłków na świeżym powietrzu jest bez wątpienia ogromna. Dlatego wyprodukowano niemałą liczbę odstraszaczy, których zadaniem jest skuteczne pozbycie się nieproszonych owadów z miejsc, w których zdecydowanie nie chcemy ich widzieć

Celem każdego działkowicza, spacerowicza, ogrodnika i turysty jest udany wypoczynek, a to zonacza wypoczynek bez komarów. Jego osiagnięcie nie jest wcale takie trudne - wystarczy tylko dobrać odpowiedni środek odstraszający te owady. A oferta jest szeroka: płyny, spraye, elektrofumigatory, spirale, żele, chusteczki, a nawet preparaty do oprysku ogrodu.

 

 

Spirale na komary Bros
Spirale pomagają pozbyć się komarów (i nie tylko - także innych owadów), które pojawiają się na zewnątrz budynków. Produkt żarzy się i odstrasza latających nieproszonych gości na kilka godzin. W opakowaniu znajduje się 10 spirali, więc raz zakupiony preparat na komary wystarczy na długi czas. Warto jednak pamiętać, że to odstraszacz biobójczy, trzeba więc go używać z zastosowaniem szczególnej ostrożności. Najlepiej zacząć od uważnego przeczytania etykiety oraz ulotki informacyjnej.

 

Warto wypróbować żel

To preparat, który należy stosować bezpośrednio na skórę. Odstrasza owady na działkach, podczas grillowania, w ogrodzie - wszędzie tam, gdzie jesteśmy. Warto wspomnieć, że żel chroni nie tylko przed komarami, ale i kleszczami oraz chorobami, które roznoszą. Nie musimy się obawiać, że produkt pobrudzi nam ubranie - nie jest tłusty, nie lepi się. Pojemność jednego opakowania wynosi 50 ml.

 

 

Elektrofumigator, czyli jak to działa?

Komar zwabiony do mieszkania zapalonym światłem - któż nie miał do czynienia z tą sytuacją? Aby jej w przyszłości uniknąć należy zakupić elektrofumigator. Podłączamy go do kontaktu, a on powoduje parowanie substancji, która działa na owady znajdujące się wewnątrz pomieszczenia i zapobiega gromadzeniu się w nim kolejnych. To produkt biobójczy, więc należy zachować wszelkie środki ostrożności podczas użytkowania. Dostępne jest również praktyczne opakowanie z płynem uzupełniającym, specjalne wkłady. Elektrofumigator odstrasza owady przez około 60 nocy.

 

 

Spraye i pałeczki przeciwkomarowe

Podstawową zaletą sprayów przeciw komarom jest łatwość ich użytkowania. Preparat chroni także przed kleszczami, co podczas letnich spacerów po lesie jest szczególnie ważne. Produkt o działaniu odstraszającym, jest biobójczy. Warto wspomnieć o jego pojemności, która wynosi 90 ml.

 

 

Natomiast działanie pałeczek na komary przypomina rozpalanie kadzidełka. Pałeczki służą do użytku na zewnątrz pomieszczeń: na tarasach, balkonach, w ogrodach. Żarzą się i wytwarzają dym, którego zadaniem jest odstraszanie owadów. Ich długotrwałe działanie gwarantuje długość - 50 cm. Pałeczki dostępne są w opakowaniu składającym się z 4 sztuk.

 

 

Czy ktoś potrzebuje chusteczki?

Chusteczki nie są jeszcze tak popularne jak kremy, spraye, ale równie skuteczne. Wystarczy wytrzeć nimi całe ciało i w ten sposób uzyskać zabezpieczenie przed zgubnym działaniem kleszczy, komarów i chorobami przez nie przenoszonymi. Chusteczki są jednorazowego użytku, a co ważne - zmieszczą się wszędzie - w kieszeni, plecaku czy torebce. W jednym opakowaniu znajduje się 5 sztuk.

 

 

A może elektroturystyczny odstraszacz na komary?

Elektroturystyczny odstraszacz na komary to najlepsze rozwiązanie dla tych, którym nie po drodze spryskiwanie się sprayami i innymi preparatami. Urządzenie zasilają 2 baterie, wystarczy je nimi naładować i już - działa. Może stać na kempingu, pod namiotem, podczas wędkowania, a także podróżować z nami, przypięte do paska. To zupełnie bezpieczny preparat - dla ludzi, zwierząt i środowiska. Kupując je, otrzymujemy również wkład i baterie.

 

 

Płyn, który chroni przed komarami i przed słońcem

Tak, nawet takie produkty możemy znaleźć w sklepach. Preparat posiada filtry UVA/UVB, gwarantujące długotrwałą ochronę przed działaniem promieni słonecznych. Co więcej, w jego składzie znajduje się również witamina E, nawilżająca skórę i chroniąca ją przed starzeniem. Zaopatrując się w ten płyn zyskujemy więc dwa produkty - odstraszacz na komary i środek chroniący przed słońcem.

 

 

Preparat do oprysku całego ogrodu

Przed komarami można zabezpieczyć także duże powierzchnie. Preparat do oprysku ogrodu przeciw komarom Bagosel profesjonalnie uchroni przed nalotem owadów np. przydomowe ogrody, a nawet tereny rekreacyjne. Jak on działa? Środek ma formę koncentratu, więc wystarczy go rozcieńczyć i rozpylić na otwartej przestrzeni. Podczas jego rozprowadzania należy być bardzo ostrożnym, ponieważ to odstraszacz biobójczy. Pojemność jednego opakowania wynosi 250 ml.

 

 

Spraye i żele łagodzące, czyli jak się ratować po ukąszeniu

Najbardziej dokuczliwym objawem ukąszenia przez komary jest swędzenie. Spraye i żele łagodzą świąd i przyspieszają gojenie się skóry. Zmniejszają również obrzęk powstały po ukąszeniu. Środki te nie są tłuste, nie pozostawiają plam na ubraniu ani uczucia dyskomfortu. Warto dodać, że pojemność żelu łagodzącego ukąszenia wynosi 35 ml, a sprayu - 8 ml.

 

 

Życzymy udanego wypoczynku bez towarzystwa komarów!

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane