autor: Bosch

Wiosną 2001 Bosch wprowadzi na rynek pierwsze szlifierki kątowe z rękojeścią tłumiącą wibracje. Opatentowana rękojeść ze specjalnymi termoplastycznymi elastomerami o 70 procent redukuje wibracje tam, gdzie są one najbardziej odczuwalne - przy rękojeści.

Nowe szlifierki od Boscha

W porównaniu do standardowej nowa rękojeść z systemem "Vibration Control" zmniejsza szkodliwe dla zdrowia wibracje o ok. jedną trzecią (np. z 6,2 m/s do 1,9 m/s - pomiaru dokonano na przykładzie modelu GWS 14-125 C).

Wydajne silniki (o mocy nominalnej od 750 do 1400 W) i wytrzymała konstrukcja nowych szlifierek kątowych do zastosowań profesjonalnych zapewniają długą żywotność nawet przy największym obciążeniu. Opancerzone uzwojenie chroni silnik przed pyłem powstającym podczas szlifowania. W modelach o najwyższej mocy (GWS 14) dodatkowe opancerzenie twornika zabezpiecza silnik w przypadku pracy w środowisku o dużym zapyleniu. Szczeliny wentylacyjne gwarantują dobre chłodzenie silnika, a zintegrowane zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe zapewnia jego długą żywotność.

System "Constant-Electronic" (w modelach C) utrzymuje stałą prędkość obrotową nawet w przypadku dużego obciążenia urządzenia. Elektronicznie sterowany łagodny rozruch zapewnia bezpieczną pracę. Szlifierki kątowe GWS 10-125 CE i GWS 14-125 CE wyposażone są dodatkowo w bezstopniowy, wstępny wybór prędkości obrotowej (w zakresie 2800 - 11000 obr./min.) do obróbki (np. polerowania) delikatnych powierzchni.

System szybkiej regulacji osłony tarczy szlifierek kątowych Bosch zapewnia użytkownikom maksimum wygody. Specjalny kod oraz zabezpieczenie osłony zapobiega błędom w montażu tarcz, które mogłyby stanowić zagrożenie zdrowia użytkownika. Wbudowana blokada wrzeciona ułatwia wymianę tarcz szlifierskich, która dzięki szybkozaciskowej śrubie SDS może odbywać się beznarzędziowo. Do pracy w miejscach trudnodostępnych nowe szlifierki kątowe wyposażone zostały w płaską, obracaną w czterech skokach głowicę przekładni. Nowe giętkie przewody zasilające i gumowe osłony końcówki zapobiegają uszkodzeniom przewodu, co było dotychczas jedną z najczęstszych przyczyn usterek szlifierek kątowych.

Nowa generacja szlifierek kątowych Bosch składa się z sześciu modeli: najprostszego modelu GWS 7-115 o średnicy tarcz 115 mm i mocy nominalnej 750 W (bez systemów "Vibration Control" i "Constant-Electronic"), urządzeń GWS 10-125 C i GWS 10-125 CE o średnicy tarcz 125 mm i mocy nominalnej 1020 W, wydajnych modeli GWS 14-125 C i GWS 14-125 CE o średnicy tarcz 125 mm i mocy 1400 W, oraz z modelu GWS 14-150 C o średnicy tarcz 150 mm.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane